Ana sayfa Destinasyonlar İlk Yurdışı Tatili Kim Olduğunu Söylüyor. Sen Hangisisin?

İlk Yurdışı Tatili Kim Olduğunu Söylüyor. Sen Hangisisin?

2744
1

İlk yurtdışı tatili için tercih edilen ülke, kişilerin karakterleri hakkında da ipuçları veriyormuş. Prontotour rehberlerinin tur deneyimlerinden yola çıkarak hazırlanan “İlk seyahat edeceğiniz ülkeyi söyleyin, size kim olduğunuzu söyleyelim” adlı araştırma hangi karakterler, hangi ülkeleri tercih ediyor anlatıyor. Açıkçası ben de ilk yurtdışı seyahatimi Paris’e yaptım. Açıkçası yapılan araştırmaya göre benim çılgın bir romantik olmam gerekiyor. Sanırım Prontotour‘un rehberleri beni tam olarak çözememişler. Ama bakalım sizi çözebilecekler mi? İşte ilk seyahatinize göre karakter analizleri…

Yurtdışı Tatili Üzerinden Karakter Analizleri

ABD

ilk seyahat karakter analizi
New York

Eğer ilk yurtdışı seyahatinizi ABD’ye gerçekleştiren biriyseniz, özgürlüğünüze çok düşkünsünüz! O kadar düşkünsünüz ki özgürlük ve bağımsızlık adeta sizin karakteriniz olmuş. Güneşin batışına doğru yol alır, arkanıza bile dönüp bakmazsınız. Kimseye de öyle kolay kolay bağlanamayan bir yapınız vardır. Sizi ancak Özgürlük Anıtı’nı kucaklayıp öpmek paklar. ABD seyahatinizden dönerken bize de özgürlük getirmeyi unutmayın!

RUSYA

ilk seyahat karakter analizi
ilk seyahat karakter analizi Moskova

Bir haksızlıkla karşılaşmaya görün; resmen çıldırırsınız. Hiç gelemezsiniz öyle haksızlıklara. Haklısınız aslında! İnsan bunca haksızlık görür de rahat yatabilir mi? İşte siz, böyle durumlarda ortaya fırlar ve adama ”dur” dersiniz. Koruyucu tavırlardan hoşlandığınız söylenemez. Her türlü otorite figürüyle problemler yaşamaya meyillisinizdir. Üst düzey bir genel kültürünüz vardır.

İTALYA

İlk yurtdışı tatili olarak İtalya’yı seçmenize bakılırsa entelektüel bir kişilik olduğunuz söylenebilir. Konuşurken konuları maddeler halinde sıralıyor sonra hepsini yine tek tek alt maddelere ayırıyorsunuz. Boş zamanlarınızda bir sanat galerisine giderek boş bir tabloyu sanat tarihçisi edasıyla en az beş dakika boyunca incelemeye bayılırsınız. Muhtemelen piyano çalmaya da üç yaşınızda başladınız. Modayı yakından takip eden ve tarz giyinmekten hoşlanan biri olduğunuzu da pekala iddia edebiliriz.

AFRİKA

ilk seyahat karakter analizi

Söz konusu ilk yurtdışı tatili olunca tercihiniz Afrika ise oldukça meraklı ve maceraperest bir ruha sahip olduğunuzu söyleyebiliriz! Hayatı Indiana Jones tadında yaşayan, coşkulu ve serüven dolu bir insansınız. Yeni yerler keşfetmek, yeni maceralar yaşamak tek tutkunuz. Sonu ”ing” ile biten bütün macera sporları vazgeçilmez aktiviteleriniz arasında. Tam bir macera avcısısınız. Tebrikler!

UZAKDOĞU

ilk seyahat karakter analizi ilk yurtdışı tatili
ilk seyahat karakter analizi ilk yurtdışı tatili Fuji Dağı, Japonya

İlk yurtdışı tatili tercihiniz Uzakdoğu ülkeleri ise göz önünde olmaktan pek hoşlanmayan bir insan olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Uzak masada kimseye aldırmaksızın mızıkanızı çalar, gerekmedikçe de konuşmazsınız. Konuşmanız gerekirse de efsunlu sözler mırıldanırsınız. Üzerinizde kaldırılmayı bekleyen kalın bir esrar perdesi vardır. Sık sık uzakların sizi çağırdığını düşünür, hiçbir yere gidemezseniz kendi kişisel menkıbenizi gerçekleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkarsınız. Neyse, biz sizi yolunuzdan alıkoymayalım. Yeter ki işaretleri okumayı öğrenin, belki de hayatın anlamını bile keşfedebilirsiniz! Kim bilir?

FRANSA

ilk seyahat karakter analizi ilk yurtdışı tatili
ilk seyahat karakter analizi ilk yurtdışı tatili Paris

Yurtdışı tatili olarak ilk Fransa’yı seçtiğinize göre tam bir aşk adamısınız! Klasisizme başlı başına bir tepki olarak doğmuşsunuz siz. Hayatı mum, çiçek ve şiir üçgeninde yaşar, en yoğun duyguları içinizde barındırırsınız. Romantizmin Başkenti Paris’te Sen Nehri kıyısında uzaklara bakan haliniz emin olun Romantik dönem ressamları için mükemmel bir kompozisyon oluştururdu.

İNGİLTERE

İlk yurtdışı tatili tercihiniz İngiltere olduğuna göre Şampiyonlar ligi teknik direktörlerinin soğukkanlılığı ve karizmasına sahipsiniz. Her türlü ilişkilerinizde ciddiyet arıyorsunuz. Biz sizi kendinizden emin görüntünüz, birbirine kavuşturduğunuz kollarınız ve diyaframdan gelen ses tonunuzla tanıyoruz.

ALMANYA

ilk seyahat karakter analizi yurtdışı tatili
ilk seyahat karakter analizi yurtdışı tatili Berlin

Hayat felsefenizi bir tek replik özetler: ”Laubalilikten hoşlanmam disipline hayranım”. Tam bir düzen tertip insanısınız. Her iş zamanında olsun, hiç bir aksaklık çıkmasın, işler makine gibi tıkır tıkır yürüsün istiyorsunuz. En beğendiğiniz yönünüzü biliyoruz: Mükemmeliyetçilik!

1 YORUM

  1. Benim ilk yurtdışı seyahatim Rodos’tu ama onu saymıyorum fazla yakın:)
    30 gün kaldığım ilk yurtdışı tatilim Tayland’dı. Analiz tuttu benim için:) Güzel yazı, kaleminize sağlık..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here