Haftasonunda İstanbul‘a yakın yerlere göçler havaların güzelleşmesiyle birlikte artar. Bu yakın güzel yerlerden biri de Bursa. Bursa’da gezilecek ve görülecek yerler İstanbullular’ı haftalarca idare edecek kadar zengin. Ben de geçtiğimiz haftalarda bunlardan iki tanesine uğradım: Bursa’nın Misi ve Gölyazı Köyleri. Bu yolculuklar sırasında kahvaltı için molayı ise Yalova’da verdim. Yalova’dan yaklaşık 6 km uzaklıkta yer alan Sepetçioğlu Kuyu Kebabı, Yalova’da nerede ne yenir sorusunun en güzel cevaplarından biri.

Yalova Sepetçioğlu Kuyu Kebabı’nda kavurmalı omlet

Burası aslında araba ile sıkça seyahat eden babamın bir keşfi. Buraya her geldiğimde ben bir kahvaltı tabağı alırdım. Hem kahvaltı tabağı alınca sınırsız çay ikramı oluyor. Ancak son gelişimde kahvaltı tabağının kendisi büyürken çeşidinin eskiye göre zayıfladığını gördüm. Peynir tabağı da biraz zayıf, 3 çeşit peynirden oluşuyor. Bunlar bence eksileri. Bu yüzden dolayı benim burada size tavsiyem kavurmalı omlet. Açıkçası bu tam bir lezzet şöleni. Üstelik kavurmadan kaçınılımıyor. Öyle ki, yumurtalı kavurma desem daha doğru bir tarif olabilir.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Öte yandan Sepetçioğlu kahvaltısından çok kuyu kebabı ve gerdan çorbası ile meşhur bir yer. Açıkçası ben hep sabah saatlerinde buradan geçtiğim için bu 2 lezzeti de tatma imkanım olmadı. Ancak mekanın duvarındaki ünlü resimlerine bakılırsa bu 2 lezzet de akşam yolu düşenler için tadılmaya değer.

Öte yandan mekanda hizmet kalitesi, çevre düzenlemesi ve hijyen anlamında da oldukça düzgün bir yer. Ayrıca namaz kılmak isteyenler için de bahçede bir mescitleri mevcut.

Yalova Sepetçioğlu’nda Fiyatlar Nasıl?

Bir kahvaltı tabağı 18 TL. İçinde sınırsız çay da var. Benim aldığım kavurmalı yumurta 12 TL.

Sepetçioğlu’na Nasıl Gidilir?

Yalova’dan Bursa yoluna doğru giderken gidiş yönünde sağ tarafta kalıyor. Bursa’dan dönenler de endişe etmesin, yolun o tarafından Sepetçioğlu’na dönüş var.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz