Ana sayfa Güncel Sevgililer Günü İçin En Çok Tercih Edilen Şehirler

Sevgililer Günü İçin En Çok Tercih Edilen Şehirler

1758
0

Sevgililer günü yaklaşırken birçok havayolu şirketi de promosyonlarını duyurdu. Artık bu tür kampanyaları yakaladığınızda sevgilinizle bir haftasonu yurtdışı tatili yapmak eskisi kadar ulaşılmaz değil. En azından uçak biletleri anlamında.

Bu açıdan ilginç bir araştırmayı yine sizlerle paylaşıyorum. Seyahat arama motoru Skyscanner, Sevgililer Günü’nde geçtiğimiz seneye oranla Türkiye’den en çok artış yaşanan destinasyonları araştırdı. Elde edilen verilere göre, geçen seneye kıyasla Türkiye’den yapılan uçak bileti aramalarında en fazla artış Atina’da yaşandı. Açıkçası hem uçak biletleri ucuzluğu hem de Yunanistan’da kriz sonrası uygun fiyatlar bu sonucu kaçınılmaz kılıyor.

Skyscanner’ın araştırmasına göre, geçen seneye kıyasla %223 bir oranla daha fazla aranan Atina, Türk romantiklerinin Sevgililer Günü’nü geçirecekleri destinasyon. Bu yıl Türk sevgililer, M.Ö. 5. yüzyıldan kalma tapınakların bulunduğu Akropolis’in ışıkları altında romantik bir akşam yemeği gibi alternatiflerle özel bir sevgililer günü geçireceğe benziyor.

Atina sevgililer günü için en çok tercih edilen destinasyonlar romantik tatil önerileri
Atina

Masal gibi bir Sevgililer Günü

Masallara ilham veren Arnavut kaldırımları üzerinde destansı bir yürüyüşle başlayıp Charles Köprüsü’nde hayatının en romantik anının yaşamak isteyen çiftler ise bu Sevgililer Günü’nde Prag’ı tercih edecek. Skyscanner’ın araştırmasına göre, Sevgililer Günü için geçen seneye kıyasla bu sene Türkiye’den Prag’a yapılan aramalarda %186’lik bir artış görülüyor.

Romantizmle özdeşleşmiş Paris’e Türkiye’den yapılan aramalarda ise geçen yıla oranla %42’lik bir artış yaşanıyor. Sonuçta bir romantizm klişesi olsa da, klişeler asla ölmez diye düşünenler hep olacak. Bu klişenin vazgeçilmezleri doğal olarak Seine boyunca yürümek, Pont des Arts’a (nam-ı değer Aşk Köprüsü) yer bulabilirseniz bir kilit de siz asarsınız.

Romantizmden farklı bir ambiyans yaşamak isteyenler ise birbirinden farklı eğlence alternatiflerini bulabilecekleri Amsterdam’ı tercih ediyor. Sevgililer Günü için Türkiye’den Amsterdam’a yapılan aramalarda geçen seneye göre bu sene %22’lik bir artış görülüyor. Sanat ve mimari yapısıyla Sevgililer Günü için büyüleyici bir hava yaratan Roma ise %4 oranla aramalarda geçen seneye kıyasla en çok artış yaşayan şehirler listesine giriyor.

Sevgililer Günü için En Fazla Artış Gösteren 5 Destinasyon

1.Atina

Atina 2 sevgililer günü için en çok tercih edilen destinasyonlar romantik tatil önerileri

2.Prag

Staré Město - Prag sevgililer günü için en çok tercih edilen destinasyonlar romantik tatil önerileri

3.Paris

Paris sevgililer günü için en çok tercih edilen destinasyonlar romantik tatil önerileri
Paris

4.Amsterdam

Amsterdam sevgililer günü için en çok tercih edilen destinasyonlar romantik tatil önerileri

5.Roma

Kolezyum sevgililer günü için en çok tercih edilen destinasyonlar romantik tatil önerileri
Kolezyum

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here