Ana sayfa Güncel 2015 Yılında Hangi Burçlar Nerede Tatil Yapmalı?

2015 Yılında Hangi Burçlar Nerede Tatil Yapmalı?

1633
4

Son dönemlerde özellikle kararsız insanların karar vermek için başvurdukları yöntemler var. Bunlardan bir tanesi de burçlar. Burçlar hayatımızda o kadar önemli bir yer almaya başladı ki, birisi ile ilişkiye başlamadan önce bile onun burcu ile bizim burcumuzun uyumu nasıl kontrol ediyoruz.

Hal böyle olunca burçların seyahat planlarımızda da etkisi olması pek de şaşırtıcı olmuyor. Rahatlayan vize uygulamaları, havayolu şirketlerinin artışı, uygun fiyatlı bilet alternatifleri derken cazip destinasyon seçeneklerinin sayısı giderek artıyor; kararsız seyahatseverler kendileri için en uygun alternatifleri seçmeye çalışıyor. İşte bu noktada burçlar devreye giriyor.

Sıkça bloğumda araştırmalarına yer verdiğim seyahat arama motoru Skyscanner bu burçlar ve seyahat konusunda ilginç bir araştırmaya imza atmış. Şirket, seyahetseverlere burçlar ve bunların yansıması olan kişiliklerine göre destinasyon alternatifleri hazırlamış. Bu araştırmaya göre işte 2015 yılında burçlar ve onlara en uygun seyahat destinasyonları:

Hangi Burçlar Hangi Şehirde Tatil Yapmalı?

Macerasever Koçlar için Amsterdam
Amsterdam

Burçlar arasında farklı kültürleri merak eden ve girişken yapılarıyla bilinen Koç’lar için henüz görmedilerse Amsterdam mükemmel bir destinasyon. Amsterdam’ın Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve kültürel zenginlikleri sayesinde, farklılıkları seven ve yorulmak bilmeyen Koç burcu harika bir tatil deneyimi yaşayabilir. Amsterdam’da Gogh Müzesi ve Rijks Müzesi’ni gezip Hollandalı sanatçıların başyapıtlarını yakından görebilir, şehrin kanallarında tekne gezisi yapabilirsiniz.

Tutumlu Boğalar için Newyork

new_york_1

Pratik ve kararlı yapılarıyla dikkat çeken Boğa burcu, seyahatte bile bütçesine bağlı kalıp tutumlu harcamalar yapabilir. Sanata ve güzel mekanlara düşkün olup aynı zamanda da uygun fiyat alternatifleri bulmak isteyen Boğa burcu için New York şüphesiz doğru adres. Boğa burcu seyahatseverler, Newyork 5. Cadde’deki tasarım çantaları keşfedebilir ya da Broadway’de birbirinden orijinal oyunlara giderek mükemmel bir tatil geçirebilir.

Çok Yönlü İkizler için Lanzarote Adası

Kaynak: http://www.flickr.com/photos/33195821@N00/11641822413
Kaynak: http://www.flickr.com/photos/33195821@N00/11641822413

Yeniliklere açık, macera peşinde koşan ve farklı tatları bir arada yaşamak isteyen İkizler burcu için Kanarya Adaları’ndan biri olan Lanzarote Adası mükemmel bir destinasyon. Muhteşem yanardağ manzarası ve kusursuz güzellikte plajlarıyla seyahatseverler, Lanzarote Adası’ndan hem huzuru hem de macerayı bir arada yaşayıp olağanüstü bir tatil geçirebilirler.

Beklentisi Yüksek Yengeçler için Singapur

Singapur'daki Universal Stüdyoları
Singapur’daki Universal Stüdyoları

Burçlar arasında beklentiler konusunda sınır tanımayan Yengeçler bile sürprizlerle dolu Singapur’da muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilir. Orta Doğu tarzı kafeleri, sokak sanatları ve farklı lezzetleriyle kesinlikle keşfedilmesi gereken bir destinasyon Singapur. Ayrıca şehirde birçok konaklama alternatifi de bulunuyor.

Ormanlar Kralı Aslan için Seul

Seul
Seul

2015’te daha çok yer keşfetmek isteyen Aslan burcu, Seul’da geleneksel dünyaya ait tapınaklarla dev gökdelenleri bir arada görebilir ve bu sayede modern dünyayla gelenekselliğin oluşturduğu ilginç sentezi deneyimleyebilir. Farklı bir lezzet arayan seyahatseverler için ise Kore barbeküsü kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir tat.

Farklı Bir Deneyim İsteyen Başaklar İçin Reykjavik

Kaynak: http://www.flickr.com/photos/47934923@N00/12536129065
Kaynak: http://www.flickr.com/photos/47934923@N00/12536129065

Yeni başlangıçlarla dolu olan 2015 yılı, Başak burcu için farklı deneyimleri de beraberinde getiriyor. Seyahatseverler, alışagelmiş destinasyonların yerine doğa güzellikleriyle tanınmış Reykjavik’e seyahate edebilirler. İzlanda’nın kristal berraklığındaki buzul göllerini ve lagünlerini keşfedebilir ve mükemmel bir seyahat deneyimi yaşayabilirler.

Keyif Almaktan Hoşlanan Teraziler İçin Stockholm

Kaynak: http://www.flickr.com/photos/29241649@N02/4212361869
Kaynak: http://www.flickr.com/photos/29241649@N02/4212361869

Doğanın eşsiz güzelliklerini keşfetmekten keyif alan Teraziler için 2015’te gidilmesi gereken destinasyon hiç şüphesiz Stockholm. Seyahatseverler, İskandinavya’nın sunduğu güzellikleri görebilir, İsveç Takımadaları turuna katılabilir ve en güzeli de 24 saat güneş aldığı için ‘gece yarısı güneşi’ni görebilirler.

Tutkuyu Seven Akrepler İçin Sanat Kenti Viyana

Viyana 6
2015 yılına güzel bir başlangıç yapmak isteyen Akrepler için sanat kenti Viyana mükemmel bir destinasyon. Seyahatseverler, Güzel Sanatlar Müzesi’ndeki başyapıtları görebilir ve Avusturya’nın en ünlü ve lezzetli tatlısı aşırı çikolatalı Sachertorte’yi tatma fırsatını yakalayabilir. Şehrin pek çok göz alıcı kafesinden birinde sıcak çikolatalarını yudumlayıp huzuru keşfedebilirler.

Enerjileri Bitmeyen Yay Burcu İçin Budapeşte

Budapeşte
Kaynak: https://www.flickr.com/photos/62565241@N02/9487982534/in/photolist-fsqoDL-fsqcxq-fscz4Z-fsbasB-fsacJ6-fspGm9-fspMRN-fs7UsD-fs7xPk-fsnm8E-fs7FJc-fs86zT-fsqLbw-fsrxBQ-fs9ZP2-fs8VVR-fsaWG4-fsnGKh-fsqV99-fsqJkU-fsbTGk-fsrKUS-fsoB39-fs91Vv-fspTkQ

Her zaman enerjisi yüksek ve özgürlüğüne düşkün Yay burçları, Macaristan’da Tuna Nehri’nin iki kıyısında yer alan büyüleyici şehir Budapeşte’ye seyahat ederek 2015 yılını çok daha güzel geçirebilirler. Gezinti teknelerine atlayıp nehir boyunca yapacakları keyifli gezide parlamento binası ve şehrin diğer ünlü yapılarını görebilirler.

Kuralcı Oğlak Burçları İçin Barselona

Barcelona'daki Sagrada Familia, Ispanya
Barcelona’daki Sagrada Familia, Ispanya

2015 yılı, kendinden emin ve kurallarla yaşayan Oğlak burçları için birçok seyahat fırsatı sunacağa benziyor. Avupa’nın yegâne şehri Barselona, Oğlak burcu seyahatseverler için, orijinal dükkanları, kalabalık pazar yerleri, tapas barlarıyla ve güzel plajlarıyla sürprizlerle dolu bir tatil fırsatı sunuyor.

Özgürlüğüne Düşkün Kovalar İçin Mikonos

Mikonos 3
Yeni deneyimlerin ve özgürlüklerinin peşinde koşan Kova burcu için Yunan Adaları’ndan en ünlüsü Mikonos kesinlikle keşfetmeleri gereken bir destinasyon. Seyahatseverler, araba kiralayıp adanın güzel koylarını gezebilir ya da tepelerin eteklerinde bembeyaz evleriyle gelinler gibi duran şirin köyleri ziyaret edebilir. Gün boyunca Mikonos’un kumsallarında güneş ve denizin tadını çıkardıktan sonra Avrupa’nın en ünlü plaj partilerine katılabilir.

Stil Sahibi Balık Burcu İçin Tasarım Şehri Kopenhag

Kopenhag Danimarka
Dünyanın en güzel başkentlerinden biri olan Kopenhag’ta Balık burcu seyahatseverler, dünyanın hiçbir yerinde eşine rastlamayacakları özel tasarım eşyaları bulabilir. Seyahatseverler, Kopenhag’ın Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüp, butik üretilmiş biraları tadabilir ve şehrin son moda barlarında son derece keyifli bir zaman geçirebilir.

4 YORUMLAR

  1. Bir kova burcu olarak önümüzdeki ay Santorini’ye gitmeyi düşünüyordum, yakın bir tahmin olmuş 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here