Ana sayfa Güncel Bazı Oteller Yatak Sayısı ile Bazıları ise Yatak Fikirleri ile Ayrışır

Bazı Oteller Yatak Sayısı ile Bazıları ise Yatak Fikirleri ile Ayrışır

1923
0

güzellik uykusu

Böyle bir yatakta uyandığınızı düşünsenize. Sanki bir masal kahramanı gibi hissetmez misiniz?  Türkiye turizm konusunda dünyanın sayılı ülkelerinde biri ancak hayal gücü konusunda turizmde öncü ülkelerden biri olduğu söylenemez. Türkiye’de turizmciler daha çok yatak sayılarına odaklanırken, dünyada birçok ülke ise yatakta farklılaşmaya çalışıyor. Günün sonunda yatakta farklılaşanlar daha az yatakla çok daha fazla turizm geliri elde edebiliyor.

Türkiye turist sayısı bakımından dünyada ilk 10’da yer alıyor. Ancak turizm gelirinde ise ilk 10’da yer almıyor. Dünyada kişi başı turist gelirleri 1000 dolar seviyelerinde iken Türkiye’de bu rakam 650 dolarlara kadar geriliyor. Türkiye’nin yaklaşık 30 milyon turistten elde ettiği gelir, Avusturalya’nın yaklaşık 6 buçuk milyon turistten elde ettiğinde az kalıyor. Hal böyle olunca olayın yatak sayısında değil, yatak fikinde yattığı açıkça görülüyor.

1) Ağaç yatak

Unusual and lovely Tree Bed, St. Georges, Utah

Amerika Utah St George’da doğanın içinde ağaçlarla süslü bu yatak oldukça ilginç. Açıkçası ben her tarafı açık böyle bir yatakta gece rahat yatamam ama ilginç bir deneyim yaşamak isteyenlerin ilgisini çekeceği aşikar.

2) Kuş Yuvası

The Nest Bed, Haifa, Israel

İsrail’in Haifa şehrinde bulunan bir otelde yer alan bu kuş yuvası şeklindeki yatak oldukça ilginç. uyandıktan sonra kuşlar gibi uçmak isteyebilirsiniz.

3) Roller coaster yatak

roller coster yatak

Roller coaster konseptli bu yatak için doğal olarak oldukça geniş bir odaya ihtiyacınız var. Uykusu kaçanların en azından canları sıkılmayacağı aşikar.

4) Orman temalı yatak

orman yatak

Yatak tasarımı ile oda dekorasyonu orman teması ile eşsiz bir uyum içerisinde tasarlanmış. Kullanılan nevresimlere varıncaya kadar en ince detaylar gözden kaçmamış.

5) Işık Oyununun Gücü

ışıklı yatak

Aslında sıradan bir yatağın sadece ufak bir ışık oyunu ile ilginç bir anlam kazanacağını gösteren başarılı bir yatak fikri.

6) Hambuger yatak

hamburger yatak

Bu akşam menüde siz varsınız. Her kuşun eti yenmez diyorsanız bu konsept size pek de ilginç gelmeyebilir. 🙂

7) Küvet Yatak

dusayatak

Küvet konseptli yatak ile sabah kalkınca duş yapmanıza gerek kalmayacak. Ancak deli yatanlar için bu yatak biraz tehlikeli olabilir. Açıkçası ben böyle bir yatakta uykuya dalabilir miyim emin değilim.

8) İstridye kabuğu yatak

deniz kabuğu yatak

Bu yatakta yatarken özellikle hanımefendiler kendilerini bir deniz kızı gibi hissedebilir.

9) Ayakta uyutan yatak

ayaküstü uyku

Bu otelde bildiğinz sizi lafın gerçek anlamıyla ayakta uyutuyorlar.

10) Toprak Yatak

çim yatak

Bu yatakta ne ekerseniz onu biçiyorsunuz. Açıkçası bu yatak bir otele ait değil. Uzak Doğulu bir tasarımcının ilginç bir konsepti. Ama böyle bir konsepti hayata geçiren otelin oldukça ilgi çekeceği aşikar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here