Ana sayfa Güncel Türkler Yurtdışı Seyahatlerinde En Çok Neyi Özlüyor?

Türkler Yurtdışı Seyahatlerinde En Çok Neyi Özlüyor?

2121
0

ekmek

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, Türklerin yurtdışı seyahatlerinde en çok neleri özlediğini araştırmış. 1000 katılımcıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre Türkler, yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında “ekmek” yemeyi özlüyor. Ekmeğin yanı sıra Türkiye’nin iklimi, geç yenen yemekler, Türk dizileri ve futbol maçları da yurtdışı tatillerinde özlemini çektiğimiz şeyler arasında yer alıyor.

Avrupa’nın bazı ülkelerinde de yemeklerin yanında ekmek tüketilse de Türkler ekmek tutkusunda rakip tanımıyor. Guinness rekorlar kitabına göre, kişi başı en çok ekmek tüketilen ülkenin Türkiye olması da anketin sonuçlarını destekler nitelikte. En çok özlenenler listesinin ikinci ve üçüncü sırasında ise Türkiye’nin iklimi ve akşam geç saatlerde yenen yemekler yer alıyor.

Yurtdışında da Televizyonsuz Yapamıyoruz

tv

Türklerin TV alışkanlıkları yurtdışı seyahatlerinde de ön plana çıkıyor. Anket katılımcılarının %60’ının otel odasında televizyon olması gerektiğini belirtmesi, en çok özlenenler listesinde Türk dizilerinin dördüncü, futbol maçlarının da beşinci sırada yer alması, Türklerin televizyona olan düşkünlüğünü açıkça ortaya koyuyor. Araştırma erkeklerin futbolu kadınların ise dizileri izlemeyi özlediklerine işaret ediyor. Kadın katılımcıların en az özledikleri şeyler arasında ise futbol maçları bulunuyor.

Türklerin Yurtdışı Seyahatlerinde En Çok Özledikleri:

1) Yemeklerin yanında ekmek tüketmek

Ekmek Fırını

2) Türkiye’nin iklimi

Bodrum Cennet Koyu
3) Geç yenilen akşam yemekleri

akşam yemekleri
4) Türk dizileri ve TV programları

türk dizileri
5) Futbol maçları

futbol maçları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here