Ana sayfa Güncel Havayolları Arasındaki Teknoloji Yarışı Kızışıyor

Havayolları Arasındaki Teknoloji Yarışı Kızışıyor

1769
0

Hayatının önemli bir kısmı havalimanı ve uçaklarda geçmiş birisi olarak, havayollarının verdikleri hizmetlere dikkat ederim. Aynı zamanda mesleğim itibari ile de teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederim. Seyahat arama motoru işte bu iki ilgi alanımı bir araya getiren bir araştırma yapmış. Bu araştırmayı sizlerle paylaşıyorum. Araştırma, gelecekte nasıl yolculuk edeceğimize ışık tutarken, seyahat ederken hava yolunu tercih edenlere yararlı ipuçları veriyor. İşte, KAYAK.com.tr’nin radarına giren hava yolları…

Türk Hava Yolları:

Türk Havayolları oyuncak THY Çocukların da yetişkinler kadar önemli olduğunu, hava yolu şirketlerinin stratejilerini belirlerken çocukları da hesaba katmaları gerektiğini vurgulayan THY, bu yönde önemli bir adım attı. THY bundan böyle uluslararası uçuşlarda, 2-12 yaş arasındaki küçük yolculara yeni hazırlanan oyuncak setlerini hediye edecek.
Detaylar İçin: http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/basin-odasi/basin-bultenleri/basin-bulteni-detayi/turk-hava-yollari-cocuk-yolculari-icin-oyuncak-setleri-hazirladi

British Airways:british airways green sky ingiliz havayollarıBritish Airways, çevreyi korumak için enerji şirketi Solena Fuels ile iş birliği yaptı. İki şirketin birlikte geliştirdikleri GreenSKy (Yeşil Gökyüzü) projesiyle, atıkları uçak yakıtına dönüştürecek ilk tesisi kurulacak.

Detaylar İçin: http://www.britishairways.com/en-us/bamediacentre/newsarticles?articleID=20140416080250#.U-zPPfldWxU

AirFrance ve KLM:air france geotainment fransız havayollarıİki havayolu da “geotainment” diye adlandırılan; yer bazlı eğlence trendini ilk uygulayanlardan. Yol boyu izlenen üç boyutlu haritaların üst seviye hali “geotainment” ile uçuş rotası boyunca geçilen coğrafyada tarihsel önemi olan ya da o yer hakkında yolculara doğrudan daha fazla bilgi sağlanıyor.

Detaylar İçin: http://www.prweb.com/releases/2014/08/prweb12084992.htm

Virgin America:

virgin atlantic havayolları

Virgin America’nın uçak içi eğlence sistemi Red, kabin görevlilerini beklemeden yiyecek-içecek satın almanızı, uçaktaki diğer yolcularla online olarak konuşmanızı ve hayır kuruluşlarına bağış yapmanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra Red sayesinde TV ve film izleyebiliyor, müzik dinleyebiliyorsunuz.

Detaylar İçin: https://www.virginamerica.com/cms/fly-with-us

Singapur Havayolları:singapore-air-suites-04 singapur havayollarıSingapore Havayolları, gizliliği ve özeli havada en üst seviyeye çıkardığı kabinleri sundu. Airbus’ın çift katlı A380 modelinde 24 adet olarak sunulan Singapore Airlines Suites tek yön bileti ise 6 bin 600 TL’lik fiyatı ile el yakıyor.

FirstClassSuite1 singapur havayolları

Detaylar İçin: http://www.singaporeair.com/en_UK/flying-with-us/suites/

Güney Afrika Havayolları/South African Airways:

south african airlines social check in 1 havayolları south african airlines social check in 2 havayolları south african airlines social check in 3 havayolları

Güney Afrika Havayolları, yolcuların uçuşlarda sosyalleşebilmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Facebook’a bakarak, mesleklerinden ilgi alanlarına, en çok ortak özelliğe sahip yolcular yan yana oturtuluyor.
Detaylar İçin: https://www.flysaa.com/us/en/manageMyTrip/onlineCheckin/social-check-in.html

lufthansa havayolları

Bununla birlikte Lufthansa, Qantas ve Virgin Australia gibi havayolları şirketleri sundukları eğlence uygulamaları, yolcuların uçuş sırasında film izlemek veya müzik dinlemek için, iOS, Android ya da Windows 8 işletim sistemine sahip tabletlerini kullanmalarına olanak veriyor. Bu uygulamalarla ayrıca yiyecek-içecek satın almak ya da uçuş bilgileri güncellemelerini görmek de mümkün.

virgin australia havayolları

Türk Hava Yolları da mobil uygulamasını yeniledi. Artık Atatürk Havalimanı Lounge’unda bulunan yolcular, SkyLibrary (Hava Kütüphanesi) üzerinden çeşitli kitap ve yayınlara erişebiliyor.

Detaylar İçin: 

http://www.citeworld.com/article/2115696/consumerization/lufthansa-systems-boardconnect.html
http://www.virginaustralia.com/au/en/experience/on-board-the-flight/in-flight-entertainment/wireless/

Wi-Fi’da artış:

Honeywell tarafından yapılan bir araştırmaya göre, uçuşlarda Wi-Fi olması yolcuların yüzde 66’sının uçuş seçimlerini etkiliyor. Hatta havayolları yolcularının yüzde 22’si Wi-Fi kullanılabilen uçuşlar için daha fazla para ödemiş. JetBlue’nun sunduğu “Fly-Fi(R)” servisi, Ka band uydu teknolojisini kullanarak daha hızlı bir geniş bant tecrübesi sunuyor. Beta sınaması süresince internet tarayıcısını ücretsiz kullanmak mümkün. Film izlemenize ya da görüntülü konuşma yapmanıza (Böylece komşularınızın canını sıkabilirsiniz) olanak sağlayan ‘Plus’ uygulaması içinse saat başına 9 dolar ödemeniz gerekiyor.

Detaylar İçin: http://www.jetblue.com/flying-on-jetblue/wifi/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here