2017 yılında Avrupa‘da Yılın Otomobili (Car of the Year 2017) seçilen Peugeot 3008 ile perşembe akşamından pazartesi sabahına kadar zaman geçirdim. İstanbul’dan Bolu‘nun Mudurnu ve Göynük ilçelerine blogger arkadaşlarımla gerçekleştirdiğim yolculukta Yeni Peugeot 3008 nasıl bir araba anlamaya çalıştım.

Otomobil ile gerçekleştirdiğimiz seyahat esnasında birçok özelliğini kurcalama ve deneyimleme imkanı bulduk. Test aracımız 3008’in dizel otomatik versiyonu olan 2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 idi. GT-Line en dolu paketi oluyor. Yeni Peugeot 3008 hakkında yorum ve izlenimlerimi artı ve eksileri ile sizlerle paylaşacağım. Yazının sonunda Yeni Peugeot 3008’in teknik özellikleri, yakıt tüketimi, liste fiyatı gibi bilgileri de bulabilirsiniz.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Peugeot 3008 Hakkında

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

Fransız otomobil üreticisi PSA Group (Peugeot ve Citroen’in sahibi şimdi Opel’in de) tarafından ilk defa 2008 yılında duyurulan Peugeot 3008, 2009 yılında Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde kamuoyuna gösterildi. Nissan Qashqai’ın bir anda büyüttüğü C crossover segmentinde Peugeot’nun ben de varım dediği otomobili oldu.

Bu segmentte yaşanan rekabetin giderek kızışması ile Peugeot, ikinci nesil 3008’i 2016 yılının eylül ayında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Ekim ayı itibari ile Türkiye’de de satışına başlanan 2. nesil Peugeot 3008 oldukça radikal değişikliklerle pazara giriş yaptı. Bunun meyvesini de hızlıca toplamaya başladı. 2016 yılında Avrupa’da satışa sunulan 30 yeni model arasında 2017 “Car of the Year” (Avrupa’da Yılın Otomobili) ödülüne aday gösterildi.

06 Mart 2017 Pazartesi günü, 87. Cenevre Otomobil Fuarı çerçevesinde, 22 Avrupa ülkesinden 58 basın mensubunun oluşturduğu jüri Peugeot 3008’e 2017 “Car Of The Year” ödülünü verdi. Böylece otomobil bu ödülü kazanan 5. Peugeot modeli oldu. Son olarak 2014 yılında Peugeot 308 bu ödülü kazanmıştı.

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

Yeni Peugeot 3008 Fransa‘nın Sochaux (Okunuşu: Soşo) Fabrikası’nda üretiliyor. Fransız Trémery ve Douvrin fabrikaları ise tüm motor seçeneklerini üretip tedarik ediyor. Bu yönüyle otomobil “Origine France Garantie(Fransa Orijinal Garantisi) etiketiyle bantlardan çıkıyor.

Yeni Peugeot 3008, Peugeot’nun EMP2 (Efficient Modular Platform) adlı platformunda üretiliyor. İspanya’nın Vigo fabrikasında üretilen 2. nesil Citroen C4 Picasso ve Fransa’nın Sochaux fabrikasında üretilen Peugeot 308 modelleri de yine EMP2 platformu kullanılarak üretiliyor. PSA Group’un satın aldığı Opel’in de birçok yeni modelinin de bu platform kullanılarak üretilmesi öngörülüyor.

Peugeot 3008 Sürüş İzlenimleri ve Yorumlarım

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

Anlayacağınız Bolu yollarına ödüllü bir otomobille çıktık. Otomobili çok güzel yollarda da kullandık, bazen kaybolup çok kötü yollarda da denedik. Zaten Mudurnu ve Göynük civarlarında bazı yollar o kadar kötüydü ki, “iyi ki 3008 ile gelmişiz” dedik. Bu arada bizim kullandığımız otomobil Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 idi. Bu ne demek peki? Yeni 3008’in dizel otomatik ve en dolu GT-Line versiyonu. Amiyane tabirle otomobilin gırtlağına kadar dolu versiyonu. Bu yüzden de en pahalısı. Burada yazdığım bazı özellikler giriş donanımlarında olmayacaktır. Bu yüzden kırılmaca gücenmece yok. 🙂

Dış Tasarım

Öncelikle bazı otomobillerin yenilenen versiyonlarında olay ciddi bir makyaj operasyonu olabiliyor.. Ancak burada beni baştan yarat operasyonu yapılmış. Daha önce kendini bir crossover olarak konumlayan otomobil şimdi ise daha çok bir SUV algısı üzerine oynuyor. Nitekim tasarım da bu bağlamda değiştirilmiş. Açıkçası tasarım göreceli bir şeydir. Ben bir önceki tasarımı çok beğenmiyordum buna ise aşık oldum diyebilirim. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz denir. Gözü olana görüleni anlatmamak için burayı kısa geçiyorum.

İç Tasarım

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

Açıkçası bence otomobilin belki de en vurucu bölümü içi. Şimdiye kadar kullandığım araçlar arasında iç tasarım olarak Yeni Porsche Panamera’dan sonra en beğendiğim bu oldu desem abartmış olmam. Özellikle i-Cockpit olayı bence efsane olmuş. Bu özellik en alt donanımda bile mevcut. İçeride kullanılan malzeme kalitesi ve sürücüye verilen lüksler normalde 400-500 bin TL bandında bulabileceğiniz özellikler. Aracın fiyatı yüksek ama bir de bu taraftan bakmakta fayda var. İçerideki kumaş detaylar hem çok lüks gösteriyor hem de ses yalıtımı olarak faydalı oluyor. Saklama gözleri oldukça fazla ve doyurucu. Hatta ön koltukların ortasındaki saklama bölmesi neredeyse ufak bir bavul büyüklüğünde. Çok eşya koyarsanız içeride kaybolabilir.

Test aracımızdaki panoramik cam tavan gezimizde çevreyi çok daha keyifli bir şekilde görmemizi sağlıyordu. Bu özellik yazları pek kullanışlı olmasa da uygun hava koşullarında benim çok beğendiğim bir özellik. Yazın ise daha çok klima kullanımına neden olabiliyor.

Teknolojik Oyuncakları

Teknoloji anlamında oldukça zengin bir otomobil. 12 inçlik dijital ve kişiselleştirilebilir i-Cockpit gösterge ekranı, orta bölümde konumlandırılan 8 inç kapasitif ekran, kablosuz şarj, Apple Carplay gibi üst düzey teknolojik özellikler ve FOCAL müzik sistemi kabin içinde premium sürüş konforu sunuyor. Kapasitif ekranın dokunmatik duyarlılığı oldukça geliştirilmiş. Kablosuz şarjı ise çalıştırmayı başaramadım. Zaten Carplay özelliği ile sürekli harita kullandığım için telefonu USB’den araca bağlamam gerekiyordu.

Aracın kendine ait diline alışmanız biraz zaman alıyor. Araç kullanırken bazı özellikle keşfetmek bu açıdan zor olabiliyor. Bu yüzden aracı kullanmadan oturup tüm özellikleri incelemenizde fayda var. Ancak buna alıştıktan sonra kullanımı oldukça keyifli. Ön konsolda klima dahil çoğu özellik mültimedya içine konmuş olsa da bazı özellikler için tuş takımları korunmuş. Kullanıcı deneyiminde mültimedya ekranların sorun olabileceği bazı negatif deneyimleri çözmek için bu otomobilde daha ciddi çabalar harcanmış. Bunları kullanırken daha iyi görüyorsunuz.

i-Cockpit   

i-Cockpit’teki 12,3 inç boyunda tamamen kişiselleştirilebilir animatik göstergeler, farklı bir sürüş keyfi sunuyor.  Bu göstergeleri ihtiyaca göre değiştirebiliyorsunuz. Size çok farklı kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. Yeni Volkswagen Tiguan‘de de dijital gösterge ekranı vardı ama bunun gibi kişiselleştirme imkanı yoktu. Burada bildiğiniz bir şov söz konusu. Aracın kendi Tom Tom navigasyonunu kullanırsanız, navigasyon ekranını i-Cockpit’ten görmek de mümkün oluyor. Ancak Carplay ile Apple haritaları kullanıyorsanız bu mümkün olmuyor.

Visiopark Özelliği

Aracı park ederken geri vitese aldığınızda bu özellik kendini gösteriyor. Otomobil arka kısma entegre edilen 180° açılı kamera ile donatılmış durumda. Ön tarafta ise, ön ızgaranın içinde ikinci bir kamera daha yer alıyor. İki kameradan elde edilen görüntü birleştirilip dokunmatik ekranda aracın çevresinin görüntüsü yansıtılıyor. Park sensörleri de devreye girerek diğer nesnelere olan mesafe ölçülüyor ve olası bir çarpmaya karşı sürücü uyarılıyor. Aracın üstten 360 derece görünümü ile sürücüye park ve manevra anında gerçek zamanlı görüntü sunuluyor. Böylece sürücü park ve manevra esnasında aracın dört bir yanını görüyor ve diğer nesnelere olan olası bir çarpmayı fark edebiliyor.

Bu segment otomobillerde özellikle aradığım kumanda ile bagaj açıp kapama Yeni 3008’de de var. Ayrıca ayağınızı tamponun altına değdirerek de açmanız mümkün. (Ben beceremedim o ayrı:) )

Masaj ve Parfüm Özellikleri

Bu otomobilin bence en sihirli özelliği ne deseniz i-Cockpit’ten sonra masaj ve parfüm özelliklerini söylerdim. Hem sürücü hem de yanındaki yolcu koltuğuna 5 ayrı masajı 3 ayrı şiddette uygulamak mümkün. Biz yol boyunca bu özellikten çokça faydalandık. Her masaj seçeneğinde nerelere basınç uygulayacağını dijital ekranda size gösteriyor.

Otomobil size ayrıca 3 ayrı parfüm seçeneği sunuyor. Parfüm kutusu torpidoda gizli. Parfümün şiddetini de yine dijital ekrandan ayarlayabiliyorsunuz. (Bu özelliklerin nasıl çalıştığını yazıda ilk paylaştığım videoda detaylıca anlattık.:)

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 Sürüş İzlenimleri

Otomobilin sürücü koltuğuna geçtiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey direksiyonu olacak? “Herhalde o olacak ne saçmalıyorsun” diyenleri duyuyorum. Ancak burada durum biraz farklı. Direksiyonun üst kısmında bulunan göstergelerin görünebilirliğini engellememek için altı ve üstü düzleştirilmiş, diğer araçlara göre küçük boyutlu direksiyon simidi kullanılıyor. Bu direksiyon simidini yenilen Peugeot’larda bir süredir görüyorduk. Eski usul direksiyonlara alışkınlar için buna alışmak gerekiyor. Ancak ben bunu daha çok seviyorum. Elinizi direksiyon simidinden kaldırmadan tüm manevraları yapabiliyorsunuz. Bu direksiyon simidinde göstergeleri simidin arasından değil üstünden görmeniz öngörülüyor.

Otomobilin yol tutuşu, ivmelenmesi de bence gayet iyi idi. Uzun yolda araç sollarken araçta 4 kişi olmamıza rağmen herhangi bir zorlanma hissetmedim. Aracın ses kalitesi için stepnenin yerleştiği alanda bile özel çalışılmış. Rüzgar ve yol sesi konusunda ise bence ortalama düzeyde denebilir. 500 bin TL’lik araç lüksü sununca araçtan o seviyede bir sessizlik de bekliyorsunuz. Ancak o seviyede değil.

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

Motor Şanzıman Uyumu

Otomobilde Peugeot’nun yeni nesil 1,6 litre BlueHdi dizel motoru kullanılıyor. 308 modelinde kullanıp çok beğendiğim bu motor 3008’de de iyi bir performans veriyor. Ancak bu otomobil biraz daha ağır olduğu için 120 beygirlik motorun 308’de verdiği sonuç ile 3008’de verdiği bir olmuyor. Peugeot’nun yeni 6 ileri EAT şanzımanı bu araçta da yerini almış. Eski şanzımanda geçişler ben dahil çoğu kimsenin rahatsız olduğu bir durumdu. Ancak bu şanzıman sorun ortadan kalktı. Ben bu EAT şanzımana daha uygun fiyatlı ZDF şanzıman diyorum. (ZDF: BMW başta olmak üzere ve birçok lüks Alman otomobil üreticisinin kullandığı 8 ileri otomatik şanzımanın adı)

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 Eksileri Neler?

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

İyi hoş da bu otomobilin hiç mi kötü yanı yok? Bize reklam yapma diyenler şimdi sıra size geldi:) Her otomobilin olduğu gibi Yeni 3008’in de zayıf noktalarını bulmaya çalıştım. Açıkçası 4 gün gibi kısa bir süre kullandığım için elbet gözümden kaçan yanlar olmuştur. Ancak benim tespit ettiğim zayıflıkları şöyle:

Bagaj Hacmi

Bu otomobili tercih edenler daha çok çocuklu aileler oluyor. Çünkü aileye çocuk geldi mi bagaj hacmi de çok önemli bir satın alma kriteri oluyor. Bu otomobilin bagaj hacmi bir önceki nesle göre çok büyümüş ancak yine de 520 litre. Bu birçok rakibine göre oldukça iyi ancak Toyota Rav4 (547 lt) ve Honda CRV (598 lt) gibi rakiplerinden bir tık geride. Volkswagen Tiguan (615 lt) ile aralarında 95 litre fark var. Tabi koltuklar yatırıldığında yükleme alanı 1580 litreye kadar çıkıyor.

Motor Verileri

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 i-Cockpit

Her ne kadar ben Peugeot’nun BlueHdi motorunu Kayserili iç güdülerimle çok sevsem de, bu boyuttaki bir otomobil için 120 beygir güç bence biraz düşük. Örneğin Honda CRV 1,6 litre dizel motordan 160 beygir güç alıyor. Kullanım esnasında bu durum beni rahatsız etmedi ama yine de rakipleri de göz ardı edilmemeli. Ancak burada şöyle bir çözüme gidilebilir. “Chip tuning” adı verilen, aracın yazılımında yapılan bir değişiklikle otomobile 150 beygir ve 350 Nm tork ürettirmek mümkün. Ayrıca bu uygulama sonrası yakıt tüketimi de bir miktar daha azalıyor. Tabi böyle bir uygulamada Peugeot garantinizi kaybedebilirsiniz.

Arka Kamera Çözünürlüğü

Yukarıda otomobilin Visiopark özelliğini övmüş olsam da arka görüş kamerasının çözünürlüğünün pek iyi olmadığını da belirtmeden edemeyeceğim. Özellikle yağmur çamur şartlarında iyice görüş kayboluyor. Bence kameranın kolay kirlenmeyeceği gizli bir bölgeye saklanıp, sadece kullanım esnasında açığa çıkması bu soruna çözüm olabilirdi. Bunu bir sonraki makyajda Sochaux fabrikası düşünmeli.Ben uyarımı yapayım da sonra demedi demesinler.

Arka Görüş Açısı

Otomobilin tasarımı çok güzel ama bu tasarımın da beraberinde getirdiği bir kusur var: Arka görüş alanı çok sınırlı. Ufacık bir pencereden arkada neler oluyor görmeye çalışıyorsunuz. Hayatın en zor sınavı değil biliyorum ama muadillerine göre sıkıntılı.

Yeni Peugeot 3008’in Alternatifleri Neler?

Yeni Peugeot 3008 son 5 yılda 3 kat büyüyen C-SUV segmentinde çok dişli rakiplerle yarışıyor. Volkswagen Tiguan, Seat Ateca, Nissan Qashqai, Honda CR-V, Renault Kaptur, Opel Mokka X ilk aklıma gelen alternatifler.

2017 Model Peugeot 3008 Teknik Özellikleri

Silindir Hacmi1560 ccUzunluk4447 mm
Beygir Gücü120 HPGenişlik1841 mm
Yakıt TürüDizelYükseklik1620 mm
Vites Tipi6 İleri Otomatik EATBagaj Hacmi520 lt
Maksimum Tork300 NmYakıt Deposu53 lt
Lastik Ölçüleri205/55 R19Yıllık Vergisi1.035 TL

2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6 Yakıt Tüketimi

Şehir İçi Ortalama Yakıt Tüketimi (l/100 km)4,7
Şehirler Arası Ortalama Yakıt Tüketimi (l/100 km)3,9
Karma Yakıt Tüketimi (l/100 km)4,2
Azami Hız (Km)185
0-100 Hızlanma (sn)11,6

Teorik verileri güzel peki pratikte nasıl diyenler için aracın normal bir sürüşte ortalama tüketimi yaklaşık 6 litre seviyelerinde. Ancak aracı zorlarsanız cidden yakıt tüketimi sizi çok şaşırtabiliyor. Otomobilin yakıtını BP ile anlaşmalı olduğu için sadece BP’lerden dolduruyorduk. Göynük taraflarında iken aracımızın yakıt göstergesi kırmızı çizgiye gelmiş ve menzil olarak 40 km gider gösteriyordu. En yakın BP ise telefonumun haritasına göre 82 km uzaklıkta idi. Otomobili 80-90 bandında kullanarak buraya ulaşmaya karar verdik. İhtiyatlı kullanmaya başlayınca menzilimizde de ciddi bir artış yaşadık. Göynük’ten 30 km yol aldığımızda başlangıçtaki 40 km olan menzilimiz 120 km’ye kadar çıktı. 82 km sonunda BP akaryakıt istasyonuna ulaştığımda hala menzilimiz 45 km seviyelerinde idi. Çok dikkatli kullanırsanız fabrika verilerine ulaşmanız çok da zor olmuyor.

Yeni Peugeot 3008 2017 Fiyatları

Motor ve Donanım SeçeneğiKampanyalı Fiyat
 2017 Peugeot 3008 1.2 Access108.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.2 Access EAT6117.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.2 Active114.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.2 Active EAT6123.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.2 Allure EAT6141.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.2 Allure Elegance Pack EAT6149.000 TL
 2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi Active136.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi Active EAT6143.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi Allure EAT6153.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi Allure Elegance Pack EAT6161.000 TL
 2017 Peugeot 3008 1.6 BlueHDi GT-Line EAT6169.900 TL
 2017 Peugeot 3008 1.6 GT-Line EAT6162.900 TL

36 YORUMLAR

  • Açıkçası ikisini çok farklı zamanlarda kullandım. Ama ben fiyatları aynı olsa tercihim Peugeot 3008 olur. Ben dijital özelliklerine bayıldım özellikle bir de yakıt tüketimi genelde fransızlarda çok iyi oluyor.

 1. hoam cok teşekkür ederiz bu araç hakkında kafamda cok karışık bilgiler vardı.sizin sayenızde bu gereksiz bilgilerden kurtuldm aracı cok detaylı ve akıcı bir şekilde anlatmışsınız.

 2. 4 aydir kullaniyorum. Inanin ust segment bir araba, yukaridaki hic bir aracla kiyaslanmaz sadece bmw, mercedes ile kiyaslanacak bir arac. Cok luks araclara bindim . Gtline insani cok sasirtacak bir arac. Gercekten ici bir masarati porse havasi ve kalitesi veriyor.

 3. Bu arac çok farklı bir segment gt line en dolusu. Şu gün için hiç bir arabayla kıyaslanmaz. Bu arac diğer lüks segmet araçların aklın başına getirecek görüceksiniz bir çok üst segment araba ya makyaj yada kasa değişimi, aksesuar değişimine başlayacak. Bmw 7 serisinden daha dolu bir araç

  • Katılıyorum. Arac tüm kötü imajı silmek için yaratılmış. Bu yüzden çok üst segment bir araç yapmışlar, otomatik vites, yol tutuş, lüks olmuş bu sefer günah çıkarmış Peugeot. Süper bir araç zevkle bineceksiniz. Şiddetle tavsiye

 4. Fransız arabalarından hiç hoşlanmam tam bir alman sevdalısıyım ancak bu araba gerçekten çok güzel ve sınıfında açık ara önde. Özellikle tasarımı bambaşka. Sanki otomobili yeniden yaratmışlar.

 5. Ben 2017 mayıs ayında Allure paketini aldım araç 11000km buldu.Fakat direksiyondaki lıkırtı sesinden bıktım ve bir türlü servis birşeyi yok diye gönderiyor geriye gerçekten ben aracı kullanıyorum fakat gelsin peugout görevlisi aracın yakıtı 9.2 bu ne yaaaa belki sinir bozucu gelebilir veya şöförlüğün çok kötü diye de düşünebilirsiniz ama ben kendimi biliyorum gelsin peugeot görevlisi aracın görsün olamaz böyle bir yakıt 4.7 nerede 9.2 nerede ve sattıkları mala da sahip çıkmayan bir firma

 6. Test sürüşü yaptım ve artık birbirine benzeyen araç tasarımlarından içi de dışı da gerçekten çok farklı. Vites geçişleri gerçekten iyi. Fransızların dizel motorlarını bir Alman kullanıcısı olarak gerçekten takdir ediyorum.Ancak konu Peugeot ise bence her yönüyle evet bu sefer olmuş demek için acele etmemek gerek. Gerçi çok büyük radikal değişiklikler geçiren tüm araçlar için bu böyle. Kullanıcılardan gelen geri dönüşümlere göre sonraki yıllarda iyileştirmeler yapıldığını görüyoruz.Tekrar 3008’e gelirsek evet bende beğendim, şuan bir Vw grubu bir araç kullanıyorum ve 3008 sonrasında düşündüğüm araçlardan biri. Ancak km arttıkça ve 2-3 yaşına geldikten sonra kullanıcı yorumları nasıl olacak bence bu çok önemli. Tasarımdaki göze hitap eden o güzellik kalite olarak da iyi mi? Trim sesleri veya kronik bir sorunu çıkacak mı? Bekleyip göreceğiz.

 7. Ben bu aracı kıramadım ve yaklaşık olarak 1800 km yol yaptım. Sürüş keyfi ve donanım mükemmel ama yağışlı havalarda çok riskli bir araç. Hafif su birikintilerinde çok fazla kayma yapıyor Aman dikkat… Daha önce hiç bir araçta yaşamadığımı bu araçta yaşadım, Çok tehlikeli bir durum

 8. Kesinlikle almayın. Bir anlık büyülenmeyle ben aldım ve 100kmde başlayan rüzgar sesinden araçtan nefret ettim. 186bin lira verdim. Karşılığı çözülemeyen rüzgar sesi. Ayrıca en üst paket gtline ötv indirimine girmiyor. Alt paketlerde bir işe yaramaz. 186bine mercedes yada bmw almadığıma pişman oldum. Yazık günah.

 9. 2016 Alure dizel modelini ilk çıktığı günden beri zevkle kullanıyorum 15.000. Km oldu tık diye bir ses YÖK çok memnunum bugüne kadar arıza çıkarmadı yakıt cimrisi soğuk havalar hariç parasına göre piyasanın en iyi Suv modeli kesinlikle tavsiye ederim.

 10. Değerli arkadaşlar,ben 2018 model allure elegance pack paketini kullanıyorum mayıs 2018 den beri.
  Daha önce farklı arabalarım oldu
  Ama bunu aldıktan sonra Obur arabalarım alınmasınlar bu benim vaz gecikmedim oldu.
  Şimdiye kadar 20bin km yol yaptim alsfat ve köy yollarında
  Hiç bir takırtı tukutu dinlemedim
  Ayriyeten şeritte kalma ve aktif mesafe kontrolüyle o sizi sürüyor
  Şehir ici çarpışmayı önleyen sistemiyle de konusuyor yol levhalarını okuması geceleri seyahata arabanın uzun ve kısalarıyla oynamamıza fırsat vermiyor sen dur be yapayim diyor
  Bu arabayla artık arkadan herhangi başka br arabaya vurup kaza yapmanıza izin vermiyo
  Bazen motor çalışırken tekrar starta basim geliştiriyorum o kadar sessiz
  Ister manüel ister otomotik.kullan hele bir sport düğmesi var bastığımda araba kukriyerek ileri fırlıyor
  Oğlum daha ne istiyorsunuz tavan hem açılıyor hem camlı isterseniz yazın yıldızların altında kışında pencereden kar geliyor şarkılarını söylersiniz
  Pejo eski pejo değil kimse binmeden vicdansızca elestirmesin

 11. 2018 5008 gtline 165 thp kullanıcısıyım 11 bin küsür kilometre yaptım. Aracın şehir içi kullanımı çok kolay ve konforlu. 2016 model 3 yıl c180 kullanımı sonrası bu aracı alırken çok çekinerek aldım. İçi çok geniş bagajda 2 minyon koltuk ve yerden yüksek bir araba. Açıkcası alırken bu kadar memnun olacağımı düşünmemiştim. Bu yüzden alakasızda olsa bu başlığa yazmak istedim.

  Bence aracı en eleştirilebilecek kısmı kamera çözünürlükleri. Sürütünme katsayısı yüksek bir kasa olduğu için rüzgar sesinden endişe ediyordum ama boş çıktı.140 – 150 km lerde bile bende rahatsızlık yaratacak ( c180 de bile 100km üzeri hızlarda yüksek seviyede rüzgar ve yol sesi olurdu ) bir rüzgar sesi olmadı. Asfalttan asfalta farkeden yol sesi var. Yeni asfaltlarda sıfır yol sesi alıyor araç kabin içine. Ama eski pütür asfaltta her araba gibi. Özellikle uzun yolda efsane sessiz bir araba.

  Süspansiyon ve amortisörler orta sertlikte kabin içinde absürt sesler duymuyorsunuz. Şehir içinde daha konforlu olabilir miydi diye sordum kendime ama haftasonu yaptığım Ankara seyahatim sırasında aracın sol şeritteki yüksek hızlarda (150km/h -160km/h) stabilitesini ve sessizliğini gördükten sonra bu soruyuda kafamdan sildim.

  Adaptif hız sabitleyici uzun yolda elinizi çok rahatlatıyor. Şerit takip sistemi güzel ama bir süre kullandıktan sonra beni yordu. Bir süre sonra kapattım. Ancak uzun seyahatlerde anlık dalgınlıklarda vesaire çok işe yarayacaktır.

  5008 kısaca bolca bagaj veya + 2 koltuk isteyen, geniş bir araç içi isteyen ( özellikle 2.sıra koltuk diz mesafesi efsane superbden bile fazla alan bırakıyor) kalabalık bir aileye sahip, otobandada üzülmek istemeyen biriyseniz çok ideal ve kullanışlı ve konforlu bir araç.

 12. Selamlar.Nisan ayında Active life dizel modelini aldım.Şu an için çok memnunum. Araç çok seri ve hızlı. Renkte çok güzel (turuncu bakır).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz