Ana sayfa Güncel Geleceğin Seyahat Trendleri Nasıl Olacak?

Geleceğin Seyahat Trendleri Nasıl Olacak?

2415
0

Geleceğin seyahat trendleri nasıl olacak? Gelecekte seyahatler dünya sınırlarının ötesine mi geçiyor? Uzaya veya su altına seyahat mümkün olacak mı? Otel odalarında hayal bile edilemeyecek teknolojilere ne kadar kaldı?

Seyahat arama motoru Skyscanner’ın “Seyahatin Geleceği” raporunun yayınlanan son bölümü geleceğin seyahat trendleri konusundaki birçok soruya cevap veriyor. Rapora göre; önümüzdeki yıllarda geleceğin seyahat trendleri hayal gücünün sınırlarını zorlayacak.

56 kişilik gelecek bilimci ve seyahat uzmanından oluşan ekibin hazırladığı “Seyahatin Geleceği” raporuna göre; 2024 yılına gelindiğinde popüler seyahat trendleri uzaya seyahat etmek ve su altı otellerinde konaklamak olacak. Hiper-kişiselleştirilmiş otel odaları ise otel odalarındaki konfor yarışını teknolojiyle birleştirecek.

Geleceğin Seyahat Trendleri :Sınırlar Kısalıyor, Uzaya Uçuşlar Artıyor

Uzay tatili geleceğin tatil trendleriSeyahatin Geleceği Raporu’na göre, 2024 yılına geldiğimizde,  Dünya’nın alt yörüngesinde seyahat edip ultra yükseklikten yerküreyi izlemek mümkün olabilecek. Uzun vadede ise seyahatseverler sadece uzaya çıkmakla kalmayarak, aynı zamanda uzayda bir süre vakit geçirip eşsiz uzay deneyimini yaşayabilecekler.

Skyscanner’da raporu hazırlayan ekipte yer alan Skyscanner B2B Başkanı Filip Filipov, “Uzaya seyahat edebilmek insanoğlu için gerçek bir kilometre taşı olacak. Ancak daha da heyecan verici yanı, uzay keşfinde kullanılan teknolojilerin günümüzdeki ticari havacılığa katacağı yenilikler. Örneğin; seyahatseverler, Londra’dan Sydney’e 2,5 saatte uçabilecek. Seyahat,  bugüne kadar hiç düşünemediğimiz şekilde kolay ve hızlı olabilecek, zaman sınırları aşılabilecek”  diye belirtiyor.

Geleceğin Seyahat Trendleri :Su Altı Otellerinde Konaklamak Mümkün Olacak

Su Alti Otel Odasi geleceğin seyahat trendleriDeniz altına yapılan geziler de geleceğin seyahat trendleri arasında yerini alıyor. Bu geziler uzay seyahatinden daha makul ücretlerle, gelecekte daha popüler bir seyahat şekli haline gelecek. Gelecekte, Spa merkezi, bahçe ve havuz dâhil bütün otel sisteminin su altına inşa edilebileceği yeni bir akım ortaya çıkacak ve seyahatseverler akvaryum tarzındaki pencereler sayesinde deniz altı manzarasının keyfini çıkarabilecek.

Sualtı oteli duşu geleceğin seyahat trendleri

Geleceğin Seyahat Trendleri :C Vitaminli Duşlar, 3B Yazıcılar ve Kişiselleştirilmiş Üstün Teknoloji

Geleceğin seyahat trendleri otel odalarında ciddi değişimler öngörüyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde teknolojinin hızlanan seyri, otellere misafirlerine mobil cihazları üzerinden deneyimlemelerini sağlayacak hiper-kişiselleştirilmiş sistemler sunacak.  Otel odalarındaki duvarların interaktif oluşu sayesinde artık filmler, fotoğraflar ve hatta Skype görüşmeleri için ayrı ayrı cihazlara ihtiyaç duyulmayacak.                                                                                  Mobil Otel Odasi geleceğin seyahat trendleriMisafirler, masaj sistemiyle donatılmış yastıklar sayesinde rahatça uyuyabilecekler. Hatta jetlag yaşayanlar,  vücut saatlerini sıfırlamak üzere tasarlanan ışıklandırma sisteminden faydalanabilecek.  

C vitamini katkılı duşlar sayesinde cilt ve saç bakımı aynı anda yapılıp, 3 boyutlu yazıcılar sayesinde sabun ve diş macunu dâhil her türlü banyo eşyasına aynı anda sahip olunabilecek.

OtelOdasi geleceğin seyahat trendleriKapsamlı ve uzun döneme yayılan araştırma sürecinden sonra, 56 kişilik gelecek bilimcisi ve seyahat uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından geleceğin seyahat trendleri belirlenmiş. Bu hazırlanan raporu detaylıca incelemek için www.skyscanner2024.com adresi ziyaret edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here