Avrupa seyahatlerimde özellikle de Hollanda’da insanların ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyor olmalarını imrenerek izliyorum. Maalesef bizde bisiklet kullanımı bu ülkelere göre çok geride. Bu durumda birçok faktörün etkisi var. Öncelikle böyle bir kültürümüz yok. Ayrıca bisiklet yolları da daha yeni yeni şehirlerde görülmeye başlandı.

Ama yine de son dönemlerde bu bisiklete olan ilgi biraz daha artıyor. Bisiklet yolları artarken Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu gibi yarışmalarla da bisiklet sporuna olan ilgi arttırılıyor.

Son yıllarda Türkiye gibi otomobil markaları da bisiklet pazarına ilgi gösteriyor. BMW, Peugeot bu konuda hep tasarımları ile beni yakalamayı başarmış markalar.

Audi Bisiklet: Audi Sport Racing Bike

Audi bisiklet : Audi Sport Racing Bike

Son günler de de Audi’nin geliştirdiği bir bisiklet de ilgimi çekti: Audi Sport Racing Bike. Alman lüks otomobil üreticisi 85. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı bu bisiklet ile Caterham, McLaren, Lamborgini ve Aston Martin gibi markaların da içinde yer aldığı süper bisiklet pazarına adım atmış oldu.

 İşte bu ilgi çekici bisikletin ilgi çekici özellikleri

  • Audi bisiklet 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.
  • Audi’nin CarbonSports markası ile birlikte geliştirdiği Audi Sport Racing Bike, Audi Concept Design Studio tarafından tasarlanmış.
  • Selesi Audi R8’in koltuk döşemelerinde kullanılan Nappa derisiyle kaplanmış.
  • Sadece 790 gram ağırlığındaki gövdesi ve tekerlekleri ise Audi’nin Le Mans yarışlarındaki otomobili R18 e-tron quattro’nun kokpitinde kullanılan T 1000 Karbonfiber teknoloji ile üretilmiş.
  • Audi’nin sportif tasarımını taşıyan bisikletin toplam ağırlığı ise sadece 5.8 kilogram.

Audi bisiklet : Audi Sport Racing Bike

Audi Sport Racing Bike’ın Fiyatı Ne?

Sadece 50 adet üretilen Audi Sport Racing Bike’ın fiyatı ise sıfır bir otomobil değerinde. 17 bin 500 Euro satış fiyatıyla Audi Sport Racing Bike lifestyle@audi-shop.de adresinden veya Türkiye genelinde Doğuş Otomotiv Audi Yetkili Satıcıları’ndan sipariş verilebiliyor.

Önceki İçerikPeugeot Foodtruck: Modern Seyyar Dürüm Arabası
Sonraki İçerikTekirdağ’da Yurdanurlar Köfte: O Uçak Buraya İnecek!
Seyahat etmeyi ve otomobilleri seven bir beyaz yakalı. İş için başladığı gezilerine şimdi zevk için devam ediyor. Otomobillerle seyahatler gerçekleştirip, hem yeni yerler keşfediyor hem de bu otomobiller hakkındaki deneyimlerini paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz