Ana Sayfa Osman Kurt Kimdir?

Osman Kurt Kimdir?

Osman Kurt Hakkında

1981 yılında İstanbul Kasımpaşa’da dünyaya geldi. Kayserili bir ailenin en büyük çocuğu. Bir erkek bir de kız kardeşi var.

Osman Kurt’un Eğitim Hayatı

Osman Kurt Fransa

İlkokul sonrasında Anadolu Liseleri sınavında derece yaparak Galatasaray Lisesi’ne giren Osman Kurt sonrasında Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Askerlik molası sonrasında Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın Eyfel Başarı Bursu’na hak kazandı ve bu burs ile Fransa’nın Nice şehrinde IAE de Nice’de Pazar Araştırması Yüksek Lisansı yaptı.

Osman Kurt (2)

Osman Kurt’un Kariyeri

Bloomberg Businessweek Türkiye Dönemi

Osman Kurt resimler (2)

2007 yılında Fransa’dan döndükten sonra Bloomberg Businessweek Türkiye’de çalışmaya başladı. Burada pazarlama, otomotiv, bilişim, havacılık ve turizm gibi alanlarda ekonomik analizler yaptı. 5 buçuk yıllık ekonomi muhabirliği sırasında işi gereği 30’un üstünde ülkede 60’ın üzerinde şehirde bulundu. Bu sürede birçok otomobil lansmanına katılıp bu otomobiller Türkiye’ye gelmeden deneyimleme imkanı buldu. Ayrıca, İstanbul’da da birçok otomobili test edip izlenimlerini Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yayınladı.

Türk Telekom Dönemi

Osman Kurt resimler (3)

Sonrasında Türk Telekom’da İnternet Teknolojileri alanında İş Geliştirme Uzmanı olarak çalıştı. Türk Telekom’da iken gezi ve otomobil bloğu Çokgezenadam’ı kurdu.

HASEN (Hazar Strateji Enstitüsü) Dönemi

Osman Kurt resimler (1)

2015 yılı mayıs ayından beri İstanbul Merkezli bir düşünce kuruluşu olan Hazar Strateji Enstitüsü’nde çalışıyor. Halihazırda kurumun Medya İlişkileri ve Dijital Medya Koordinatörü olarak görev yapıyor.

2015 ve 2016 yıllarında TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması jüri üyesi.

Osman Kurt’un Yazıları Yayınlandığı Mecralar:

  • Digitalage

2014 yılından beri dijital pazarlama üzerine yazılarını Digitalage’deki köşesinde yazıyor

  • The Gate ve Urbanista

Gezi yazıları cokgezenadam bloğunun yanında The Gate ve Urbanista gibi dergilerde yayınlanıyor.

  • Hazar World, Energy of Turkey Hazar.og, Enerjihub.com, Cipalert.com

Enerji, dış politika ve siber güvenlik başlıklarındaki yazılarını üstteki yayınlar için kaleme alıyor.

İlgi alanları: Otomobiller, seyahat, dijital medya, gamification, enerji sektörü, mobil teknolojiler, havacılık

Üyelikleri: Bilişim Muhabirleri Derneği, Ekonomi Muhabirleri Derneği, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği, Interfrench Istanbul, Amicale de Galatasaray

Sosyal Medya Hesapları 

Linkedin: Osman Kurt

Twitter:@cokgezenadamm @ottomankurt @suruyorumm @osmankurthasen

Instagram: CokGezenAdam

Facebook Page: CokGezenAdam

Mail: cokgezenadam@yandex.com

2 YORUMLAR

  1. Avrupa’ya ve kendimize tarihimizi ve kültürümüzü daha iyi “tanıtmak” adına ; Avrupa’yı ziyaret eden tek Osmanlı Padişahı olan Sultan Abdülaziz Han’ın Avrupa’da ki ziyaretlerini , temaslarını konu alan film , dizi film , sergi gibi etkinliler yapılamaz mı acaba? Hayırlı çalışmalar…….

  2. Millerle bilet almak baslıklı yazınızı okudum . Gercekten cok güzel hazırlanmış. Bana bir süre once yaşadığım tecrübeyi hatırlattı. Aşağıda linki ekledim okumanız dileğiyle. O kadar uğraşıp bileti aldım sonucta ne oldu! THY bir promosyon yaptı ve sizin vurguladığınız gibi 1 ay sonra benim verdiğim vergiden daha ucuza bilet almak mumkun oldu.
    Kolay gelsin

    http://www.acikgazete.com/yazarlar/gulseren-tozkoparan-jordan/2015/03/22/thy-de-mil-ile-bilet-almak-mi-deveye-hendek-atlat-daha-kolay.htm?aid=58399

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz