Geçtiğimiz günlerde İstanbul Dolapdere’de açılan İbis Styles Hotel Taksim’in davetlisi olarak bu otelde kaldım. Benim gibi birçok blogger’ın da katıldığı bir chill out party ile başlayan etkinlik sonrasında otelde 1 gece konakladık ve sonrasında yaptığımız kahvaltıdan sonra otelden ayrıldık.

Bu süre içerisinde edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bu otelden herhangi bir ücret almadığımı ve burada yazdıklarımın benim objektif yorumlarım olduğunu ifade etmek isterim.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

İbis Hotelleri Kimin?

Öncelikle insan kalacağı otel kimin? Arkasındaki grup güvenilir mi güvenilmez mi merak edebiliyor. İbis Hotelleri dünyaca ünlü Fransız Accor Hotels Grubunun daha ekonomik olarak konumladığı alt markalarından biri. Türkiye’de Akfen GYO Accor Grubu’na bağlı Novo ve İbis Hotelleri’nin geliştirilmesini sağlıyor.

Eylül ayı itibari ile Taksim Dolapdere mevkiinde hizmet vermeye başlayan otelin zincirin diğer otellerinden ayrı bir yeri var. Zincir 3 ayrı kategori ve renge ayrılıyor. Genel olarak Türkiye’dee gördüğümüz en yaygın olanı ve kırmızı renkli logo ile karşımıza çıkıyor. Bir diğeri ise İbis Styles. Bu otellerin Türkiye’deki ilk örneği Taksim’de. Bu oteller daha modern ve genç bir tasarıma sahip. Bu otellerin rengi ise yeşil. Bir diğer kategori ise İbis Budget. Mavi logolu bu otellerin Türkiye’de şimdilik bir örneği yok.

İbis Styles Hotels Taksim Nasıl?

Bizim kaldığımız otele dönecek olursak, oteli Ofton İnşaat inşa edip şimdi de işletiyor. Otelin odaları oldukça modern tasarlanmış. Tüm odaları oldukça temiz. Bence bu kaldığınız bir otelde bence en önemli noktalardan biri. Yattığınız çarşafta olan bir leke ya da oda kenarında pis kalmış bir nokta tüm konaklamanızı rezil edebilir. Oda tasarımları oldukça modern.

Her odanın duvarına bir şekilde siyah ve beyaz birer kedi figürü çizilmiş. Standart oda fiyatı 59 Euro. Zaten bir standart bir de suite oda var. Odaların büyüklükleri bir şehir oteli için normal. Ben özellikle banyolarını beğendim.

Otelin hem tasarımı hem de duşlarının büyüklüğü ve temizliği beni kazandı. Benim için otelin kalitesini gösteren bir diğer unsur da havlu terlik kalitesidir. Bir otel odasındaki havlu terlik kötüyse otel de benden zayıf not alır. Burada hem havlu terlik kaliteliydi hem de onu koydukları özel poşet. Bunlar ufak ama önemli detaylar bence. İbis’in yatakları da oldukça rahat idi. Odada 2 adet pet şişe su, çay ve kahve de ikram.

Yemekleri Nasıl?

Sabah kahvaltısında çeşitler yeterli seviyede. Her şey dahil sistemleri gibi bin bir çeşit beklemeyin. Ama bu seviyede bir otel için iyi.

Özellikle peynir çeşitlerinin kalitesi ortanın üstü. Birçok otelde kahvaltıda verilen peynirler çok kalitesiz oluyor. Ben pek yiyemiyorum onları. O açıdan bu bence bir artı. Bir çaykolik olarak kahvaltıdaki çay ise şaşırtıcı derecede iyi idi. Bence kahvaltının eksisi omlet yaptıramıyor olmamızdı. Bu da bir üst seviye otellerde karşılaştığımız bir servis.

İbis Styles Hotel Taksim’in nelerini beğenmedim?

1) Lokasyon

Açıkçası İbis Styles Hotels Taksim’in lokasyonu Taksim’den Dolapdere’ye inen yokuşta Dolapdere ışıklara hemen varmadan önce yer alıyor. Burası benim pek tekin hissetmediğim bir yer. Burası kentsel dönüşümle birlikte giderek güvenli hale geliyor ancak yine de benim pek takılmak istediğim bir yer değil.

2)  Oda servisi fiyatları

İbis Styles Hotels Taksim’de akşam odaya bir sipariş vermek isterseniz açıkçası fiyatlar pek de ucuz değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz