Google tüm dünyada çalışanlarına sunduğu ilginç çalışma ortamıyla meşhur bir şirket. Hatta bu konuda çevrenizden muhakkak “Biliyor musun Google’un Amerika’daki ofisinde masaj odaları varmış, playstation oynuyorlarmış, şöyle güzel böyle iyiymiş” diye duymuşsunuzdur. Şimdiye kadar Google Türkiye ofisinde çalışanlar Amerika’daki meslektaşları kadar şanslı değillerdi. Ancak ta ki geçtiğimiz nisan ayına kadar. Google, geçtiğimiz ay Amerika’daki ofislerini aratmayacak, buradaki iş ortaklarını ise kıskandıracak bir ofise taşındı.

Google Türkiye Ofisi Nerede?

İstanbul Tefken Towers’un dokuzuncu katındaki Google’un yeni Türkiye ofisinin tasarım çalışmaları sırasında Türkiye’deki Google’ları temsilen ekip içerisinden yapılan oylama sonucunda üç kişi belirleniyor. Bu üç kişi mimar ve diğer proje ekibiyle birlikte çalışarak ofiste olması gereken her detaya karar veriyor. Ofisin tasarımı esnasında Türkiye’nin farklı renklerinin yansıtılmasına dikkat edilmiş. Nemrut, Kapadokya, Galata, Yeditepe konseptli çalışma odaları ve Alaçatı konseptli bir kafe bulunuyor.

Dekorasyonda kullanılan detayların tümü sadece değişik olmak amacıyla planlanmıyor. Tüm Google ofislerinde olduğu gibi İstanbul’daki de paylaşmak ve fikir alışverişi, çevre dostu olması ve çalışanların sağlığı gibi konulara odaklanarak tasarlanmış. Google Türkiye Genel Müdürü Bülent Hiçsönmez, “Biz bu ofis sayesinde çalışanlarımızın burada kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini ve sürekli bir paylaşım içinde olmalarını hedefliyoruz” diyor. Kafeteryada ücretsiz yiyecek servisi ekibin bir arada vakit geçirerek fikir alışverişinde bulunması, proje geri dönüşümlerinin tartışılması amacıyla tasarlanmış. Ofisin birçok yerinde kolayca not alabilmeniz için dev not tahtaları yer alıyor. Video konferans salonlarında tüm duvarlar not alınabilmesi için özel tasarlanmış. Yükselen masalar, sandalyeler, masaj odası ise çalışanların ergonomisi için ofiste alınmış önlemler olarak dikkat çekiyor.

Google Türkiye Ofisi Fotoğraflarla Gezi Notları

1)   Tüm çalışma odaları Kapadokya, İstanbul gibi Türkiye’den bir konsept üzerine tasarlanmış.

2)    Çalışma alanında Alaçatı konseptli bir kafe bulunuyor
3) Ofisin ortasında salıncakta sallanarak arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunabiliyorsunuz


4)   Resepsiyon alanı Google’un arayüzü gibi sade tasarlanmış
5)    Bu koltuk sizi ofisten izole ederek, ofiste olduğunuzu unutturuyor

6) Tüm çalışanlar randevu alarak ofiste masaj yaptırabiliyorlar

7) Ofisin mutfağında her daim yemek ve içecekler bulunuyor

8) Canınız sıkıldığında ping pong ya da playstation oynayabiliyorsunuz.

9) Ofiste bisiklet ve scooter bulunuyor

10) Aklınıza bir fikir geldiğinde yazabilmeniz için ofisin duvarları yazı tahtaları ile dolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz