İstanbul Avrupa yakasının en büyük ilçelerinden biri olan Bakırköy, birçok lezzet durağına da ev sahipliği yapıyor. Ancak İstanbul’da birçok bölgenin aksine Bakırköy bu lezzet duraklarını pek de duyurmayı başaramıyor. Buraya yolu düşenler çoğu zaman bu mekanların önlerinden farketmeden geçiyor. Oysa Bakırköy birçok alanda İstanbul’un en iyi restoranları listesine girebilecek mekanlara sahip.

Bakırköy’de nerede ne yenir diye sorduğunuzda karşınıza çıkan cevaplar karşısında birkaç gününüzü buraya ayırmanız gerekebilir. Ben bu seferlik size sadece Bakırköy’de lahmacunu ile ünlü bir yerden bahsetmek istiyorum: Asiller Kebap ve Lahmacun Salonu.

Açıkçası buraya da yine damak tadına güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. Daha önce kendisi ile Cerrahpaşa’da Gaziantepli Mehmet Usta‘ya gitmiş ve oranın lahmacunu hakkında sizlerle yorumlarımı paylaşmıştım.

İstanbul’da lahmacun tavsiyesi: Gaziantepli Mehmet Usta

Mekan öyle lüks bir kebapçı değil. Tam tersine sokak arasında pek de iddialı gözükmeyen ufak ve salaş bir yer. Ancak saat 18 sularında gittiğimizde mekanda neredeyse zor yer bulduk. Bakırköy’ün bu gizli lezzet durağına olan ilgi kalabalıktan belli oluyordu. Ayrıca her ne kadar gizli desem de mekanın ünü ekşi sözlük‘te bile duyulmuş. Bu lezzet durağı hakkında 3 adet giriş yapılmış bile. Bu da Türkiye çapında bir ünü olduğunu gösterir bence 🙂

Olayı Gaziantep Lahmacun ve Çiğ Köfte

Asiller Kebap ve Lahmacun Salonu birçok kebap türünün olduğu bir kebapçı. Ancak mekanın asıl olayı lahmacunu ve çiğ köftesi. Lahmacun konusunda burada size 5 farklı seçenek sunuluyor: Lahmacun, Urfa işi tekli lahmacun, ceviz lahmacun, Antep işi lahmacun ve kuşbaşılı çıtır lahmacun. Lahmacunda özellikle Gaziantep lahmacununu denemenizi tavsiye ederim. Gaziantep Lahmacunu konusunda İstanbul’un en iddialı mekanlarından biri.

Gaziantep lahmacun normal lahmacundan biraz daha büyük ve sarımsaklı oluyor. Maydanoz da bir miktar daha fazla kullanılıyor. Kötü lahmacun yediğinizde genelde yemekten birkaç saat sonra kaynama yatığını hissedersiniz. Asiller Kebap ve Lahmacun Salonu’nda yediğim lahmacun sonrası midem akşam bana bir hatırlatıcı göndermedi. Bu benim için lahmacunda çok önemli bir kriter. Yemekten saatler sonra ne yediğimi bir kaynama ile hatırlamak pek de keyifli olmuyor. Ayrıca mekanda sizi çok bekletmiyorlar. Hız ve ilgi gayet iyi.

Asiller Kebap ve Lahmacun Salonu Fiyatları Nasıl?

Açıkçası genelde 3 lahmacun rahat gömen biri olarak 2 lahmacun bana oldukça doyurucu geldi. Yanında tabi birkaç çiğ köfte de gömdüğüm doğrudur 🙂 Bu arada mekanın çiğ köftesi de lahmacunu kadar ilgiyi hak ediyor. Denemeden çıkmanızı önermem. Gaziantep lahmacun 5 TL, çiğ köfte ise 12 TL Çiğ köftenin bir porsiyonunu 3-4 kişi yersiniz. Mekanın diğer kebaplarını test etmedim ancak lahmacunları kadar iddialı olmadığı bilgisini arkadaşımdan aldım.

Mekanda kredi kartı, sodexho, ticket gibi yemek kartları da geçiyor. Ayrıca 22:30’a kadar eve servis hizmeti sunuluyor.

Bakırköy Asiller Kebap ve Lahmacun Salonu Nerede?

Mekan Bakırköy’ün Zuhuratbaba mevkiinde Asiller Sokak’ta yer alıyor. Zaten adını da bu sokaktan almış. Bakırköy Meydan’da yer alan Bakırköy Kaymakamlığı’nı sağınıza alıp İncirli’ye doğru ilerlediğinizde yalaşık 800 metre sonra Asiller Sokak solunuzda kalıyor.

Adres: İncirli Caddesi, Asiller Sokak No: 2/B (Akbank Yanı) Bakırköy, İstanbul

mail: asillerkebapsalonu@hotmail.com

Tel: 05358157963 / 02125432388 / 02125437688

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz