quant-e-sportlimousine-12

Otomobil fuarları otomotiv sektöründe yakında göreceğimiz otomobillerle bir ön buluşmadır. Ama bu fuarların en keyifli yanı ise konsept otomobillerdir. Çünkü bunların birçoğunu bir daha hayata geçmiş halde göremeyiz. Bu otomobilleri görebileceğimiz yegane yerdir fuarlar. Tabi bu otomobillerin bir kısmı, üreticilerin bazı modellerine ilham kaynağı olarak yollara çıksalar da fuarlardaki kadar radikal çizgilerle göremeyiz onları.

Dünyanın en önemli otomobil fuarları arasında yer alan Cenevre Otomobil Fuarı’nda bu yıl sergilenen bir konsept otomobil umarız konsept olarak kalmaz dedirtecek cinstendi: QUANT E-SPORTLIMOUSIN. Nitekim aracın yollarda boy gösterecek versiyonu da yapılmış. İsviçreli nanoFLOWCELL isimli şirket tarafından gerçekleştirilen bu spor otomobilin en önemli özelliği enerjisini tuzlu sudan alıyor olması. 912 beygirlik bu canavarın her tekere ayrı güç veren 4 elektrik motoru var.  96km’ye 2,8 saniyede çıkan bilen bu otomobilin maksimum hızı ise 380 km. 

quant-e-sportlimousine-10quant-e-sportlimousine-11quant-e-sportlimousine-9quant-e-sportlimousine-8quant-e-sportlimousine-7quant-e-sportlimousine-6quant-e-sportlimousine-5quant-e-sportlimousine-4quant-e-sportlimousine-2quant-e-sportlimousine

Otomobilin Videosu

http://www.youtube.com/watch?v=IvfJD_PNsSs

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here