Alman otomobil üreticisi Opel, Türkiye’de oldukça ilgi gören bir marka. Hem bir Alman markası olması hem de fiyat kalite denkleminde incelendiğinde avantajı ile Türkiye’de ciddi talep görüyor. Alman otomobil üreticisinin en çok ilgi gören modelleri ise Opel Corsa, Astra ve Insignia modelleri.

Bu modellerden Corsa 2007 yılındaki kasa değişikliğinden sonra yeni kasasına bu yıl kavuşuyor. 5. nesil Opel Corsa’nın ilk görüntüleri internete düşmeye başladı. Ben de otomobilin görselleri ile birlikte yeniliklerini sizinle paylaşayım istedim.

Bu otomobilde Opel’in trendi modeli Opel Adam’daki tasarım çizgisi hissediliyor. Özellikle de ızgara tasarımında.

Opel’in en çok satan modeli olan Corsa, ilk defa ekim ayında düzenlenecek Paris Motor Show’da sahne alacak.

Otomobilin iç alanında çok daha premium bir algı yaratılmaya çalışılmış.

Ayrıca IntelliLink adı verilen multimedya sistemi de iç alanda eklenen yenilikler arasında. 7 inchlik ekrana sahip IntelliLink, hem Apple hem de Android işletim sistemine sahip telefonlarla iletişim kurabilecek. Ayrıca bluetooth, Siri Eyes Free özellikleri de bu multimedya sistemi ile kullanılabilecek. BrinGo navigasyon, Stitcher ve TuneIn gibi radyo ve podcast uygulamaları da IntelliLink’te sunulacağı duyurulan uygulamalar. Ayrıca akıllı telefonları şarj etmek için FlexDock isimli bir bölüm de araç içinde düşünülmüş.

Aracın baştan aşağı değişen şasi, motor ve vites teknolojisi nedeniyle sürüş dinamikleri de yenilenmiş.

Yeni Opel Corsa Zaragoza ve Eisenach Fabrikalarında Üretilecek

32 yılda Avrupa’da 4 nesil Opel Corsa 12 milyon adetlik satış hacmine ulaştı. Halihazırdaki 4. nesil Opel Corsa’nın bu satıştan payı ise 2,8 milyon adet idi.

Corsa 8 yıllık kariyerini tamamlayarak 5. nesle, modern tasarımı, yeni nesil 3 silindirli turbo motoru ile adım atacak. 1.0 litrelik direkt benzin püskürtmeli Ecotec motor, 115 beygirlik güce ve yeni altı ileri manuel şanzıman seçeneğine sahip. Ayrıca otomobilin lansmanının akabinde yeni 6 ileri otomatik şanzıman ve yeni easytronic 3.0 (otomatikleştirilmiş manuel) şanzımanlı versiyonlarda sunulmaya başlanacak.

Opel Corsa kadran tasarımı

Bu yeni motorun yanında 1,4 benzinli 100 beygir ve 1,3 litre dizel CDTI 75 ve 95 beygirlik motor seçenekleri  de Yeni Corsa ile sunulacak.

Yeni Opel Corsa’nın Resmi Tanıtım Videosu 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here