Hafta sonu İstanbul‘da kalınca biz de yeni mekan keşfedelim dedik. Tabi beni takip edenler bilir, benim keşiflerim aşırı derecede yeme içme içerir. Özellikle de etçi oldu mu dayanamam. Nitekim bir arkadaşımın daveti üzerine Gezmelerdeyim.com Kenan ve Dijitalseyahatname.com Gizem ile Ataşehir’deki Watergarden AVM içinde açılan etçi (ya da janjanlı tabiri ile steakhouse) Grill Branché‘ye gittik.

İstanbul’un en iyi steakhouse restoranları denince ilk akla gelen mekanlar olan Nusret ve Günaydın gibi etçilerde çalışmış olan Mehmet Avşar‘ın Genel Müdürlüğü’nü yaptığı mekan da bir cumartesi akşamı mekanın birbirinden farklı lezzetlerini tattık. İşte İstanbul Ataşehir’in en yeni steakhouse‘larından Grill Branché hakkındaki izlenimlerim…

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Grill Branché Hakkında Bilgiler: Yeni Nesil Etçi

Grill branche Ataşehir steakhouse etçi İstanbul WatergardenÖncelikle mekan hakkında bazı bilgiler vererek başlayayım. Mekanın adı İngilizce ve Fransızca iki kelimenin  birleşmesinden oluşuyor. Grill İngilizce’de ızgara, branché de Fransızca’da moda olan demek. Hem mekanın isim babası hem de projenin mimarı yıllar önce İstanbul’a yerleşmiş bir İngiliz olan Dr. Antony Betts. Shareton ve Swiss Hotel gibi kurumlara da danışmanlık vermiş olan Betts, 12 yıl boyunca Yeditepe Üniversitesi’nde verdiği gastronomi derslerine 2016 yılından beri Özyeğin Üniversitesi’nde devam ediyor.

Grill Branché’nin Genel Müdürü ise Günaydın, Nusret ve Şiribom gibi meşhur etçiler (steakhouse) bünyesinde görev almış olan Mehmet Avşar. Mekanın yatırımcıları ise 3 Azerbaycanlı iş adamı. Burası ağustos ayında açılmış ama bu açılış bir nevi beta açılış gibi olmuş. Çok duyuru yapılmamış. Eksiklerini gözleme fırsatı olarak görmüşler bu süreyi. Ardından eylül sonu itibari ile ise resmi açılış yapılmış. Bir aydır da aktif şekilde Ataşehir’in bu yeni etçisi kendi kitlesini oluşturmaya çalışıyor.

Watergarden Hakkındaki İzlenimlerim

Mekan başta Watergarden içerisinde yer alıyor denildiğinde, AVM’de steakhouse’a mı gideceğiz ön yargısı vardı üstümde. Ama Watergarden’ı görünce bu algım baya değişti. Watergarden Ataşehir’de geçen yıl hizmete giren açık hava bir gastronomi ve eğlence merkezi. Yani kılık kıyafet almaya gelebileceğiniz bir yer değil. Birbirinden farklı lezzetleri bulabileceğiniz güzel bir yer olmuş. Ayrıca buraya kadar gelmişken akşam havuzdaki su şovlarını da izlemeyi ve nostalji sokağını gezmeyi unutmayın.

Mekanın ortasındaki havuzun sol tarafına doğru gittiğinizde Simit Sarayı’nın üst katında Grill Branché’yi görüyorsunuz. Merdivenlerden yukarı çıkıp mekana girdik. Kendimize güzel çekim de yapabileceğimiz bir masa belirledik.

Grill Branché Hakkında İlk İzlenimlerim

Grill branche Ataşehir steakhouse etçi İstanbul Watergarden
Meşhur boğa tablosuna karşı kaburga nachos keyfi

Mekana ilk girdiğinizde biraz ağır bir mekan olduğunu hissettiriyor. Kapıdan girdiğinizde sol tarafta sizi açık mutfak karşılıyor. Sağ tarafta ise ortasında büyükçe bir bar olan ana salon. Mekanda 2 adet tablo özellikle dikkat çekiyor. Bunlardan biri et yiyen Godfather (Baba-Marlon Brando). Diğeri ise boğa formlarından oluşan bir tablo. Bu tablonun Bakü yakınlarında yer alan tarihi yerleşim birimi Kobustan‘daki (GobustanQobustan) kaya oymalarından esinlenerek yapıldığını söylediler. Ben de onların yalancısıyım valla 🙂

Grill Branché’de Neler Yedik?

Dana carpaccio nasıl hazırlanır?


Mekan adından da anlaşıldığı üzere bir etçi. Etler Trakya ve Balıkesir bölgesinden çeşitli tedarikçilerden temin ediliyormuş. Et sevmeyenler için menüde salata ve balık türleri de var. Biz yemeğe öncelikle parmesan cipsi ve roka yaprakları ile hazırlanan dana carpaccio ile başladık. Bu yemek masanızda gözünüz önünde hazırlanıyor. Bizim dana carpaccio’muzu mekanın Genel Müdürü Mehmet Avşar hazırladı. Fiyatı 35 TL, lezzeti ise oldukça güzeldi.

Grill branche Ataşehir steakhouse etçi İstanbul Watergarden
Kinoa avokado salata

Dana carpaccio’nun yanında avakado&kinoa salatasını tattık. Bu salata, taze otlar, kuşkonmaz,kabak çekirdeği, kramelize fındık, avakado, kinoa ve kuru yaban mersini ile hazırlanan bir lezzet cümbüşü. Tabaktaki sunumu ise tam bir tablo gibi. İnsan tabloyu bozup yemeye çekiniyor. Fiyatı da ona göre tabi. Büyüklüğüne göre 20 ile 45 TL arası değişiyor.

Steak Tartar Nasıl Hazırlanıyor?


Bir sonraki atıştırmalığımız ise yine masada özel bir şovla hazırlanan bir Fransız yemeği olan steak tartar (biftek tartarı) idi. Genelde çok tartar hastası biri değilimdir. Ama bunun lezzeti güzeldi. Bu lezzetin bedeli de yine 35 TL.

Atıştırmaya doyamayan bizler yemeğe kaburga nachos ile devam ettik. Ağır ateşte pişirilmiş kaburga, kırmızı soğan turşusu, salatalık ve cheddar sos ile servis ediliyor. Mekanın adından en çok söz ettirecek atıştırmalığının bu olmasını bekliyorum. Bunun da ücreti 40 TL.

Atıştırmalıklardan ana sıcağa geçmeden önce son olarak ortaya bu sefer de dana lokum söyledik. Tadı gerçekten de lokum gibiydi. Fotoğraflarını çekerken çektiğim acıyı siz düşünün. Ama her şey sizler için 🙂 Bunun ücreti de tam 78 TL. Bu fiyata yanına bir de kremalı ıspanak, ızgara sebzeler ya da patates çeşitlerinden oluşan menüden bir eşlikçi seçebiliyorsunuz.

Lokumdan sonra artık büyük bir et hayali kuran bizler yemeğe bir Dallas biftek ile devam ettik. Fotoğraflarını çektikten sonra Mehmet Avşar özel olarak eti dilimlerine ayırıp bize servis etti. Et az pişmiş olarak hazırlanmıştı ama tadı gerçekten güzeldi. Bu etin bedeli de 85 TL. Yanında menüden bir eşlikçi de yine ücretsiz.

Steakhouse’da Havuç Dilim Dondurma Şov

(İzlemek için video’ya tıkla)

Ana yemekten sonra tabi ki de sıra tatlılara geldi. Bu sefer de ortaya havuç dilim baklava dondurma ve chai creme brulé söyledik. Havuç dilim baklava Gaziantep’ten meşhur İmam Çağdaş’tan geliyormuş. Havuç dilime dondurma yerleştirme seremonisini de yine Mehmet Avşar şov ile izledik. Ardından da bizim için masada creme brulé’nin yakma işlemini gerçekleştirdi. Bizim için diyorum ama bize yapılan bu şovların hepsi tüm müşterilere yapılan bir şey. Havuç dilim baklava 22 TL, creme brulé ise 20 TL. Ben açıkçası havuç dilime bayılırım. Hele de dondurma ile çok güzel oluyor. Creme brulé ise olsa yerim olmasa da aramam pek. Tatları güzeldi ama açıkçası fiyatları biraz bana tuzlu geldi.

Grill Branché Hakkındaki Yorumlarım

Grill branche Ataşehir steakhouse etçi İstanbul Watergarden

Özetle mekanın tasarımına ve konseptine çok ciddi emek verilmiş. Mekan çok şık. Yemekler de oldukça leziz. Mekanın mutfağını da dışarıdan görebiliyorsunuz ama biz içine de girdik. Orası da gayet temiz idi.

Peki beğenmediğim şeyler olmadı mı? Tabi ki de her mekanın geliştirmesi gereken noktalar var. Grill Branché de açıkçası fiyatlar bana biraz pahalı geldi. Özellikle tatlılar için. 3 kişi olarak paylaştığımız saydığım yemeklerin içecekler hariç fiyatı toplam 315 TL tutuyor. Kişi başı yaklaşık 105 TL’ye geliyor. Bu kadar yemekle üçümüzün de tıka basa doyduğunu iddia edemeyeceğim. Yani bizim gibi iştahı açık biri iseniz içki hariç min. 150 TL gözden çıkarmanız gerekebilir. Ayrıca menülerde gramajın yazmaması da bir handikap. Özellikle et fiyatlarına bakarken gramajı görmek önemli bence.

Grill Branché’ye Nasıl Gidilir?

Grill branche Ataşehir steakhouse etçi İstanbul Watergarden
Mekanın mutfağından bir kare

Açıkçası Florya’da oturan biri için Ataşehir’e gitmek biraz eziyet. Bu yüzden biz 3 arkadaş Taksim’de buluşup Uber ile 55 TL’ye VIP’ler gibi gittik Watergarden’a (Googlemaps konumu). Dönüşte ise Uber’in rakibi Careem’i deneylim dedik. Açıkçası 2 şoför de hem Careem hem de Uber için çalışıyordu. İkisi de oldukça iyi idiler. Yaşadığım kötü taksi deneyimlerinden sonra Transporter ve Caravel araçlarda popstar gibi mekana gittik. Üstelik Grill Branché (Googlemaps konumu) nerede diye anlatmamıza da gerek kalmadı. telefondan uygulamada konumu seçtik, şoforler de o konuma bizi dolandırmadan götürdüler.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler için ise Kadıköy, Ümraniye, Beşiktaş ve Taksim’den toplu taşıma ile ulaşım mümkün. Ayrıca Watergarden’ın çeşitli yerlere ücretsiz ring servisleri de bulunuyor. Detaylu ulaşım bilgileri için Watergarden’ın ulaşım sayfasına bakabilirsiniz.

Önceki İçerik2017 Mazda 6 Hakkında Yorum ve İzlenimlerim
Sonraki İçerikBudapeşte Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Seyahat etmeyi ve otomobilleri seven bir beyaz yakalı. İş için başladığı gezilerine şimdi zevk için devam ediyor. Otomobillerle seyahatler gerçekleştirip, hem yeni yerler keşfediyor hem de bu otomobiller hakkındaki deneyimlerini paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz