Palmiye Adaları, Yelken Otel, dünyanın en uzun binası Burj Khalifa derken Dubai’de inşaat çılgınlığı bu sefer de Denizaltı Oteli Water Discuss Hotel ile devam ediyor. Drydocks World adlı Dubai merkezli şirket Deep Ocean Technology’sine sahip İsviçreli BIG InvestConsult adlı danışmanlık şirketi ile Dubai’de “Water Discuss Hotel” isimli denizaltı otelini inşa etmek için anlaştılar.

Dubai Denizaltı Otel (Water Discuss Hotel )Mimarisi

Dubai'de Denizaltı Otel Deneyimi: Water Discuss HotelBu otelin iki bölümden oluşacak. Birinci ölümü deniz üzerinde olacak, diğer ana gövde ise okyanus altında yer alacak. Deniz altı ve üstündeki 2 ana gövde birbirine 3 dik ayakla bağlanacak. Bu ayaklarda hem asansör hem de merdiven olacak.

Denizaltı Otel (Water Discuss Hotel) Güvenliği

Dubai'de Denizaltı Otel Deneyimi: Water Discuss Hotel
Söz konusu okyanus altında bir otel olunca birçoğunuzun ben güvenemem, rahat uyuyamam dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuda çok ciddi önlemler planlanıyor. Otelin birçok yerinde kameralar olacak. Ayrıca otel uluslararası deprem ve hava durumu uyarı sistemleri ile donatılacak. Otelin çevresinde denizaltı araçları sürekli hazır ve nazır olacak. Ayrıca her odada mahremiyet de düşünülmüş ve odalar ses geçirmez olarak tasarlanıyor.

Water Discuss Hotel ve Mercan Kayalıkları

Dubai'de Denizaltı Otel Deneyimi: Water Discuss Hotel

Denizaltı Otel etrafı mercan kayalıkları ile çevrili olacak. Böylece odanızdan ve dalış yapmak isterseniz dalış esnasında bu eşsiz güzelliğin tadını çıkarabileceksiniz.

Water Discuss Hotel Odaları

Dubai'de Denizaltı Otel Deneyimi: Water Discuss Hotel

Water Discuss Hotel’in deniz altında yer alan gövdesi okyanustan 10 metre aşağıda konumlanacak. Bu bölümde 21 oda olacak. Burada ayrıca bir dalış merkezi ve bir de bar olacak. Ayrıca bu bölümdeki her odanın deniz altı florası ile çok yakın ama bir o kadar da güvenli teması olacak.

Dubai'de Denizaltı Otel Deneyimi: Water Discuss Hotel

Özel aydınlatma sistemleri ve oda içinden kumanda edilebilen makro fotografi özelliğine sahip kamera donanımlı minyatür denizaltı araçları sayesinde mikroskobik denizaltı canlılarını bile gözlemleme şansınız olacak.

Water Discuss Hotel’in Okyanus Üstündeki Kısımları

Luxury-Underwater-Hotel-Dubai-02

Otelin üst gövdesi ve onun uyduları okyanustan 5 ila 7 metre yükseklikte konumlanıyor olacak. Restoran ve spa merkezi de burada yer alacak. Ayrıca okyanustan 5 ila 7 metre aşağıda konumlanmış bir restoran ve spa merkezi de bu otelde mevcut olacak. Otelin lobisi ve havuzlarda yine bu bölümde yer alacak. Dalış faaliyetleri ve otelin okyanus altı bölümleri buradaki ekranlardan izlenebilecek. Otelin ana havuzunda deniz suyu kullanılacak. Ayrıca dalış çalışma havuzu da bu bölümde yer alacak. Yine egzotik bahçe de otelin üst kısmında yer alan bölümlerden biri olacak.

Luxury-Underwater-Hotel-Dubai-04Luxury-Underwater-Hotel-Dubai-05-910x910

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz