İnsanlar çok gezen insanları gördüğünde hep “Nasıl bu kadar çok gezebiliyorsun?” diye soruyor. Bizi çok zengin zannediyorlar. Oysa çok para harcamadan da gezmek mümkün. Yurtdışı seyahatlerimde benim için en önemli iki masraf kalemi var. Bunlardan ilki uçak bileti, ikincisi de konaklama. Uçak bileti konusunda genelde kampanya kovalıyor ve genelde güzel kampanya bulduğum yerlere gitmeyi tercih ediyorum. Konaklama konusunda ise son dönemlerde puanı yüksek hostelleri tercih ediyorum. Otel ve hostel rezervasyonları için de genelde tercihim Booking.com oluyor.

Özellikle hostel ararken burada 8,5+ bir not almış olmasına dikkat ediyorum. Ayrıca kalmayı planladığım otel ya da hosteller hakkında yazılmış negatif yorumlara dikkat ediyorum. Genelde de en uygun otel fiyatları burada oluyor. Tabi sıkça seyahat eden biri olarak site üzerinde Genius üye oldum ve ekstra indirimler kazandım. Ama bunun da ötesinde son Barselona seyahatim için hostel ararken bir sitede Booking’den ekstra indirim daha kazanabildiğimi gördüm. Bu sitede yayınlanan link üzerinden siteye girip rezervasyon yaptım ve 2 gece için 57 Euro ödediğim hostelde bana 15 Euro indirim tanımladı.

instagram hesabımı takip edin –> @cokgezenadam

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Booking.com indirim Booking otel rezervasyonuBana tanımlanan bu indirimi o an hemen kullanamadım. Sistemin işleyişi biraz değişik. Siz o rezervasyonu yapınca ne kadarlık bir indirim kazandığınızı görüyorsunuz ama ödemeyi indirimsiz olarak yapıyorsunuz. Konaklama gerçekleştikten sonra site size bir mail atıyor ve indiriminizin kartınıza tanımlandığını bildiriyor. Yani bir sonraki konaklamanızda bu indirimi kullanabiliyorsunuz. Benim de bir sonraki otel rezervasyonum için hesabımda 15 Euro birikti.

Otel Rezervasyonu’ndan 15 Euro İndirim Nasıl Kazandım?

Bu rezervasyon sonunda kazandığım 15 Euro yanında site bana da bir indirim linki tanımladı. Ben de bu link sayesinde okuyucularım ve arkadaşlarım için yüzde 10 indirim hakkı kazandım. Bu linki tıklayarak Booking.com’a girer otel rezervasyonu yaparsanız, rezervasyon miktarının yüzde 10’u oranında para konaklama sonrasında hesabınıza yükleniyor.

Booking.com Üzerinden Yüzde 10 indirimle Otel Rezervasyon Linki 

https://www.booking.com/s/16_6/c38c4014

Ayrıca şu yazı ilginizi çekebilir:

Romanya seyahatim öncesinde sitedeki rezervasyonum benden habersiz nasıl iptal edildi ve durumu nasıl çözdük? Bu detayları aşağıdaki yazımda anlattım.

Booking.com Rezervasyonum Niye İptal Edilmiş?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz