Ana sayfa Güncel Sevgililer Günü’nde 12 Ülkede “Seni Seviyorum” Demenin Yolu

Sevgililer Günü’nde 12 Ülkede “Seni Seviyorum” Demenin Yolu

1741
0

Sevgililer Günü’nün yaklaşması ile birlikte bu konuda yapılan araştırmalar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesini de online dil öğrenme ağı busuu.com yapmış. Sevgililer Günü için 12 ülkeyi kapsayan bir araştırmaya göre Avrupa’da ilk buluşmada çiftler hesabı bölüşürken Türkiye’de erkekler ödüyor. Çiftler artık ilk buluşmada sinema ya da eve gitmeyi değil, şık bir restoranda yemek yemeyi tercih ediyor

Türkiye’de Erkekler, Avrupa’da Alman Hesabı

Araştırma, Amerika’dan Avrupa’ya, Rusya’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar diller farklı olsa da davranışların birbirine benzediğini gösterdi. Buna göre sevgililer ilk buluşmada sinemaya değil şık bir restorana gitmeyi tercih ediyor. Avrupa’da çiftler yemekten sonra hesabı paylaşırken Türkiye’de hala erkeklerin ödemesi gerektiğine inanılıyor.

İşte Busuu’nun araştırmasından çıkan ilginç sonuçlar:

· İlk görüşmede çiftler sinemaya veya eve gitmeyi tercih etmiyorlar. Bunun yerine gürültünün az olduğu şık restoranlar tercih ediliyor.

· Avrupa ve Amerika’daki bir çok ülkede halen yemekten sonra hesabı ödemek için erkek teklifte bulunuyor ancak birçok kadın artık hesabın bölüşülmesini tercih ediyor. Türkiye’de ise halen hesabın erkekler tarafından ödenmesi gerektiğine inanılıyor.

· Artık ilk görüşmeden sonra kimse telefon beklemiyor, sevgililer whatsapp gibi iletişim mecraları üzerinden haberleşmeyi tercih ediyor. Yazışmalarda çok uzun cümle kurmuyorlar. Kızlar ise yazışmalarda emoji kullanmayı seviyor.

· Çiftler ilk buluşmalarında kesinlikle eski sevgililerinden bahsetmeyi tercih etmiyor.

Sevgililer Günü

Sevgililer Günü’nde 12 Ayrı Ülkede Sevgilinize “Seni Seviyorum” Demenin Yolu

İngiltere: I love you

İspanya: Te quiero

Almanya: Ich liebe Dich

Fransa: Je t’aime

İtalya: Ti amo

Portekiz: Te amo

Türkiye: Seni seviyorum

Rusya: Я люблю тебя (Ya tebya liubliu)

Polonya: Kocham cię (Kocham tschjä)

Birleşik Arap Emirlikleri: أنا بحبك (Ana behibak) (erkek için)

(Ana behibek) (kadın için)

Japonya: 君を愛してる (Kimi o ai shitaru)

Çin: 我愛你 (Wo ai ni)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here