Geçtiğimiz günlerde Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm. ile birkaç gün geçirdim. Test sürüşü sonrası izlenim ve yorumlarım şöyle:

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm. Hakkında

Ne Test Ettik? Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm.
Özelliği Ne? Bu otomobil Hyundai’ın marka imajını yukarı taşımaya aday
Gücünü Nereden Alıyor? 1,6 litre benzinli 128 beygirlik motora sahip
Ne Kadar Hızlı? 100 km’ye 10,9 saniyede ulaşıyor
Alternatifleri Neler? Opel Astra, Citroen C4, Volkswagen Golf, Peugeot 308
Nesini Sevdik? Lüks otomobillerde bile üst donanımlarda sunulan birçok özelliği bu otomobilde bulabiliyorsunuz
Nesi Hoşumuza Gitmedi? Benzinli motorun aracın dışarıdan verdiği hissi karşılayacak düzeyde performanslı olması lazım
Ne Kadar Ekonomik? Şehir içinde 100 km’de 7,2 litre tüketen otomobilin şehirlerarası performansı 4,5 litre, ortalama yakıt tüketimi ise 5,5 litre

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm. Hakkında Yorumlarım

Koreli otomobil üreticileri her geçen gün kendilerini daha da geliştiriyor. Her yeni üründe Avrupalı ve diğer Uzak Doğulu rakiplerinden pazar payı çalıyorlar. Giderek de Koreli marka imajını da bu ürünlerle değiştiriyorlar.

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm., Hyundai’ın bu imajını yukarı taşımaya aday bir model. Otomobilin dış tasarımında markanın Avrupa Tasarım Başkanı Alman Thomas Bürkle’nin çizgileri hissediliyor. Üzerindeki logoyu görmeseniz bu otomobilin bir Alman otomobili olduğu konusunda rahatlıkla iddiaya girebilirsiniz. Otomobilin içinde yer aldığı orta hatchback segmenti yakışıklı otomobillerle dolu. Ancak dururken de hareket ediyormuşçasına dinamik bir tasarıma sahip olan i30 bu segmentte bile tasarımı ile dikkat çekiyor.

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm. Artı ve Eksileri

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm

Otomobilin içine bindiğinizde ise dış tasarımda olduğu kadar etkileyici bir manzara sizi karşılamıyor. Otomobilin dışı Alman içi ise Koreli desek yanlış olmaz. Gerekli olan hatta birçok otomobilde olmayan birçok ekstra özellik de otomobilde var. Ancak yine de biraz daha premium bir tasarım ve multimedya bir eğlence sistemi ile içerideki algı yukarı taşınabilir. Cebinizden anahtarı çıkarmadan otomobilin sizi fark ederek dikiz aynalarının ve kapıların açılması, sürüş esnasında direksiyon sertliğini üç farklı kademede ayarlama gibi birçok sizi şaşırtan premium özelliği bu otomobilde görebilirsiniz.

Otomobilin en zayıf yanı ise benzinli motoru. Performansı çok kötü değil ama dış görünümü ve tüm bu özellikleri araçtan beklentileri yukarı taşıyor.

Hyundai i30 1.6 GDI Elite Otm


Umarım bu yazıyı beğenmişsinizdir. FACEBOOK ve INSTAGRAM hesaplarımı takip ederek  yeni seyahat ve yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Tatil fırsatlarını ilk siz öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz