Ana sayfa Güncel Vodafone RED Anadolujet İle Niye Kampanya Yapar?

Vodafone RED Anadolujet İle Niye Kampanya Yapar?

1374
0

Bugün Vodafone’dan bir kampanya bülteni elime ulaştı. Açıkçası şaşırmadım desem yalan olur. Vodafone Red tarifesi müşterilerine Anadolujet uçuşlarında yüzde 50 indirim sağlıyor. Tabi direkt değil. Bazı şartlar felan var. Orasını geçtim ama benim aklıma takılan soru şu oldu. Neden Vodafone premium müşteri olarak tanımladığı müşterilerine THY’nin low cost olarak konumladığı Anadolujet markasından bir kampanya organize eder? Sonuçta Vodafone olarak sen Red tarifelerinle AB sınıfına ulaşmaya çalışıyorsun. Ya da açıkçası bize öyle bir intiba veriyorsun. Doğal olarak bu hedef kitle için THY ile bir anlaşma olsa mantıklı. Atlasglobal ile olsa da anlarım. Ama İstanbul’da sadece Sabiha Gökçen’e uçan imaj olarak da pek prestjli olmayan bir havayolu ile neden anlaşma yapılır anlayamadım. Açıkçası bu kampanyanın Vodafone Red üyelerine Collezione’den indirim sunmaktan çok da fazla farkı yok benim gözümde.

Öte yandan bunlar benim dışarıdan yaptığım yorumlar. Vodafone Red müşterileri arasında İstanbul Sabiha Gökçen’den ya da Ankara Esenboğa’dan Anadolujet ile birçok yere uçan belki de birçok iş adamı söz konusudur. Durum öyleyse belki yapılan bu ortaklık bir miktar mantıklı gelebilir. Ama yine de hem lisans hem de yüksek lisansı marketing alanında yapmış, iş anlamında da bu alanda çalışıp, havacılık ve telekom alanlarını da iş nedeniyle çok yakından takip etmiş biri olarak birkaç yorum yapabileceğimi düşünüyorum. Bu açıdan Vodafone Red gibi elite konumlamaya çalışılan bir markanın sunduğu ortaklıkların da müşterilerine bence özel hissettirecek marka ortaklıkları olmalı. Vodafone Red üyeleri de simit yiyordur ama Simit Sarayı’nda indirim çok da özel hissettirmeyecektir onları.

Açıkçası bu konuda Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal benimle de paylaştıkları bültende şunları söylüyor:

“Abonelerimizin hayatını kolaylaştırdığımız, her şeyin en baştan tam olduğu Vodafone Red dünyasında, uçtan uca iletişim hizmetlerinin yanında Red’lilere sürekli fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Yüksek mobil iletişim ihtiyaçlarının yanında sık sık seyahat eden Red’lilere özel seyahat avantajları geliştiriyoruz. Şimdi de AnadoluJet işbirliğiyle ilkbahar seyahatlerine özel yeni bir indirim kampanyası hayata geçiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile herkesi Vodafone Red’in kolaylıklarla dolu dünyasına davet ediyoruz.”

Söz konusu kampanyaya gelince ise detayları şöyle:

Vodafone RED Anadolujet kampanyası

Vodafone Red Anadolujet Kampanyası

Vodafone Red aboneleri, www.anadolujet.com’dan, 15 Şubat 2016 tarihine kadar satın alacakları gidiş-dönüş uçak biletlerinde vergi ve hizmet bedeli hariç yüzde 50 indirime sahip oluyor.

Kampanya, 15 Mart 2016 ve 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak tüm yurtiçi AnadoluJet uçuşlarını kapsıyor.

Vodafone Red’liler şifrelerini ANADOLUJET yazıp 6666’ya göndererek veya Vodafone Avantaj Cepte uygulaması üzerinden alabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here