Ana sayfa Güncel Samsung’un Yeni Akıllı Bisikleti Puzzle Gibi

Samsung’un Yeni Akıllı Bisikleti Puzzle Gibi

1724
0

samsung-smart-bike

Akıllı teknolojiler her geçen gün hayatımıza giriyor. Teknoloji şirketleri daha düne kadar aklımızın bile ucundan geçmeyen cihazları akıllı hale getirmeye başladılar. Şimdi bunlardan biri de bisikletler.  Türkiye’de çok yaygın kullanılmasa da (Avrupa’ya kıyasla), Avrupa’da bisikletler ciddi bir ulaşım aracı. Bu yüzden olayı da teknoloji şirketleri mobilite çözümleri içerisinde bisikletleri de dikkate alıyor.

samsung akıllı bisiklet

Samsung da bu şirketlerden bir tanesi. Samsung’un akıllı bisikleti ilk defa nisan ayında gerçekleşen  Milano Tasarım Haftası‘nda tanıtıldı. O günden bugüne satışa sunulmayan bisikleti İtalyan Giovanni Pelizolli ve öğrencisi Alice Biotti, Samsung’un online platformu Samsung Maestros Academy üzerinde tasarladı. Bisikletin tasarımında İtalyan tasarım anlayışı kendini ilk bakışta hissettiriyor.

samsungsmartbike

Bisikletin gidon kısmının üzerinde telefon tutacağı olarak kullanılabilecek bir manyetik alan bulunuyor. Buraya Samsung telefonunuz koyduğunuzda bisikletin birçok akıllı fonksiyonu çalışmaya başlıyor. Yoksa Samsung bir telefon olmadan bisiklet bildiğiniz sıradan bir bisikletten farksız. Bir nevi telefon puzzle’in son parçası gibi işlev görüyor. Telefon devreye girdiğinde geri görüş kamerası, navigasyon, farlar, cep telefonunun ekranı üzerinden yönetilebiliyor. 

samsung-smart-bike-0

Teknoloji ve bisiklet meraklıları için bisiklet hakkında daha çok bilgiye bu videoda ulaşabilirsiniz.

Samsung Akıllı Bisiklet Videosu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here