Ana sayfa Güncel Bu Ülkeler Türkiye’ye Uçak Bileti Arıyor

Bu Ülkeler Türkiye’ye Uçak Bileti Arıyor

2168
0

bilet3

Türkiye’de turist denince akla ilk başta Alman ve Rus turistler ve son dönemde biraz da Arap turistler geliyor. Ancak dünyanın en fazla turist gelen 7. ülkesi olan Türkiye’ye bu ülkelerin dışında da birçok farklı ülkeden turist ilgi göstermeye devam ediyor. Özellikle de son dönemde Çin, Avusturalya gibi uzak ülkelerden de Türkiye’ye ilgi artmaya başladı.
Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verileri, turistlerin Türkiye’ye yaz tatiline gelmek için uzak mesafeleri bile göze aldığını gösteriyor. Bu verilere göre bu yıl 2013’e kıyasla Güney Kore, Çin, Avustralya gibi uzak mesafedeki ülkelerin Türkiye’ye uçak bileti aramalarında artış görülüyor. Türkiye’ye 2014 yaz sezonu için yapılan uçak bileti aramalarında geçtiğimiz seneye kıyasla en çok artış görülen ülkeler Güney Kore, Suudi Arabistan ve Kuveyt oldu. Bu ülkeleri Türkiye’ye oldukça uzak mesafede yer alan Çin ve Avustralya takip ediyor.
Türkiye, Çinlilerin en çok aradıkları ülkeler arasında 17. sırada yer alıyor. Çin’de 2013 yılının Türkiye Kültür Yılı olarak kutlanmış olması bu artışta etkili olmuş olabilir. Arap ülkelerindeki artışta ise özellikle Türk dizilerinin payı yadsınamaz.

Türkiye’ye Uçak Bileti Aramalarında En Çok Artış Görülen Ülkeler
1.    Güney Kore

güney kore2
2.    Suudi Arabistan

arabistan
3.    Kuveyt

kuveyt
4.    Çin

china
5.    Avustralya

avustralya

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here