Pizza mı lahmacun mu? Açıkçası çoğu zaman tercihim lahmacun oluyor. Tabi ikisini de çok iyi yapanı bulmak çok da kolay değil. Kötüsünü de yiyince hep bir hüsran. Hal byle olunca da bilmediğim ya da tavsiye almadığım yerde bu pizza ve özellikle de lahmacun yememeye çalışıyorum. İstanbul‘da olduğum günlerden birinde bir arkadaşımın tavsiyesiyle Cerrahpaşa’da Gaziantepli Mehmet Usta adlı bir mekana gittim. Doğrusu yemek konusunda her arkadaşın tavsiyesine pek güvenmem. Ancak arkadaş Urfalı olunca kebap konularında insan damak tadına güveniyor. Uzun yıllar bu civarda çalışan arkadaşım, mekanın İstanbul’da yediği en iyi lahmacunu yaptığı konusunda oldukça iddialı idi.

Söz konusu lahmacun olunca sizlerle paylaşayım istedim. Malum birçoğumuz en iyi lahmacun nerede yenir, İstanbul’da en güzel lahmacun yapan yerler nereler arayış içinde. Bir de lahmacun güvenmeden pek yiyemeyeceğiniz bir yemek. Malum Türkiye’de kıymalı bir yemek yerken onun gerçekten et mi olduğu konusu hep bir soru işareti.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Neyse midenizi kaldırmayayım ve mekandan bahsedeyim biraz. Mekan ilk girişte oldukça salaş bir yer. Ufak bir dükkan. Açıkçası bilmesem, durup içine gireceğim bir yer olmazdı. Ancak pazar günü saat 18 sularında içeride boş yer zor bulduk desem yeridir. Hatta hafta içi öğle saatlerinde gittiğinizde yer bulmak pek mümkün olmuyormuş.

Facebook’ta mekan ve lahmacun fotolarım gezdiğim yerlerden çok daha fazla ilgi görünce, dedim ki, burayı insanlar merak ediyor. Bu yüzden mekan hakkında daha fazla bilgiyi bloğumda yer vermeye karar verdim.

Aslında mekanı benden önce de baya bir keşfeden olmuş. Hatta ekşisözlük‘te adına entryler girilmiş.

Mekanın Asıl Olayı Gaziantep Lahmacunu

Gaziantepli Mehmet Usta’da birçok kebap türü yapılıyor. Çarşamba günleri de çiğ köfte günü imiş. Ancak burasının asıl olayı lahmacunu. Diğer kebaplarını ben tatmadım ama arkadaşım lahmacunu kadar iddialı olmadığını söyledi. Mekanın adından da anlaşılacağı gibi mekan Gaziantep lahmacunu yapıyor. Peki nedir bu lahmacunun normal lahmacundan farkı? Gaziantep lahmacunu biraz daha büyük oluyor ve içinde sarımsak da kullanılıyor.

Lahmacun Nasıldı?

Gaziantepli Mehmet Usta Lahmacun (2)

Teorik bilgileri bırakıp pratik bilgilere geçmek gerekirse, ben önce 2 adet sipariş verdiğim lahmacunları bir güzel mideye indirdim. Sonra yetmedi bir adet daha yedim 🙂 Lahmacunun hamuru oldukça çıtır idi. Lezzet gayet iyi idi. Yerken birçok yerde başıma gelen lahmacunda yağ akması durumu burada yaşanmıyordu. Yağı oldukça kıvamında kullanılmış. Birçok yerde lahmacun yedikten sonra akşam sizi bilmem ama bende kaynama yaptığı olmuştur. Burada böyle bir tatsızlıkla da karşılaşmadım. Son zamanlarda yediğim en iyi lahmacun idi desem abartmış olmam.

Gaziantepli Mehmet Usta’nın lahmacun fiyatları nasıl?

Açıkçası mekan ne kadar salaş olsa da fiyatlar öyle çok da ucuz sayılmaz. Buraya fiyat yazamıyorum çünkü ben buraya fiyat yazdıktan bir gün sonra bile her yere zam pardon güncelleme gelebiliyor. Zannedersin yazılım güncelliyoruz 🙂

Gaziantepli Mehmet Usta’ya Nasıl Gidilir?

Gaziantepli Mehmet Usta Lahmacun (1)

Cerrahpaşa’daki bu lezzet durağında siz de bir lahmacun yemek isterseniz, ulaşım oldukça kolay. Tek yapmanız gereken Taksim’den kalkan Cerrahpaşa sarı dolmuşlarına binip Cerrahpaşa’da Gaziantepli Mehmet Usta önünde ineceğim demek olacak.

Gaziantepli Mehmet Usta İletişim Bilgileri

Adres: Koca Mustafa Paşa Cad. 126/A, 34000 Fatih/İstanbul
Telefon:(0212) 588 1606

Gaziantepli Mehmet Usta Video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz