Geçtiğimiz günlerde üniversiteden arkadaşlarla Tuzla’da buluştuk. Sabah da beraber şöyle güzel bir kahvaltı yapalım deyince kendimizi Tuzla sahilde bulduk. Tuzla sahil özellikle sabahları kafanızı dinleyeceğiniz çok keyifli bir yer. Burada birçok güzel mekan var. Mekanlar genelde lüks. Öyle pek salaş yer gözüme çarpmadı. Biz de kahvaltı için Tuzla Yat Kulübü’ne girdik.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Tuzla Yat Kulübü Nasıl?

Girişte mekanın ambiyansı oldukça başarılı idi. Dekorasyon gerçekten çok iyi yapılmış. Denize sıfır çok güzel bir bahçesi var. Gerçekten rafine bir zevkle tasarlanmış. İçeride huzur buluyorsunuz.

Burası 3 fonksiyonu bir arada sunuyor:

  1. Restaurant
  2. Otel (Bahçesinde her biri birbirinden farklı dizayn edilmiş apart tipi evler kiralanıyor)
  3. 12 kadem ahşap Dinghy tekneleri ile yelken yapabilen bir yat kulübü
Rezervasyon şart

Kahvaltı için geldiğimizi söyleyince rezervasyon soruldu. Öğrendiğimiz kadarıyla buraya rezervasyon yapmadan yer bulmak pek de kolay değil. Ancak bize bir masa ayarladılar. Ama siz yine de risk almayın.

Tuzla Yat Kulübü Kahvaltısı Nasıl?

Masaya yerleşip biraz gazetelere baktıktan sonra açık büfe kahvaltıya başladık. Bir uzunca masa üstünde tüm çeşitler konmuş. 5 yıldızlı otel kahvaltısı kadar fazla çeşit yok. Olanlar ise kalite anlamında orta üstü. Ben kahvaltıda özellikle peynir çeşitleri ve kalitesine önem veririm. Peynirler iyiydi ama en üst kalite diyemem.

Tuzla Yat Kulubü Yorumlar

Fiyatlar Uçmuş, Çeşitler Fiyat Düzeyinde Değil
  • Kahvaltının kalitesinden çok mekanın ambiyans ve manzarası fiyata yansımış. Kişi başı 60 TL gibi uçuk bir rakamdı. Mekan oldukça güzel olsa da Bebek ya da Kuruçeşme sahilde değiliz sonuçta.
  • 60 TL kahvaltı ligi, bir üst lig. Bu fiyatı çekebilmeniz için birkaç çeşit yöresel bal, Anadolu’nun çeşitli yerlerinden özel getirttiğiniz peynir çeşitlerinizin olması gerekir kahvaltıda.
  • Bu fiyatta sunulan bir kahvaltıda kahve olarak sadece Nescafe değil, filtre kahve vb. de beklersiniz. Filtre kahve anca isterseniz geliyor ve hesap öderken bunun da ekstra 14 TL olduğunu öğreniyorsunuz. Filtre kahvenin İstanbul’da 14 TL olduğu kaç mekan var merak ediyorum doğrusu.
  • Yine 60 TL talep edilen bir açık büfe kahvaltıda omlet de ekstra olarak gelmez, ya da gelmemeli diye düşünüyorum.
  • Kapalı alanda sigara içilmesine izin verilmesi de bence iyi değil. Açıkçası kahvaltı yaparken yanınıza sigara dumanı geliyor olması pek de hoş değil. Maalesef Türkiye’de birçok kafe ve restorant açılır kapanır çözümlerle sigara yasağını atlatmanın yolunu buldular.

Açıkçası fazla sübjektif yazmışsın diye düşünenler olabilir. Tuzla Yat Kulübü Yorumlar, Tripadvisor ya da Zomato diye aratırsanız karşınıza çıkan yorumlar muhakkak fiyatları üzerine oluyor. İlk dikkatimi çeken “Utopik Fiyatlara Dikkat”, “Güzel ama aaşırı pahalı” gibi yorumlar oluyor.

Tuzla Yat Kulübü Nerede? (Yol Tarifi ve Adresi)

Ben yine de bu ücreti öder manzaranın ve huzurun tadını çıkartırım diyorsanız işte adresi

Postane Mahallesi Cafer Bey Sokağı No:12 Eski Manastır, 34940 Tuzla, Istanbul
Telefon: +90 (216) 395 17472
E-Mail: info@tuzlayatkulubu.com

Rezervasyon için İletişim Bilgileri:
0216 395 17 47- 0542 828 59 58

2 YORUMLAR

  1. Tuzla da yaşayan biri olarak fahiş fiyatları nedeniyle sadece iki defa gittim. ne yazık ki fiyatları abartılı… tabi mekan, bu fiyatları önemsemeyen müşteriyi seçmek için yapmış büyük ihtimalle ama madem öyle kahvaltı, yemek vs. , ödenen hesapların karşılığı niteliğinde olmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz