Ana sayfa Hollanda Kurban Bayramı Favori Destinasyonu Amsterdam

Kurban Bayramı Favori Destinasyonu Amsterdam

1508
0

Bu sene kurban bayramı haftasonuna denk gelmesi nedeniyle pek de uzun bir tatil vaat etmiyordu. Ancak kamu tarafında tüm haftanın tatil edilmesi, özel sektörde ise bazı şirketlerin kamunun uygulamasını takip etmesi bir anda 9 günlük bir tatil fırsatını ortaya çıkardı. Öyle ki, şirketleri tüm haftayı tatil yapmayan bir çok çalışan da 2 buçuk gün izin alarak uzun tatil fırsatını kaçırmadı.

Seyahat arama sitesi momondo da, bu tatil dönemi için “Türkler bu bayramda nereye gidiyor?” sorusunu sormuş. Ortaya da ilgi çekici bir araştırma çıkmış.  momondo verilerine göre yurtiçinde en çok aranılan destinasyon Antalya, yurtdışında ise Amsterdam.

Kurban Bayramı tatili için yurtiçinde en çok uçak bileti aranan şehir Antalya oldu
Kurban Bayramı tatili için yurtiçinde en çok uçak bileti aranan şehir Antalya oldu

Yaz sona erdi, ancak havalar fazla soğumadan keyifli bir tatil yapmak için hâlâ bir şans var. Türkiye’nin dört bir yanından pek çok kişi, Kurban Bayramı tatilini ve okulların bu yıl geç açılacak olmasını fırsat bilerek planlarını yaptı. Bu bayramda yurtiçinde seyahat edeceklerin favorisi Antalya, yurtdışında ise ilk tercih Amsterdam.
momondo verilerine göre, bayram tatilinde yurtiçinde seyahat etmeyi planlayanlar, sırasıyla en çok Antalya, İstanbul ve İzmir için uçak bileti araması gerçekleştirdi. Turistik amaçla ve akraba ziyareti için seyahat etmek isteyenlerin diğer favori destinasyonları ise Adana ve Bodrum oldu.

Kurban Bayramı Favori Ülkeleri Almanya, Rusya, Hollanda

Çok Gezen Adam Amsterdam'da
Çok Gezen Adam Amsterdam’da

Bayram tatilini yurtdışında geçirmek isteyenlerin favori ise Hollanda’nın turistik başkenti Amsterdam oldu. Türkiye genelinden Amsterdam için gerçekleştirilen uçuş aramaları, sayıca Adana ve Bodrum gibi popüler yerli noktaların bile önünde yer aldı. Amsterdam’ın ardından en çok tercih edilen diğer yabancı destinasyonlar ise sırasıyla Sırbistan’ın başkenti Belgrad ile her daim Türk turistlerin ilk tercihleri arasında yer alan Paris oldu. KKTC’deki Ercan Havalimanı ve Ukrayna’nın başkenti Kiev ise listenin dördüncü ve beşinci sıralarında yer aldı.

Kiev Ukrayna
Kiev

Ülkeler bazında bakıldığında ise Türkiye çıkışlı uçuşlar için en çok uçuş araması yapılan ülkeler, büyük bir Türk nüfusuna ev sahipliği yapan Almanya ile Rusya, Hollanda, İtalya ve Ukrayna oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here