Palermo’daki gezimizi de saat 16.30 gibi tamamlayarak gemimize ulaştık. (MSC Fantasia ile daha önce uğradığımız Cenova, Napoli ve Palermo duraklarımızdaki tecrübelerimiz için bu şehirlerin üzerindeki linklere tıklayarak yazılarımızı okuyabilirsiniz.) Gemimiz saat 17.00’de limanı terk ederek meşhur İtalyan oyuncu Claudia Cardinale’nin doğduğu Tunus’un La Goulette limanına doğru yola çıktı. Sabah 8 sularında gemimiz La Goulette’e ulaştı. Bizim o gün uçuşumuz olduğu için şehri gezmeye pek vaktimiz olmadı. Ancak buraya geldiğinizde Tunus’un başkenti Tunus’un merkezini ve zamanında Roma’ya kafa tutan Kartaca’nın harabelerini ziyaret edebilirsiniz. Gemi biz ayrıldıktan sonra Barcelona ve Marsilya’ya da uğrayıp sonra ilk durağı Cenova’ya ulaştı. Biz ise Tunus’tan İstanbul’a uçakla dönüş yaptık.

La Goulette

Tüm cruise gezilerinde olduğu gibi bu gezide de gezdiğimiz destinasyonlara tam anlamıyla doyma imkanınız olmuyor. Ancak cruise gezileri özellikle hangi destinasyonlara daha sonra yeniden gelmeniz gerektiğine karar verdiğiniz hangi destinasyonları ise elemeniz gerektiğine karar verebileceğiniz üstelik bu kadar şehri gezerken de yorulmadığınız bir seyahat türü. Aslında bir nevi Kristof Kolomb’un da yaptığı gibi gemiyle destinasyonları keşfediyor sonra da ne olduklarını tam olarak anlamak için yeniden geliyorsunuz.

La Goulette’de Görülmesi Gereken Yerler

Habib Bourguiba Caddesi gece La Goulette

Bardo Müzesi

Tunus’ta 1574 yılında başlayıp, 18. yüzyıl başlarına kadar süren   Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyetinin ardından yönetime gelen Hüseyinoğulları Hanedanı’na ait saray bugün Bardo müzesine ev sahipliği yapıyor.

Belvedere Park

Yaz sıcağından kaçış için ideal bir adres. Fransızlar tarafından tasarlanan bu park yerel halka en rahat karışabileceğiniz noktalardan biri.

Habib Bourguiba Caddesi

Habib Bourguiba Caddesi La Goulette

Habib Bourguiba Caddesi

Şehrin modern yüzünü görebileğiniz bir cadde. Bir nevi La Goulette’in Bağdat Caddesi denebilir.

Dar Ben Abdallah Müzesi

Osmanlı dönemine dair halkın yaşantısına dair birçok şeyi görebileceğiniz hoş bir müze. Pazartesi dışında her gün sabah 9’dan 16:30’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

St Vincent de Paul Katedrali

St Vincent de Paul Katedrali

Fransızlar tarafından 1882 yılında yapılan bu katedral, şehirdeki en büyük koloni mimarisi. Bu yapının tam karşısında ünlü İslam filozofu İbn-i Haldun’un heykelini de görebilirsiniz.(

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz