Hafta sonu tatilinde İstanbul’a yakın yerler için yola çıktığımda gezilecek ve görülecek yerlerden daha çok nerede ne yenire odaklandığımı fark ettim. Resmen İstanbul‘a yakın yerlerdeki esnafa sanırım korku salmaya başladım. Çok Gezen Adam geliyor, kuzuları saklayın modundalar. Ama korkusuzca davet edenler de var. Hatta bunlardan biri de Çağrı oldu. Düzce‘nin Akçakoca ilçesinde Gurme Restaurant & Gurme Camping adında bir aile işletmemiz var gel gör çok beğeneceksin dedi. Emin misin bak gelirsem çok yerim diyemedim 🙂 Beni tanımadığı için tehlikenin farkında değildi.

Şaka bir yana sırf davet edildim diye bloğuma beğenmediğim bir yer hakkında iyi yazma huyum olmadığı için davet sonrası mekanı biraz internetten inceledim. Gurme Restaurant & Gurme Camping Akçakoca restoranları arasında ilk sıralarda gözüküyordu.  Gurme Restaurant hakkında yazılan yorumlar da genelde pozitifti. Hal böyle olunca da davete icabet sünnettir dedim ve yola koyuldum.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Gurme Restaurant & Gurme Camping’e Nasıl Gidilir?

Cuma gecesi Gizem, Çağrı ve arkadaşlarını da alıp test aracım Mazda 6 ile İstanbul’dan Akçakoca’ya doğru yola koyulduk. İstanbul’dan yaklaşık 253 km uzaklıkta yer alan Akçakoca’ya Ankara‘ya gider gibi gidiyor ve Düzce çıkışından otobandan ayrılıyorsunuz. Sonra yarım saat daha direksiyon sallayıp ver elini Akçakoca.

Mekan Akçakoca’nın meşhur Ceneviz Kalesi yakınlarında dere ile denizin birleştiği bir yere kurulmuş. İlçe merkezinden araba ile 2-3 dk mesafede yer alıyor.

Açık Adresi: Hacı Yusuflar Mahallesi, 81650 Akçakoca/Düzce

Gurme Restaurant & Gurme Camping Hakkında

Mekan yıllar önce Çağrı’nın annesi ve babası tarafından açılmış. Ancak sonrasında İstanbul’a taşınınca kapatmışlar. Yıllar sonra yeniden Akçakoca’ya dönünce birkaç yıl önce mekanı yeniden açmaya karar vermişler. İyi ki de açmışlar.

Mekan deniz ve derenin birleştiği bir yerde, yeşil bir alanın içinde konumlanmış. Bahçeye 40 farklı çeşit, toplamda 135 ağacın dikmişler. Dere manzarasına doğru kamelyalar ile süslemişler bahçeyi.

Akçakoca’da Kahvaltı (Akçakoca Restoranları)

Açıkçası mekanın öncelikle önereceğim olayı kahvaltısı. Kamelyalara kurulup Çağrı’nın annesinin hazırladığı reçellerle serpme kahvaltının tadını çıkartmanızı öneririm. Üstelik de fiyatı 25 TL. Biz biraz foto çekeceğiz diye masada herkese bir iftar masası gerginliği yaratmış olabiliriz. Fotoları çektikten sonra masa nasıl boşaldı anlamadım 🙂

Gurme Restaurant Yemekleri


Mekanın kahvaltı dışında mangal ve balık çeşitleri de denenebilir. Ben bir etobur olmama rağmen sırf sizler için bölgenin balığı meşhur dedim ve balığın tadına baktım. Sonra cokgezenadam kendine geziyor diye arkamdan konuşanlar oluyormuş. Duymamış olayım çarpılırsınız valla.

Mekanın şefi Muhterem Abi bize farklı farklı balık yemekleri yaptı. Muhterem Abi birçok farklı şehir ve ülkede mutfaklarda çalışıp ilginç tarifler öğrenmiş. Bize de Rodos‘ta öğrendiği ve bir Portekiz yemeği olduğunu söylediği balık pizza yaptı. Ayrıca balık mücver ve balık türlü gibi birçok balık yemeğini kendine özgü şovları ile bize hazırladı.

Gurme Restaurant Hakkındaki İzlenimlerim

Gurme Restaurant’ın Muhterem Şefi bize balık türlü yaptı

Bence mekanın öne çıkan yanı o eşsiz manzarada kahvaltı. Yazın dere kenarına atılmış masalarda öğlen balık ya da mangal keyfi de süper olabilir.

Yemekler güzel ama bence asıl öne çıkan yanı ambiyansı ve personelin ilgisi. (Tabi bizim Çağrı ile gitmiş olmamızın ekstra artısı olmuş olabilir. Onu siz test edip yorumlarınızı yapacaksınız)

Benim gibi biraz hayvanlardan huylanan biri iseniz bahçedeki kediler sizi yemek sırasında rahatsız edebilir. Ama doğal açık ortamda yemek yemenin de her yerde bir maliyeti oluyor. Ben sadece uyarayım.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Akçakoca Gezi Rehberi: 2 Günlük Gezi Notları

3 YORUMLAR

  1. Ne lezzet ne hizmet ürün şahin fiyat mercedes, reklamını yaptığınız gurme yi birkere gizli ziyaret edin sizi tanımasınlar ki rezilliğini görün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz