Türkiye tam bir turizm cenneti ancak bu cennet çoğu zaman doğru değerlendirilemiyor. Antalya bence bunun en büyük örneklerinden biri. Değerinin çok altında komik rakamlara pazarlanıyor. Bu konuda son dönemlerde takdir ettiğim destinasyonlar da var. Bunlardan biri de Kapadokya.

Kapadokya zaten Allah’ın Türkiye’ye bir lütfu, dünyada eşi benzerine zor rastlanacak bir yer. Burada da giderek peri bacaları konseptiyle uyuşan, bölgenin dokusuna çıkıntılık yapmayacak butik oteller giderek artıyor.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

museum_hotel_cappadocia_11

Bu otellerden biri de Museum Hotel. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya’nın en önemli tarihi oluşumlarından olan Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında yer alan Museum Hotel, yok olmaya yüz tutmuş onlarca mağara ve evin özenle restore edilmesiyle oluşmuş. Bu mağaralarda eskiden Hitit, Pers ve Romalılar yaşamış. Bu açıdan Museum Hotel adı gibi gerçekten de bir müze otel. 30 odası bulunan otelin, odaları, restorantı, lobisi ve diğer dış mekanları da Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı antikalarla dekore edilmiş.

museum_hotel_cappadocia_18

Otelin Üçhisar’da olmasının getirdiği birçok avantaj var. Burası Kapadokya manzarasının en iyi olduğu noktalardan biri. Ayrıca sabahları balon uçuşlarının en güzel izlenebildiği konumlardan birisi de Üçhisar. Ayrıca Museum Hotel, 270 derecelik eşsiz açısı sayesinde Kapadokya’da gün doğumu ve gün batımının aynı gün seyredilebildiği tek nokta. Kapadokya’daki diğer geleneksel taş evlerin restore edilip otele çevrildiği örneklerde odaların pek bir manzarası olmuyor. Burada ise otel yamaçtaki mağaralara kurulu olduğu için odaların büyük bir kısmı manzaralı.

museum_hotel_cappadocia_16

Museum Hotel Kapadokya Oda Fiyatları

museum_hotel_cappadocia_66

Otel dediğim gibi Türkiye’deki ucuz otelelrden ayrışıyor. En ucuz odaları 300 Euro’dan başlıyor. En pahalı odası ise 2500 Euro. Tüm odaların fiyat listesi için ise bu linki tıklayabilirsiniz.

museum_hotel_cappadocia_46

Museum Hotel Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Buraya Nevşehir ya da Kayseri Havalimanları’nı kullanarak gelebilirsiniz. Otelin iki havalimanına da mesafesi çok uzak değil.

Nevşehir havalimanı: 30 km,
Kayseri havalimanı: 65km

Özel havaalanı transferi talepleriniz için  concierge@museumhotel.com.tr email adresimize yazabiliyorsunuz.

Otelin Etrafındaki Diğer Cazibe Noktalarına Mesafesi 

Uçhisar kalesi: 1km,
Göreme Açıkhava Müzesi: 4km,
Zelve Açıkhava Müzesi: 8km,
Paşabağ ve Devrent vadisi: 10km,
Ürgüp: 15km,
Kaymaklı Yeraltı Şehri. 25km.

Museum Hotel İletişim Bilgileri

Tekelli mah. No.1
Uçhisar 50240 Nevşehir,
Cappadocia – Turkey
Tel: +90 384 219 2220
Fax: +90 384 219 2444

Museum Hotel Fotoğrafları

museum_hotel_cappadocia_93 museum_hotel_cappadocia_92  museum_hotel_cappadocia_89 museum_hotel_cappadocia_88museum_hotel_cappadocia_67 museum_hotel_cappadocia_56 museum_hotel_cappadocia_51 museum_hotel_cappadocia_22 museum_hotel_cappadocia_06 museum_hotel_cappadocia_05museum_hotel_cappadocia_04 museum_hotel_cappadocia_03

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz