Geçtiğimiz günlerde Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift ile birkaç gün geçirdim. Otomobil hakkındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Ne Test Ettik? Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift
Özelliği Ne? Türkiye’nin en çok otomobil satılan orta C segment sedan pazarında yer alıyor
Gücünü Nereden Alıyor? 1,6 litre benzinli 125 beygirlik motora sahip
Ne Kadar Hızlı? Bu tür bir otomobile göre hızlanması yavaş. 100 km hıza 11,8 saniyede ulaşıyor
Alternatifleri Neler? Volkswagen Jetta, Renault Fluence, Hyundai Elantra
Nesini Sevdik? Türkçe sesli komut alıyor olması hem ilgi çekici hem de çok sık rastlanan bir özellik değil.
Nesi Hoşumuza Gitmedi? Bagaj hacmi ve bagaja açılan alan dar.
Ne Kadar Ekonomik? Şehir içinde 100 km’de 9,3 litre tüketen otomobilin şehirlerarası performansı 4,8 litre, ortalama yakıt tüketimi ise 6,4 litre

Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift  Tasarım

Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift

Türkiye’de kompakt sedan pazarı otomobilde en büyük pastanın olduğu ve en büyük rekabetin yaşandığı pazar. Ford’un bu segmentteki modeli Ford Focus da Ford’un kinetik tasarım felsefesine göre yenilendi. Bu felsefenin ilk örneği Ford Fiesta idi. Tüketicilerin beynine hitap ederken onların kalplerinden uzaklaşan Ford bu tasarım felsefesiyle müşterilerinin kalplerini de fethetmeyi planlıyor. Ancak bu segmentteki rekabet düşünüldüğünde Ford’un bu konuda biraz daha efor göstermesi gerekecek.

Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift

Otomobilin içi ise tam bir uzay mekiğini andırıyor. Oldukça teknolojik bir cihaz kullanıyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz. Özellikle direksiyondaki tuşları tamamen kullanmayı öğrenmek Playstation’da bir oyunda konsoldaki tuş kombinasyonlarını öğrenmeye çalıştığınız anları hatırlatıyor. Özellikle direksiyondaki tuşlarla aktive ettiğiniz Türkçe sesli komut özelliği bizi bu otomobilde en çok şaşırtan özellik oldu. Otomobilin içinde kullanılan malzeme kalitesi ise çok da premium bir algı uyandırmıyor.

Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift Yorumlar

Ford Focus Sedan 1.6 Duratec PowerShift

Otomobilin 1,6 litre benzinli motoru ise çok performanslı değil ancak otomobilde kullanılan çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzıman sürüşü oldukça keyifli kılan bir unsur. Otomobilin yol tutuşu da oldukça iyi.


Umarım bu yazıyı beğenmişsinizdir. FACEBOOK ve INSTAGRAM hesaplarımı takip ederek  yeni seyahat ve yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Tatil fırsatlarını ilk siz öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz