Ana sayfa Güncel Tatil Alışverişi Nerede Yapılıyor? İşte Cevabı…

Tatil Alışverişi Nerede Yapılıyor? İşte Cevabı…

1564
0

Şu sıralar birçoğumuz Google’a ” Tatil alışverişi nerede yapılır?” diye sormaya başladık. Havaların giderek bozduğu şu günlerde insan tatil hayalleri kurmaya başlıyor. Bu durumda turizm şirketlerinin yaptıkları kampanyalar, havayollarındaki promosyonlar da etkili. Herkes yeni yılda nereye gitsem, yazın tatil biletlerini şimdi mi alsam telaşesine girmeye başladı. Tatil için alışveriş moduna girenler şu sıralar Google’da yoğun pazar araştırması içerisindeler. Bu konuda elime gelen ilginç bir araştırmayı sizlerle paylaşıyorum.

Gezinomi internet sayfası ve çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilen satın almaları değerlendiren bu araştırmanın sonuçlarına göre, tatil alışverişlerinin yüzde 89,63’ü mesai saatleri içinde yapılıyor. Yani “Biz ofisteyiz ama aklımız tatilde!” Açıkçası bu durum bana lisedeki bir hocamızın bize sıkça söylediği bir sözü hatırlattı. Derste sözlü yaptığında cevap veremediğimizde “Ben duvarlara mı ders anlatıyorum. Sizin bedeniniz burada ama ruhunuz dışarıda” derdi. Şu dönemlerde birçok ofis çalışanın da bedenleri ofiste olsa da ruhları tatil alışverişinde 🙂

Gezinomi’nin araştırmasına göre, 06:00 – 20:00 saatleri arasında tatille ilgili araştırma yapanların oranı yüzde 73.08; saat 20:00’den sonra bu oran yüzde 26’ya düşüyor; en çok 14:00 ile 17:00 arası tatil satın alınıyor.

google türkiye ofis salıncak tatil alışverişi ,tatil alışverişim ,tatil alışverişi erkek ,tatil alışverişi listesi ,tatil alışverişi online ,tatil alışverişi nereden yapılır ,tatil alışverişi yapma oyunları ,tatil alışverişi blog ,tatil alışveriş ,tatil alışverişinde ne alınır ,tatil alışveriş blog ,tatil alışverişi nereden yapılır ,tatil alışverişinde ne alınır ,tatil öncesi alışveriş ,tatil alışveriş sitesi ,tatil alışveriş siteleri ,ucuz tatil alışverişiÖte yandan insanlar, tatil satın alırken bunu sanal ortamda değil de bir uzmanla telefonda konuşarak veya yüz yüze yapmayı tercih ediyor. İnternetten yapılan alışverişlerin oranı yüzde 10 ile sınırlıyken, bunu çağrı merkezi üzerinden yapmayı yeğleyenlerin oranı yüzde 18. Tatil satın almak için acenteye gidenlerin oranı ise yüzde 72.

Tatil alışverişi ödemeleri nasıl gerçekleştiriliyor?

Tüketicilerin büyük çoğunluğu, yüzde 76,2’si tatil alışverişi yaparken taksitle ödeme yapma eğiliminde.

tatil alışverişi ,tatil alışverişim ,tatil alışverişi erkek ,tatil alışverişi listesi ,tatil alışverişi online ,tatil alışverişi nereden yapılır ,tatil alışverişi yapma oyunları ,tatil alışverişi blog ,tatil alışveriş ,tatil alışverişinde ne alınır ,tatil alışveriş blog ,tatil alışverişi nereden yapılır ,tatil alışverişinde ne alınır ,tatil öncesi alışveriş ,tatil alışveriş sitesi ,tatil alışveriş siteleri ,ucuz tatil alışverişiVe yine söz konusu araştırma, tek başına seyahat etmek konusunda erkeklerin daha istekli olduğunu ortaya koydu. Buna göre tek başına tatile gidenlerin yüzde 55,91’i erkekler; buna karşılık yüzde 44.71’ini kadınlar oluşturuyor.

Not: Veriler, Ocak-Haziran 2014 arası Gezinomi’den alışveriş yapan müşterilerin paylaştığı bilgiler ışığında hazırlanmıştır.

Tatil Alışverişi İçin Paranız Yoksa Oyunu Var

Öte yandan tatil için alışveriş öyle bir tutku olmuş ki, can sıkıntılarımıza çözüm için oyunlara konu olmuş. Bugün internette birçok sitede oyunlarını bulmak mümkün. Sanırım tatile gidecek bütçesi olmayanlar da en azından sanal da olsa tatilin alışveriş psikolojisine girebilsin diye hayata geçirilmiş bu siteler. Bu sitelerden bir kısmını da sizlerle paylaşıyorum. Ancak açıkçası ben konu tatil olunca oyundan çok gerçeğini tercihe diyorum 🙂

http://www.roketoyun.com/tatil-alisverisi.html

http://alisveris.oyunu-oyna.com/

http://www.mavioyunlar.com/tatil-alisverisi.html

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here