Bir günde Paris, Venedik, New York ve Piramitleri görmeye ne dersiniz… O zaman size önerim Las Vegas:)

Günün birinde iş için Las Vegas’a yolunuz düşerse ne yapın edin kendinize bir boş gün ayırın. Zira buraya kadar gelip de dünya turu yapmadan dönmek yazık olabilir. Havalimanında bavul alım noktasında şehirdeki tüm otellerin çılgın programlarını görünce neden bu şehre günah şehri denildiğini anlıyorsunuz. Bunun yanında sadece havalimanındaki oyun makinelerinin sayısı Kıbrıs’taki birçok otelden çok daha fazla.

Las Vegas Kumarhaneleri Hakkında

Las Vegas

Şehrin kendisi dışında her şey çok büyük ve abartılı. Oteller, yemek porsiyonları, arabalar, limuzinler… Her şey büyük… Herhalde Las Vegas’taki limuzin sayısı dünyanın geri kalanından daha fazla olabilir.

Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas

Öte yandan şehir neredeyse Bağdat Caddesi büyüklüğünde. Şehrin merkezi “Strip” diye adlandırılan bir caddeden ibaret. Buranın bir ucunda Encore diğer ucunda ise MGM Otellerini görebiliyorsunuz. Ancak bunun nedeni caddenin kısa olmasından öte bu otellerin çok büyük olması.

Venetian Hotel‘in ikinci katında gondolların seferler düzenlediği Venedik’i andıran kanallar var. Buranın alt katında kumarhaneler üst katında da otel odaları var.

Las Vegas

Her otelde farklı bir konsept hakim. Venetian Hotel’in ikinci katına kurulmuş olan Venedik şehri bunlar arasında en etkileyicilerden biri. Bu otelin ikinci katında Venedik’te gezdiğinizi düşünüyorsunuz. Alışveriş yapıp, sonra bir İtalyan restoranında yemeğinizi yiyip akabinde eşinizle bir gondol sefasını yapabiliyorsunuz. Üstelik bunların hepsini bir otelin ikinci katında yapıyorsunuz.  Otelin kanalındaki gondollar otelin içinde inşa edilmiş. Paris Otelinde ise Arc de Triomphe ve Eiffel Kuleleri inşa edilmiş. Şehirdeki diğer oteller de konseptleri ile bu otellerden geri kalmıyorlar.

Las Vegas

Las Vegas Alışveriş Merkezleri ve Outletler

Tüm bu otellerde çok lüks alışveriş merkezleri bulunuyor.  Zaten birçok otel bu alışveriş merkezleri ile birbirlerine bağlı. Ancak şehrin biraz dışındaki outlet centerlarda çok ucuza alışveriş yapmanız mümkün.

Las Vegas Premium Outlet şehre en yakın olan ve birçok lüks markayı çok ucuza bulabileceğiniz bir outlet merkezi.  Üstelik şehir merkezine de oldukça yakın.

Las Vegas Ulaşım

Ancak konu ulaşım olunca unutmayın ki şehirde sürekli bir trafik var ve taksiler için otel önlerindeki kuyruklarda beklemeniz gerekiyor. Bu arada taksilere bahşiş vermeyi unutmayın. Burada taksiler bahşişle çalışıyor.

Havalimanından şehre ulaşım için de taksi ya da otellere giden otobüsler var. Açıkçası taksiler çok pahalı tutmuyor üstelik de kalabalıksanız. Ama tek kişi iseniz otobüs daha mantıklı.

Las Vegas’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Las Vegas

  • Otellerin kumarhaneleri ise 24 saat açık ve muazzam bir insan trafiği var. Ancak makinelere alkollü yaklaşmamanız önerilir. Zira tüm kumarhaneler hiç kumar oynamayanları bile cezp edecek bir albeni ile yapılmış.
  • Las Vegas’a gelip de gece otellerde düzenlenen büyük şovlara katılmadan dönmek olmaz. MGM’de David Cooperfield, Ceasar Palace’da ise Jerry Seinfeild’i izlemek ilginç bir deneyim olabilir.
  • Strip’te tur atıp, otelleri teker teker gezin
  • Outlet merkezlerine uğrayın

Las Vegas’ta Yeme İçme

Öte yandan konu yemek olunca, şehirde güzel bir kahvaltı yapmayı unutun. Öğle ve akşam yemekleri için otellerin içleri ve çevrelerinde birçok farklı alternatif var. Şehirde bir steakhouse kültürü hakim.

Las Vegas

Oteller arasında ise restoranları en meşhur olanı Bellagio.

Değişik bir deneyim yaşamak isterseniz Excalibur Hotel’de bulunan Dick’s Las Resort restoranı deneyebilirsiniz. Burada size kötü hizmet ve servis ama iyi yemek garantisi veriliyor. Garsonların size, sizin de onlara kötü davranmanız gerekiyor. Teşekkür etmek yerine hızlı ol diyorsunuz. Ancak tüm bunlar belli bir mizah çerçevesinde gerçekleşiyor. Fiyatlar da oldukça makul.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz