Otomobil kimisi için bir yerden bir yere sizi taşıyan bir araçtır sadece. Kimileri için ise bir tutku, aşk ve sanattır. İşte ikinci gruba girenler için İngiliz otomobil markası Mini öyle bir otomobildir. Yıllardır çizgisini koruyan Mini’de değişim rüzgarları yeni konsept otomobil Mini Superleggera ile esmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde “Mini Tarz mı Değiştiriyor?” adlı yazımda bu otomobille ilgili ilk detayları anlatmıştım.

https://cokgezenadam.com/mini-superleggera/

Bu yazıda da Mini için oldukça sıradışı bir tasarıma sahip Superleggera’nın tasarımını yapan İtalyan tasarım atolyesi Carrozzeria Touring Superleggera’da yaşanların perde arkasını sizler için toparladım.

Mini Superleggera tamamen el işçiliği ile tasarlandı

Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi

  • Aracın tasarımı Carrozzeria Touring Superleggera’nın Milano’daki merkezinde gerçekleştirildi
  • Milanolu tasarım atolyesi Mini’ye imzasını atmış
  • İtalyanlar lüks tasarımda dünyada nam salmış butik tasarım atolyelerine sahip
  • Carrozzeria Touring Superleggera hafif malzeme konusunda ün salmış bir tasarım atolyesi. Zaten bu otomobilde de fiber karbon malzeme kullanılmış.
  • Ayrıca otomobilin tasarım serüvenini daha yakından görmeniz için bu videoyu izlemenizde de fayda var.

Fotoğraflarla Otomobilin Yapım Sürecinin Perde Arkası

Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi  Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi

Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi Carrozzeria Touring Superleggera Mini Superleggera Konsept hikayesi Mini Superleggera


Umarım bu yazıyı beğenmişsinizdir. FACEBOOK ve INSTAGRAM hesaplarımı takip ederek  yeni seyahat ve yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Tatil fırsatlarını ilk siz öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz