Ana sayfa Güncel Bu Şehirlerde Zengin Eş Bulma Şansınız Yüksek

Bu Şehirlerde Zengin Eş Bulma Şansınız Yüksek

1916
0
Milyoner yoğunluğu en yüksek 10 şehir (2014)
Milyoner yoğunluğu en yüksek 10 şehir (2014)

Meşhur bir söz vardır: “Fakir doğmak senin suçun değil ama zengin bir kayınpeder bulamamak senin suçundur” diye. Zengin doğmamış olabilirsiniz ama bu zengin bir eş bulamayacağınız anlamına gelmez. Tabi bunun için çaba göstermeniz gerekiyor. Eğer milyoner birileri ile tanışmak istiyorsanız, yönünüzü Avrupa’ya çevirmeniz gerekiyor. Her ne kadar dünyanın en zenginleri Amerika kıtasında yaşıyor olsa da zengin yoğunluğunun en yüksek olduğu şehirler Avrupa’da yer alıyor.

Şaka bir yana Spears dergisi ve servet danışmanlığı şirketi WealthInsight dergisi zengin yoğunluğunun nerede olduğuna dair ciddi bir araştırma gerçekletirmiş. İkilinin beraber yürüttüğü bu araştırmaya göre yolunuzun bir zenginle çakışma ihtimalinin en yüksek olduğu şehir Monaco. Dünyanın sayılı zenginlerinin evinin bulunduğu Monaco Prensliği’nde 37 bin milyoner bulunuyor. Monaco’nun yürüyerek 3 saatte her yerinin gezilebilecek kadar küçük olduğu düşünülürse, bu rakamın ne kadar yüksek olduğu anlaşılabilir.

Monaco’da aradığını bulamayanların çok da uzağa gitmesine gerek yok. İsviçre bir diğer zengi mıknatısı. Zürih ve Cenevre Monaco’dan sonra nüfusun içindeki zengin yoğunluğu ile 2. ve 3. sırada yer alıyorlar. New York ise sıralamada ilk 10’a girmey başaran ilk Avrupa dışı şehir. Ancak ilk 3 şehirdeki zengin yoğunluğu ile geride kalan 7 şehir arasında ciddi bir fark olduğu gözlerden kaçmıyor. Bu yüzden bir zengin avcısı iseniz Fransa, İsviçre hattından şaşmamakta fayda var.:)

Zengin Oranının En Yüksek Olduğu 10 Şehir

1) Monaco

Monaco Fransa

2) Zürih

Zürih-Resimleri

3) Cenevre

jardin anglais isviçre cenevre

4)  New York

new_york_1

5) Frankfurt

Frankfurt

6) Londra

Londra

7) Oslo

oslo-havn-akershus-festning-Rolf-Thoresen

8) Singapur

Singapore_Panorama_v21

9) Amsterdam

Amsterdam

10) Floransa

Floransa

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here