Haziran ayında İstanbul‘dan Dedeağaç‘a gitmek üzere otomobillerle yola koyulduk. Yeşilköy’den başlayan yolculuğumuzda yoldaki ilk molamızı yaklaşık 127 km sonra Yurdanurlar Köfte‘de verdik. Aslında Yeşilköy ile Yunanistan arasında yolun tam ortası burası. Yoldan geçerken burayı ıskalama şansınız yok çünkü mekanın bahçesinde kocaman bir Airbus A300 uçağı bulunuyor.

İşletmenin sahibi zamanında Amerika‘da benzer bir konsept görüp ıskartaya çıkmış bir uçağı 500 bin dolara satın alıp restorana çevirme kararı almış. Böylece Tekirdağ köftesini daha geniş kitlelere ulaştırma amacı varmış. Bizim ziyaretimiz esnasında uçak daha hizmete geçmemişti. Ancak ağustos ayı gibi Yurdanurlar Köfte’ye gelenler ilginç bir köfte deneyimi yaşamaya hazırlanabilirler.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Tekirdağ Yurdanurlar KöfteMekanda uçak yanında dikkat çeken bir diğer unsur da eski tren yollarından alınmış kütüklerin mekanın dekorasyonunda kullanılmış olması.

Uçağında yer aldığı bahçede yer alan ufak çağlı hayvanat bahçesi de mekanın bir diğer cazibe merkezi. Burada özellikle tavus kuşu güzelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Öte yandan uzun yol yapanların mola merkezlerinde dikkat ettikleri unsurlardan biri de mescidinin olup olmaması oluyor. Özellikle de Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımız genelde bu konuda çok hassaslar. O açıdan tesisin otoparkının yanında bir mescidinin olduğunu da söylememde yarar var.

Yurdanurlar Köfte Nasıl?

Açıkçası biz burada çay molası verdiğimiz için köftelerini tatma imkanım olmadı. Ancak mekan oldukça nezih. Pişmiş köftenin yanında çiğ et ve sucuk da satılıyor. Burası aynı zamanda köftesi kadar serpme kahvaltısı ile de bilinen bir yer. Öte yandan fiyatları bana biraz pahalı geldi.

4 YORUMLAR

  1. dünden beri düşünüyorum yazayımmı diye ve sayfanıza girdiğimde içinde tutma yorumunu yaz bölümünü gördüm yanlız şunu iyi bilin yorumum tamamen işletmenizin iyiliği için çünkü bende esnafım sizin işinizlede hiç alakası yok mekan tavandaki örümcekler hariç güzel biz 2aile 4kişi geldik ortaya 4 parça et 4 pirzola 1parça sucuk 4 tek tekirdağ köfte 2 parça kaşerli köfte 4ayran 1/2 1 su buna yüklü bedel ödediğimi düşünüyorum çay kahve adı yok benki komşunuza giden biri olarak zize bi bakalım dedik lütfen kendiniz için ilgilenin teşekkürler

  2. Bizde 2015 Ramazan ayında iftara gittik. Mekan olarak bir harika.Ucak çok güzel restora edilmiş.Modern ve olağan üstü bir ortam.Once bir tereddüt ettik doğru bir adresmi diye yiyecklerimiz açısından.Sonra iftara başladığımızda öyle bir servis geldi ki beklediğimiz in üstündeydi.Karişik ızgara et çeşitleri bir porsiyonu tepeleme üç kişiyi doyurur ve görüntü kadar lezzet de süperdi.Fiat daha çok şaşırttı gayet makul düzeyde.Ha.. tek kusuru varsa oda garsonlar biraz acemiceydi.İnşallah her zaman böyle beklentilerimizi karsilarsa neden bir daha uğramayalim.Herşey için teşekkür ederiz.Guzel unutulmayacak bir iftar yaptık.

  3. Kimseye tavsiye etmiyorum köfteleri tadı çok kötü ,sahibi çok ukala ve ayrıca yüklü bir miktar ödememize rağmen 5 çayın hesabı soruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz