Özellikle otomobil yolculuklarında gideceğiniz yer kadar yol üstünde güzel mola noktaları bulmak da çok önemlidir. Ben de geçtiğimiz aylarda Eskişehir‘e giderken yol üstü lezzet duraklarını araştırdım. Bu konuda zevki ve bilgisine güvendiğim babama danıştım ve yine beni yanıltmadı.İşte bu vesile ile Köfteci Yusuf ile tanıştım. Tabi o zamanlar her yolculuğumda yol üstünde bir Köfteci Yusuf arayacağımdan bihaberim.

Köfteci Yusuf Eskişehir’e gelmeden yaklaşık 60 65 km mesafede Bilecik’e bağlı Bozüyük’te yer alıyor. Tabi Bursa, Yalova, İznik civarlarında birçok şubesi var. Hatta bir tane de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’ne yaklaşık 300 metre mesafede bir şube daha açılmış. Benim bugün size anlatacağım Bozüyük’te olan. Diğer şubeler için Köfteci Yusuf’un web sitesine bakabilirsiniz.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Köfteci Yusuf’a Nasıl Nasıl Gidilir?

Köfteci Yusuf Yeni Bozüyük Çevre Yolu üzerinde Sarar Outlet’in hemen yanında yer alıyor. Oldukça büyük bir tesis. Bu yüzden gözden kaçırma şansınız yok. Eskişehir ve özellikle de Antalya’ya gideceklerin durmadan geçmemeleri gereken bir lezzet durağı burası.

Köfteci Yusuf Nasıl?

Açıkçası yol kenarında ünlenen mekanların çoğunluğu sonradan çok bozuyor. Bu yüzden ilk başta şüphe ile yaklaştım. Ama otoparkındaki tırların çokluğu bu korkularımı az da olsa azalttı. Malum tır ve kamyon şoförleri güzel mekanları tespit etmekte oldukça iyiler.

Öncelikle mekan çok büyük. Yani çok rahat 600-700 kişi burada yemek yer. Bu kadar büyük olması genelde siparişlerin geç gelmesine ve kalitenin düşmesine neden olur. Ancak burası hem lezzet olarak çok iyi hem de hız konusunda gördüklerim arasında en iyilerden biri. O kadar çok ziyaretçisi var ki, aynı Taksim’deki büfeler gibi sürekli hazırda etler pişiyor.

Ben 1 buçuk porsiyon köfte siparişi verdim. Yanında kızartılmış köy ekmeği, kendilerinin hazırlayıp sattıkları sos ile birlikte siparişim 1 dakika geçmeden masama geldi. Zaten burası lezzeti kadar sürati ile de meşhur bir yer. Köfte oldukça lezizdi. Benim gibi yalnız değilseniz ben size kilo ile sipariş vermenizi öneririm.

Köfte sonrası ise buranın meşhur kaymaklı ekmek kadayıfının tadına baktım. Açıkçası eskiden çok büyük geliyormuş ancak şimdi çok yiyemeyenler için az porsiyon çıkartmışlar. Ben ondan aldım. Hem köfte hem de kaymaklı ekmek kadayıf damak çatlatan cinstendi.

Fiyatlar Nasıl?

Bir mekanda tırcılar duruyorsa mekanın güzel olduğu kadar ekonomik de olması gerekir. Burası da gerçekten de fiyatları ile bu tezi doğruladı. Bir buçuk porsiyon köfte 15 TL, ufak ekmek kadayıfı 3 TL, soda 1 TL. Çay ise ücretsiz. Kilo ile köfte 50 TL, pirzolalar ise 60 TL.

Fiyatların bu denli uygun olmasında Köfteci Yusuf’un kendi entegre et tesislerinin olmasının payı büyük. Zaten buradan çiğ et, sucuk da alabiliyorsunuz. Aynı zamanda bir kasap burası. Eskişehir’de üniversite yakınlarına açılan Köfteci Yusuf da sabah geç saatlere kadar açık ve aynı hızda hizmet veriyor.

Nesini Beğendim?

 • Hem çok lezzetli hem de çok ucuz
 • Personeli çok yardımsever
 • Çok hızlılar
 • Çay ücretsiz
 • Lavaboları çok temiz
 • Namaz kılanlar için de içeride kadın ve erkekler için mescidi var

Nesini Beğenmedim?

 • Köftesinde soya kullandığına dair birçok yerde yazıya denk geldim. Ancak kendi web sitelerinde ise bunu reddediyorlar. Umarım kendi sitelerinde yazdıkları doğrudur.

4 YORUMLAR

 1. Eskişehir’e gittiğimde yemeyi düşündüğüm ilk şey köfte değil de çibörek olur sanırım. Herkes, her seferinde öve öve bitiremiyor.

 2. Köfteci yusuf menü usulü çalışmaz, et ürünü olarak aklınıza ne geliyorsa mevcut o yüzden menü sistemi yok!
  Tavuk ürünleride var ama etin at kadar hesaplı olduğu yerde tavuğu kim düşünür :))
  O yüzden menü olayını geçin derim.

  Ben Bursaya her gidişimde mutlaka o leziz köfteden yerim, ardından içtiğim çayın parasını ödemeye kalksam köfteden çok para tutar, yani köfteci yusufta müşteri memnuniyeti ilk planda geliyor, bu arada tekrar giderseniz içli köfteyide deneyin derim oda kendi sınıfında süper

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz