Seyahat edenler için büyük kolaylık sunan akıllı telefonlar, birbirinden güzel uygulamalarla seyahat sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzluğu da daha meydana gelmeden ortadan kaldırıyor. Adres bulmak, döviz kuru hesaplamak, otel ya da uçak rezervasyonu yapmak için kullanılan seyahat uygulamaları seyahat edenlerin en büyük yardımcısı.

Sık seyahat eden ya da seyahat etmeyi seven biriyseniz akıllı telefonunuzda bulunması gereken seyahat uygulamalarına göz atın, seyahat yardımcılarınızla bir an önce tanışın.

En-Iyi-Seyahat-Uygulamalari

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Seyahati Kolaylaştıran 5 Akıllı Telefon Uygulaması

1. Airbnb

Son dönemde giderek popülerleşen akıllı telefon uygulamalarından olan Airbnb, seyahat edenlerin konaklama sorununa çözüm oluyor. 34 binden fazla şehirde, 600 binden fazla kayıtlı ev ya da odayı görebildiğiniz sistemde uygun fiyatla konaklama yapabiliyorsunuz. Ev sahibi olmak isteyenler için de ek gelir imkanı sunan sistemi her yıl yüzbinlerce insan kullanıyor.

2. Google Haritalar

Google’ın en çok kullanılan aplikasyonlarından biri olan Google Haritalar, dünyanın dört bir yanından köy, kasaba, şehir ve ülkelerin sokak sokak detaylı haritalarını içeriyor. Açık adres yazarak ya da mekan ismi ile de arama yapılan uygulamada bu mekanların fotoğrafları ve kullanıcı deneyimleri de paylaşılıyor.

3. Turna

Türkiye’nin en ucuz uçak bileti satan online platformu Turna‘nın Android uygulaması kullanıcılarla buluştu. Dünyanın farklı yerlerinden 1.300’ten fazla hava yolu firmasının biletlerine tek ekrandan erişilebilen Turna uygulamasında yapılan her alışverişten Turna Puan kazanılıyor. Bu puanlarla yeni alışveriş yapmak oldukça zevkli.

Akilli-Telefon-Uygulamalari

4. Uber

Özellikle yurt dışı seyahatlerinde gidilecek yer konusunda taksiciye güvenemeyenler için büyük kolaylık sağlayan Uber, ülkemizle birlikte çok sayıda farklı destinasyonda kullanımda. Uygulama üzerinden çağrılan sisteme tanımlı araç sizin önceden işaretlediğiniz noktaya ulaşımınızı sağlıyor.

5. XE Currency

Yurt dışı seyahatlerde sıkıntılı bir durum yaşatan para birimleri arasındaki geçişlere XE Currency uygulaması etkili bir çözüm sunuyor. Dünyada en çok kullanılan para birimleri arasında aynı anda çapraz geçiş yapan ekran alışveriş ya da seyahatiniz sırasında size yardımcı oluyor.

Seyahat etmenin keyfi bambaşka. Seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları en az seviyeye indirmek ve yolculuğunuzun tadını çıkarmak için akıllı telefon uygulamaları pratik bilgiler sunuyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz