THY mil programı üyesi Miles&Smiles üyeleri için son zamanlarında mil kazanmak giderek zorlaşıyor. Bu konuda yazdığım yazıların gördüğü ilginden bu konudan ne ne kadar kişinin muzdarip olduğunu görüyorum.

Bu konuyu detaylı bir şekilde aşağıdaki yazımda anlatmıştım. Şimdi ise başka bir soruna parmak basacağım: Millerinizle ekonomik bir bilet satın alabilmek. Bu sorun özellikle yıl sonlarına doğru daha da belirginleşiyor.Arada bazen indirimli mil kampanyaları ile gözlerimizi boyamaya çalışssa da THY’nin mil sistemi eski güzel günlerinden çok uzakta. Kolay mil kazanamadığınız gibi, kıt kanaat biriken millerle de genelde bilet almak pek de kolay olmuyor. Yıl sonlarında yanmak üzere olan millerini harcamaya kalkan Miles&Smiles müşterilerini güzel sürprizler bekliyor.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Mille Uçak Bileti Almak Daha Mı Pahalı?

Millerinizi harcarken dikkatli olmanız gerekiyor. Yoksa bu konuda kötü sürprizler kaşınıza çıkabiliyor. Okuyucularımdan bazılarının kendi anlatımları ile yaşadıklarını sizlerle paylaşayım:

THY Miles&Smiles Üyeleri Mil Harcama Deneyimi Yorumları

İstanbul Bükreş Uçağı Mille Daha Pahalıya Geldi

“Daha yeni İstanbul-Bükres biletini 306 TL’ye alabiliyordum. Mille almak isterseniz 20 bin mil (limitli ekonomi) ve 450 TL vergi vermeniz gerekli. Eskiden THY vergileri çok düşüktü. Artık çok kişi mil biriktirdiği için bu vergileri yukselttiler. Ancak business bilet ya da neredeyse full uçakta bilet alırsaniz mil kullanmak karlı olabilir.”

Hem Miller Gitti Hem de Daha Fazla Para Ödedi

“Aynı sıkıntı ya bende rastgeldim tek yon bilet almaya kalkıştım. O ara işten dolayi yoğundum. Hemen millerimle alayim dedim millerim +100 TL param resmen çöpe gitti. Aynı bileti 30 dakika sonra THY’de 90 TL’ye buldum !!”

“THY yakın yurtdışı uçuşlarında her yöne yaklaşık 60-65 Euro vergi adı altında haraç alıyor. Bu uzun mesafe uçuşlarda çok yükseliyor. Örnek New York 150 dolar ve üzeri tek yon. Aynı destinasyonlara uçan diğer havayollarında ve bazen THY de bu harç ve havaalanı vergisi adı altında toplanan ücrete bilet alınabiliyor.
Örneğin Pegasus/Wizz/Atlas ile bu fiyata her zaman bilet bulmak mümkün. Bazen THY promo biletleri bu fiyatın altında.

Örneğin yakın Avrupa destinasyonuna THY gidiş dönüş 100 Dolar promo bilet satıyor binlerce. Eğer havaalanı vergi ve harcı 130 Euro ise THY bu biletlerden avantajı nedir?

Aslında cevap çok basit. THY diğer firmalardan hariç verginin yanında yeni bir şey uydurdu. Adı HAVAALANI HARCI:) Hiçbir yerde olmayan bir şey. Tamamen Mil müşterileri için yapılmış. Aktarmalı yolcularla THY doluluk oranı artınca THY mil müşterilerine böyle bir kazık atmış oldu. Bunu sadece mil harcarken değil kazanırken de yaptı. Önceden diğer firmalar gibi destinasyonun mil uzunluğuna göre kazanılan miller, ki adı üstünde mil programı, şimdilerde uçuş sınıfına göre değişiyor. Örnek IST-JFK önceden 5100 mil kazanırken (5100 mil uzakta olduğundan) simdi promosyon bilet varsa 1000 mil kazanılıyor.

Hiç bir star alliance member da bu yok. THY mil programı tek cazibesi eğer millerinizi business sınıf uçuşlarda kullanırsanız var. Onun haricinde eğer kullanabiliyorsanız diğer star alliance member şirketlerde kullanabilirsiniz. “

125 Bin Milim Var Ne Yapacağımı Bilemiyorum

“Yazınızı okudum ve aynılarını miles&smiles telefonundan duyduğum için hem kızgınım hem de şaşkın. THY ve Garanti insanları bu denli kandırıyor ve dolandırıyor. Şuan tam 125.000 milim var ve ne yapacağımı bilemiyorum. İstanbul-Miami çift kişi gidiş dönüş 90.000 mil (kampanyalı) normalde 120.000 mil. Vergi bedeli 1900 TL çıkarttılar. Skyscanner den bilet fiyatları iki kişi gidiş dönüş 1600 TL ye buldum. Çıldırmış bunlar. Bitmedi dahası var. Vergileri de kalan millerimden ödemek istersen olur mu dedim? Verdikleri cevap sadece vergi bedeli için 160.000 mil istediler. Yani çift kişi gidiş dönüş vergiler dahil 90.000 + 160.000 toplam 250.000 MİL.!! kampanyalı. Kampanyasız 280.000 MİL.!!!

Shop and miles shop sitesinden de alışveriş yapsak orada da çok fahiş fiyatlara geliyor.
Bir tavsiye ricası; Ben veya bütün bu kazığı yemiş olan biz mağdurlar adına bu biriktirdiğimiz binlerce millerimizi ne yapalım? Yanmaları için son 10 gün kaldı..”

Milleri Yanacak THY Miles&Smiles Üyelerine Tavsiyeler

Özellikle son okuyucumun yorumu anlatmak istediğim durumu özetliyor. Millerinizle avantajlı bir bilet alabilmek pek de kolay değil. Bu yüzden size bazı tavsiyelerde bulunacağım

 • Çoğu zaman Avrupa uçuşlarından mille bilet alırsanız zararlı çıkarsınız. Hele de yakın uçuşlarda.
 • Mille bilet almadan önce biletin fiyatını internetten Skyskanner, Turna, Momondo vb sitelerden kontrol edin. Buradaki fiyatlar THY’nin kendi sitesinde verdiğinden çok daha ucuz bile oluyor.
 • Mille en ekonomik uçuşlar genelde Sabiha Gökçen’den uçarsanız oluyor. Örneğin THY’den Atatürk Havalimanı Barselona gidiş dönüş ekonomi limitli bilet 20 bin mil + yaklaşık 450 TL vergi gerektiriyor. Oysaki Sabiha Gökçen’de 15 bin mil ile bu uçuşu gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabi artı vergiler. (350 TL’ye sene içerisinde milsiz Barselona bileti bulabileceğinizi bilmek bu bileti ne kadar cazip kılıyor tabi o bir soru işareti)
 • Yüksek dönemde iç hatlarda mille bilet almak çok daha uygun olabiliyor. Tabi bu biletleri de erkenden alırsanız yıl içerisinde THY vergilerinden çok daha ucuza gelebiliyor.
 • Menünün açığı Kuzey ve Orta Afrika ülkeleri. Buralara hem biletler genelde pahalı hem de THY’den 20 bin mille bilet alabiliyorsunuz. Fas, Tunus, Kamerun, Hatta Tanzanya gibi turistik ve bilet fiyatları pahalı destinasyonları deneyebilirsiniz.

Yanacak THY Millerimle Nereye Gidebilirim?

Açıkçası okuyucumun sorduğu bu soruyu ben de kendime soruyordum. Zira sene sonu itibari ile 13 bin milim yanacaktı. Toplamda ise 23 bin milim kalmıştı. Bu milleri harcarken de yukarıda anlattığım durumları yaşamamak için en pahalı bileti en az mille alma araştırmama koyuldum. Tabi gideceğim yerin de güzel olması gerekiyordu.

Star Alliance THY Limitli Yer Kapasiteli Ödül Bilet Tablosu

Öncelikle aşağıdaki tablodan 20 bin mil ve altında gidilebilecek bölgeleri tespit ettim.

Star Alliance – Miles&Smiles Ödül Bölgeleri (THY Mil Harcama Bölgeleri)

Sonrasında da o bölgelere hangi ülkeler dahil oluyor aşağıdaki tablodan inceledim.

THY Mil Sisteminin Açığı: Zanzibar, Tanzanya

Bir anda karşıma Tanzanya çıktı. Bula bula Tanzanya‘yı mı buldun diyenleri duyar gibiyim. Bunu diyenleri ocak ayında paylaşacağım fotoğraflarla gerçekten çok üzeceğim. Tanzanya hem safari düşkünleri için muazzam bir destinasyon. Ancak benim gibi safari ile pek ilgisi olmayanlar için ise Zanzibar diye efsane bir adası var.

Burası birbirinden güzel plajları ve doğasıyla özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği dünyadaki cennet adalardan bir tanesi. Ayrıca ocak şubat aylarında adanın batı yakasındaki plajları sörf tutkunlarını da adaya akın ettiriyor. Bitti mi? Tabi ki de hayır. Zanzibar bizim kışın en çetin günlerini yaşadığımız ocak şubat aylarında en yüksek sezonunu yaşıyor. Yani ocağın ortasında bronzlaşabileceğiniz bir yer.

Mille Zanzibar Bileti Bana 2 Bin TL Kazandırdı

Türkiye’den Tanzanya’ya THY’nin 3 farklı şehre direkt uçuşu var: Darüsselam, Kilimanjaro ve Zanzibar. 3 şehre de İstanbul’dan yaklaşık 7 buçuk saatte ulaşmak mümkün. Bu 3 şehre de ekonomik sınırlı millerle 20 bin mil ve yaklaşık 750 TL vergi ile uçmak mümkün. O kadar vergi mi verilir diyenler için söyleyeyim. Ben İstanbul Darüsselam gidiş, Zanzibar-İstanbul dönüş biletimi 20 bin mil ve 755 TL gibi bir vergi ile alırken aynı bilet THY sitesinde 2807 TL. Erkenden bilet almaya kalkarsanız aktarmalı uçuşlarda İstanbul’dan buraya ulaşım en ucuz 1800 TL seviyelerinde oluyor. 20 bin milin 2 Bin TL ettiği başka bir uçuş son 2 aylık aramalarımda bulamadım açıkçası.

Ayrıca ülke saçma bir şekilde Orta Afrika kategorisinde yer alsa da haritada Zanzibar’ın karşısında gözüken Madagaskar Adası 60 bin mil istiyor. Yine bir tık aşağı sağa sola kaydığınızda 60 bin millik destinasyonlar sizi bekliyor.

Eskiden THY ile Zanzibar’a direkt uçuş yoktu ve önce Darüsselam’a uçup buradan ya pırpır uçaklarla ya da feribotla Zanzibar Adası’na geçmeniz gerekiyordu. Ancak kısa bir süre önce THY Zanzibar’a da direkt uçuşlara başladı. Ancak şunu söyleyeyim ekonomi sınırlı mille Zanzibar’a yer bulmak gerçekten zor. 2-3 hafta boyunca sürekli denedim ve sadece dönüşte 24 Ocak tarihine bulabildim. Darüsselam ise bu açıdan görece daha kolay bir destinasyon.

Favori Zanzibar, Plase Senegal, Sürpriz Fas

Atlantik Okyanusu, Fas

THY mil harcama konusunda fiyat kalite anlamında bulabildiğim uzak ara en iyi destinasyon Zanzibar. Ancak onca aramada daha başka alternatifleri de değerlendirmedim değil. Afrika’nın fiyat kalite anlamında bir diğer cazip ülkesi Senegal. Afrika’nın Orta Batısı kıyısında yer alan ülkeye yaklaşık 8 saatlik bir uçuş (giderken 9 dönerken 7 saat) gerçekleştiriyorsunuz. Yine 20 bin mil ve alan vergisi Tanzanya’dan çok daha ucuz. Üstelik buraya aynı dönemdeki bilet fiyatlarına baktığımda kampanyalı THY biletleri 1934 TL idi.

Mil harcamak için bir diğer cazip destinasyon ise Kuzey Batı Afrika’nın en güzel ülkelerinden Fas. İstanbul’dan THY’nin 4 buçuk 5 saat süren seferleri bulunuyor. Aynı tarihlerde İstanbul Kazablanka gidiş dönüş 1934 TL idi. Buraya da 20 bin mil ve yaklaşık 650 TL vergi ile uçmak mümkün. Ancak ben aktarmalı uçarım derseniz Air France‘dan Paris aktarmalı 650 TL’lere bilet bulmak mümkün olabiliyor. Tabi istediğiniz tarihlerde değil 🙂 Sabiha Gökçen’den ise 900 1000 TL’ye direkt uçuşlar var. Yine de 3. bir alternatif olabilir.

Avrupa’da Önerim 20 bin THY Mil ile Portekiz – Lizbon

Avrupa çok önermiyorum dedim biliyorum ancak ben Afrika sevmiyorum Avrupa insanıyım diyorsanız, Lizbon uçak bileti de özellikle yaz dönemi çok pahalı olabiliyor. İstanbul’dan 5 saat sürek Lizbon’a 20 bin mil ve yaklaşık 650 TL vergi ile direk uçuş için mil kullanmak cazip olabilir. Tabi buraya da erken davranırsanız THY vergilerinden daha ucuza hem THY kampanyalı bilet ya da başka havayollarından aktarmalı bilet bulmak mümkün.

60 YORUMLAR

 1. Benim de 20k’nın biraz üstünde milim var ve bir süredir bu konuya kafa yorup en mantıklı seçeneğin Afrika olduğuna karar vermiştim. 🙂 Alternatif olaraksa millerimi, sıfırdan uçak bileti alarak harcamak yerine, para vererek aldığım ekonomi biletimi business’a upgrade ederek harcamayı düşündüm.

  • Merhabalar, istanbul içinde yüzyüze nakit karşılığı Mil Puan devir alınır. Miles and Smiles millerinize nakit Ödeme yapabilirim. minimum 20000 mil Puan olmak şartıyla MİL PUANLARINIZI bana devredebilirsiniz. ve 20000 mil Puan için karşılığı 750 lira nakit öderim. 0-5-3-6- 4-3-4 -7-6 -9-2 lütfen whatsappdan iletişime geçiniz. Teşekkür ederim.

    • bu kullanıcı sahtekar miles nosu ve sifreni alıyor adına girip işlem yapıyor ve paranı odemiyor. hesabı kurtardığıma sevindim. tel verip açmıyor sakın kanmayın. 5600 tl lik ist-afganistan biletini benden aldı 20000 ile .800 tl söz verdi odemedi. calistigi yeri bulsam rezil edeceğim sahtekarı. sakın kanmayın.İLETİŞİM: 05305956773 bu no sahtekar

   • bu adam sahtekar sakın ağına düşmeyin. hesap şifreni alıyor odeme yapacağım diyor . telefona bile çıkmıyor . moderatorden varsa bilgisini rica ediyorum. cebi açmıyor. Allahtan hesabı kurtardım. i

  • Zaten THY yetkilileri kazara yapmış 20 bin mil burayı. Tüh şimdi uyanırlar 🙂 Ne yapalım böyle şeyler yazmadan kendimizi eksik hissediyoruz. Gezi bloğu yazmak bize kendimizi birşey mişiz gibi hissettiriyor. Yoksa hiçiz hepimiz :)))

   • Merhabalar;
    Şimdilerde garip bir kampanya var (müşteri hizmetleri bile habersiz)
    Kampanya adım adım şu şekilde:

    1. THYnin sitesinden Ödül bilet kısmını seçip giriş yapıyorsunuz.
    2. Paristen İstanbula tek yön bilet seçiyorsunuz. (Şöyle haziran aylarına doğru)
    3. İlerle dediğinizde bir problem yok.
    4. Geri dön tuşuna basıp, kişi sayısını 2 yapıyorsunuz.
    5. İleri dediğinizde en altta “Size özel fırsat” ile başlayan bir kampanya çıkıyor ve 10000 mil düşüleceğinden bahsediyor. Hatta normal durumlarda yeterli miliniz yoksa işleme devam edemezsiniz, ancak 10000 mil düştüğünde yeterli miliniz varsa işleme devam edebiliyorsunuz. Ama ödeme yapamıyorsunuz.

    Daha garibi şu

    Tekrar geri dönüp, Dalaman’dan İstanbula seçtiğinizde yine 10000 mil düşüleceğinden bahsediyor. Çıkış yapıp tekrar giriyorsunuz. Bu sefer Dalamandan İstanbula (önce bir kişi, sonra iki kişi olacak şekilde) seçiyorsunuz 3750 mil indirim yapıyor. Geri gelip Dalaman yerine Paris seçerseniz yine 3750 gösteriyor.

    Garip bir durum var. Müşteri hizmetlerinin haberi yok. Nasıl bir durum var ben çözemedim. Çözen varsa beklerim.

    • Bu tarz bir şeyi ben de yakaladım. Muhtemelen sistemin açığıı ama ödeme yapamıyorsunuz. Son ekrana geldiğinde hata varsa ilerletmiyor. Ben de stopover deneyip daha uygun bir mil hesabı çıkarmıştım ama ödeyemedim.

 2. Mil kullanarak THY’nin 12 aralık’taki ilk seferiyle Zanzibar’a gittik. 20bin mil olarak gözükmesine rağmen gidişlerde düşük millerde hiç yer yok, ya da sistemden kendileri bu şekilde gösteriyor. 20bin mil gidiş 10 bin mil dönüş olarak 30bin mile denk geliyor. Bu arada iki kişi olduğumuz için Millerle aldığımız bileti refakatçi olarak düzenlediler böylece biraz daha avantajlı oldu (28bin mil). Ama olsun 2500 tl’lik bilet için 30 bin mil de gayet iyi.

  Bu arada Zanzibar çok güzel, biz de deneyimlerimizi blogumuzda paylaştık bekleriz:)

  • Kesinlikle haklısınız Zanzibar’a gidişlerde kaç gün denedim 10 bin mil limitli ekonomi ödül bileti bulamadım. Ama ben de gidişi 10 bin mil Darüsselam dönüşü de Zanzibar yaptım. Gidiş dönüş 20 bin mil oldu. İlk fırsatta sizin bloğunuzda da deneyimlerinize bakıyor olacağım.

 3. Öncelikle blog unuza bayıldım. Ben de 162 yorumlu (70 küsürü otel) bir tripadvisor yorumcusuyum. Bu gece sitenizi hat’metmeyi düşünüyorum.
  Mil meselesine gelince, tabii ki herkesin hayat ve seyahat tarzına göre durum değişir ama benim tavsiyem 36 liralık vergi ile 2850 millik yurtiçi uçuşları. 72 liraya ist-izmir, ist-muğla ya da başka bir destinasyon bulabilirsiniz. Tabii ki 59-hatta 69 liraya bilet varken kullanmıyorum ama genellikle bilet fiyatları 109-119 lara çıktığında bile yer bulmak mümkün olabiliyor.
  Hele uçaklar 727-700 ya da 737-800 ise (bazen denk geliyor) o zaman 5225 mil ile bussiness.
  Havaalanına metro ile giderseniz 72 liraya diğer şehirdesiniz.

  • Veli Bey merhaba,
   Açıkçası diğer yazılarım hakkında da yorumlarınızı bekliyorum o zaman. Bu arada Tanzanya gibi hatlar yakalamadığınız zaman sizin de dediğiniz gibi milleri iç hatlarda harcamak daha mantıklı oluyor. Ama 20 bin milin 2000 TL’ye karşılık geldiği bir fayda sağlamıyor. Ancak her halükarda Avrupa uçuşlarından çok daha uyguna geliyor.

 4. ben de biraz once mille bilet alayım derken kazık gibi vergi parası çıkınca nette arama yaparken kendimi burada buldum.

  Bir tek böyle düşünen ben değilmişim demekki.

  Bangkoka ben qatarairwaystan 1100 tl aktarmalı bilet almıştım. Millerle thy den baktım. 60000 mil ve vergi 1040 tl diyor. Ne anladım ben bu işten şimdi.

  Daha önce millerimi bayramdayken ist bodrum business classta harcamıştım. Parayla alsam 499 tl idi. Bayram oldugu için. Yoğun zamanlarda bazen işe yarıyor bu miller. Yoksa yurtdışına bilet almanın bir avantajını göremedim.

 5. Merhaba yazınız cok bilgili ve faydalı olmus tesekkur ederim. Benim 2 sorum olacaktı baglantılı olarak bılgınız varsa cevaplarsanız sevınırım.
  1- Bu okyanusya tablosu var thynin sitesinde Cook Adaları, Fiji, Fransız Polinezyası fln . Buralara THY nin ucusları yok ancak 80.000 mil olarak gorunuyor acaba bu nasıl mumkun oluyor buralara mıllerle bılet alımı ?
  2 – Mıllerı THY dısında baska fırmalarda nasıl kullanabılıyoruz ? Bır keresınde bır sıtede okumustum vergisiz amerika icinde kullanan olmustu.
  Tesekkurler simdiden

  • okyanusya biletleri star alliance havayolları aktarmalı biletlerde düzenleniyor.
   mesela thy’nin direk peru’ya uçuşu yok. ama ist-lim bilet düzenletebiliyorsunuz.
   ist-gru(thy)+gru-lim(avianca) şeklinde. ama ben daha uygun olduğu için ist-eze(thy), eze-lima(sky) ayrı ayrı almıştım.
   ödül bilet de aynı şekilde.

 6. Mil kazanamadığım için ne avantajlarından ne de dezavantajlarından haberim olmuyordu. Sanırım benim de mil işine girme zamanım gelmiş 🙂

 7. Zanzibara şimdi 80.000 mil çıkarttı THY!!! Yazınızı okurken cidden umutlanmıştım gidecek bir yer buldum diye millerimle. Hayal kırıklığı oldu.. Demek ki yazınızı onlar da okudular 😉

 8. Valla benim 1 milyondan fazla milim var ve kullanacak yer bulamıyorum. Bu thy gerçekten yalanlarla dolu. Defalarca şikayet ettim bir dönüş bile olmadı ilginç!!!

 9. Merhaba biz de 2 kişi Zanzibar gidiş dönüş 80.000 mile aldık ve 1618 TL vergi ödedik. Ucuz aldığımızı düşünüyordum ama yazıyı okuyunca olmadığını anladım.

 10. 1 hafta önce zanzibara 10.000 mil + 454 tl vergiye bilet aldım(kayseri-istanbul-zanzibar). 80.000’den bahsedenler 2 kişi ve yer garantili ödül biletin gidiş-dönüşünden bahsediyorlar sanırım.
  inanmayana resim atabilirim. 🙂

   • Tek yön sınırlı kapasite ekonomide 10 bin mile bilet var ama çok az olduğu için THY sitesi hep yer garantili 20 bin millik biletleri gösteriyor. Ben dün 21 ocak pazar gidiş 29 ocak pazartesi dönüş istanbul darüsselam 20 bin mil+vergiler şeklinde THY sitesinde bulmuştum. Hala duruyorsa denenebilir. Darüsselam’dan zanzibar’a pırpır uçaklar 50 dolar ve yarım saat. Zanzibar uçuşlarında ise 10 bin mile bulabilmek için baya vakit ayırıp gün gün denemek lazım. Ben geçen sene 1 uçuşu denk getirmiştim. Çağrı merkezinde de söylemiyorlar maalesef.

    • Tekrar merhaba. Dün 1 Aralık 2018- 6 Aralık 2018 Zanzibar için 20.000 mil gidiş- dönüş; İzmir-Atatürk-Zanzibar; Zanzibar-Atatürk-İzmir uçuşumu vergi : 1050 TL satın aldım. Deneyimlerinizi paylaşırsanız zevkle okuyacağım. Ben de kendi çapında gezip görmeye çalışan öğrenmeye aç bir gezginim..😇

     • zanzibar’dan yeni geldim, birkaç bilgi güncellemesinde bulanacağım:
      1) zanzibara inişte vize için 50usd nakit kabul etmiyorlar, illa kredi kartı olacak.. kredi kartı olmayanlardan, bekle! diyip sıradaki adamı alıyor, kartından işlem yapıyor, sizden başkasının kredi kartını ödünç kullanmanızı istiyorlar.
      2) aşı kartı artık istenmiyor
      3) zanzibar-darusselam/klimanjaro geçişinde pasaporta mühür/çıkış damgası vurulmuyor. bileti gösterip sıra beklemeden direk kapıya gidiyorsunuz.
      4) Nungwi için kamyon dala dalalar dışında daha konforlu olan minibüsler de çalışıyor ve aynı fiyat..
      5) istek olursa fazlasını da yazarım. 😉

     • evet, 2018 ocak bilgisidir. hatta yanımda gelen pek çok aile neden kredi kartını almadım, ben size söyledim diye kendi aralarında tartıştılar.

 11. Merhaba ,

  Çok özür diliyorum öncelik ile. Benim tam 20.000 milim var ve bugun 1 saat bu biletleri bulmak için uğraştım . Sayfalara girişi dahi beceremedim . Mil ile ödeme seçenekleri gelmiyor. Ben yanlış bir yerden mi giriyorum . Bir türlü beceremedim . Daha bakmayı bulmayı keşfedemedim kaldı ki birde alacağım işim çok zor. var ise tüyosu yazabilir misiniz.

 12. Merhabalar, istanbul içinde yüzyüze nakit karşılığı Mil Puan devir alınır. Miles and Smiles millerinize nakit Ödeme yapabilirim. minimum 20000 mil Puan olmak şartıyla MİL PUANLARINIZI bana devredebilirsiniz. ve 20000 mil Puan için karşılığı 750 lira nakit öderim. 0-5-3-6- 4-3-4 -7-6 -9-2 lütfen whatsappdan iletişime geçiniz. Teşekkür ederim.

 13. Merhaba

  Forumları okudukça bu mil satma ve alma satma konusunda ciddi bir güven problemi var sanırım. Güvenli bir şekilde bunu yapabileceğimiz bir yer yok mu ?

 14. 40.000 ve üzeri mili bulunan tüm arkadaşlar 0551 273 53 23 nolu whatsap numaramiza mil miktarinizi belirten bi mesaj atmanız yeterli.Gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılıp 15 dakika icerisinde milleriniz THY ACENTAMIZ güvencesiyle nakite cevrilmektedir.
  IYI UÇUŞLAR DILERIZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz