Halikarnas Balıkçısı ve Zeki Müren’in meşhur ettiği Muğla‘nın gözde ilçesi Bodrum geçtiğimiz yaz ekstra ilgi odağıydı. Özellikle pandemi döneminde İstanbul gibi Türkiye‘nin birçok büyük şehrinden kaçıp Bodrum’a yerleşenler bir daha dönmedi. Bodrum’da yazlık tutacak ya da otellere verecek onca parası olmayanlar için tercih de bu yazın bir diğer trendi olan kamplar oldu. Bodrum daha çok hali vakti yerinde üst gelir kesiminin sıklıkla tercih ettiği bir ilçemiz olsa da kamplar açısından da oldukça zengin.

Eğer çok fazla bütçe ayırmadan Bodrum’dan nerede kalınır diye merak ediyorsanız kamplar bunun için güzel bir alternatif. Tabi kampçılık bir yaşam biçimi. sadece uygun bütçeli olduğu için tercih edilmiyor. Birçok insan da lüks tatil yapma imkanı varken kampları bir hayat biçimi olarak tercih ediyor. Bodrum’da kamp alanları ve Bodrum’da kamp yapılacak yerler diye Google efendiye sorduğunuzda birçok yer karşınıza çıkacak. Ben teker teker hepsini gezip Bodrum’un en iyi kampları listesi çıkarmış değilim. Ama size 3 hafta boyunca kalıp oldukça memnun kaldığım Bodrum’un en güzel kamplarından biri olan Volo Camping‘i anlatacağım. Bu yazıda Volo Camping hakkında herşeyi sizinle paylaşmaya çalışacağım.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Bodrum kamp alanı arayış serüvenim

Bodrum Volo Camping

Fethiye’de geçen 5 haftadan sonra dijital göçebeliğe Muğla’nın bir başka güzel ilçesi olan Bodrum’da devam etmeye karar verdim. Bodrum gibi pahalı olması ile meşhur bir yerde hem güzel hem de uygun kalmak istiyordum. Kayaköy Jungle Camp’ta tanıştığım kendisini kampların google’u olarak tanımladığım değerli öğretmen dostum Seçkin sayesinde burayı keşfettim. Bodrum’da Ayşe Arman‘ın taşınması ile ünlenen Gürece mevkiinde oldukça güzel bir tasarıma sahip, nezih bir kamp burası. Yine burada yaşayan bir aile tarafından işletiliyor.

Volo Camping öncelikle deniz kenarında bir kamp değil. Ama Gürece oldukça stratejik bir mevki. Burası Bodrum’da her yere yakın bir konum. Aracınız varsa her yer 15- 35 dk mesafede. Turgutreis 5km, Gümüşlük 8 km, Bodrum merkez 10 km, Yalıkavak 12 km uzaklıkta. Benim gibi gündüzleri çalışanlar için akşam 6’dan sonra civarda Akyarlar, Meteor Plajı, Ortaca, Bitez gibi yerler 15-20 dk uzaklıkta.

Bodrum tekne turlarının en favori noktası: Orak Adası

Volo Camping yeme içme imkanları

Volo Camping sabah kahvaltı ve akşam yemeğini fiks olarak sunuyor. Ortak mutfağı yok. Buraya kampa gelenler yemeği dert etmesin tatilin tadını çıkarsın kafasındalar. Yemekleri Mert’in babası bahçedeki sebzelerden yapıyor. Tam bir aile işletmesi. Doymazsanız yine koyuyorlar. Burada aç kalmak zor. Ayrıca sürekli çay demleniyor. Çay da fiyatlara dahil. Kampın bir de barı mevcut. Öğlenleri de isterseniz restorandan yemek alabilirsiniz. Fiyatlar gayet makul, lezzet de güzel.

Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, sınırsız çay kendi çadırında konaklama kişi başı 85 TL.Gayet makul bir fiyat. Kampın kendi çadırı yok. Çadır yerine daha konforlu tek kişilik ve iki kişilik kulübeler var. İçinde yatak ve priz mevcut. Ayrıca karavan, taş ev, bungalow hatta minibüsten bozma farklı ev konseptleri bile mevcut.

Muğla’da kadın gezgin dostu kamp

Bodrum Volo Camping

Kampın tasarımı da oldukça keyifli olmuş. Her yerinde fotoğraf çekinmek istiyorsunuz. Instagram için ciddi stok yapmaya yetecek kadar malzeme var. Kampın ayrıca bir de havuz mevcut. Her sabah saat 7’de ilaçlanıyor. Kampın ortak alanları oldukça temiz. Lavabolar sürekli çamaşır suyu ile temizleniyor.

Volo Camping’in bir diğer özelliği de kadın dostu bir kamp. Özellikle yalnz gezen kadınların rahatlıkla gelip kamp yaptığı bir yer. Bu güven sağlamak için de herkesi kampa kabul etmiyorlar. İkili üçlü erkek grupları genelde kabul edilmiyor. Konuşması, üslubu ve tavırları kamptaki kadınları rahatsız etme potansiyeli taşınıyorsa kamp müsait de olsa müşteri olarak kabul edilmiyorlar. Bu konuda oldukça hassas bir işletme.

Hayvan dostu kamp

Bodrum Volo kamping

Volo Camping de oldukça hayvansever bir işletme. İçeride birçok köpek, kedi, tavuk hatta kazlar bile var. Hayvanların neredeyse tamamı barınaklardan sahiplenilmiş. Daha önce şiddete uğramış hayvanları sahiplenmişler. Bu açıdan ayrıca takdir edilesi bir işletme. Hayvanlar genel olarak sevgi arsızı desem yalan olmaz. Her yeni gelene havlayarak koşuyorlar. Severseniz susuyorlar 🙂 Benim gibi hayvanlarla yakın temastan çekinen biri bile burada köpek sevmeye başladı. Kediler biraz daha arsız onu söyleyeyim. Çocukken misafirler tarafından çok şımartılınca kediler yemek sırasında biraz ısrarcı olabiliyor. Benim gibi huylanmıyorsanız sorun yok.

Kamp için önceden uyarmam gereken birkaç ufak detay var. İlk olarak otopark yolu biraz kötü. Ama yol kısa olduğu için yavaş ve dikkatli kullanırsanız sorun olmuyor. Zemin tozlu olduğu için rüzgarlı günlerde çok fazla toz kalkabiliyor. İnterneti de benim gibi gün içinde çok video konferans yapıyorsanız sürekli iyi çalışmıyor. Ama gün içinde çoğu zaman çalışmak için Bodrum’da Zai’ye gidiyordum. Burası bin yıllık zeytin ağaçları içine kurulmuş sanat eserleri ile donatılmış şahane bir kafe, restoran ve kütüphane. Benim gibi birçok dijital göçebenin gündüzleri çalışmak için tercih ettiği bir yer. Burası Volo Camp’tan araba ile sadece 10 dk uzaklıkta yer alıyor.

Bodrum Zai'nin kütüphanesi
Zai’nin kütüphane katı

Volo Camping: Bodrum gece hayatı

Volo Camping’in en güzel yanlarından biri de her cumartesi akşamı düzenledikleri etkinliklerdi. Kampın ortaklarından Mert yıllarca gece kulüplerinde de çalıştığı için eğlence sektörünü yakından tanıyor. Cumartesi günleri çeşitli konsept partilerle kampı Bodrum gece hayatının da ilgi çekici mekanlarından biri haline dönüştürmeyi başarmış durumdalar. Kamp sakinleri dışında, etkinliğe rezervasyon yapanlar da dışarından katılım gösterebiliyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here