Ana sayfa Güncel Aras Kargo, Kargom Nerede? Şikayet Var…

Aras Kargo, Kargom Nerede? Şikayet Var…

7943
23

Dünyanın birçok ülkesinde internetten alışveriş yaptığınızda bir kargo şirketi aracılığı ile ürününüz evinize gönderilir. Türkiye’de de doğal olarak benzer bir hizmeti bekliyorsunuz. Ancak kargo şirketi olarak Aras Kargo’yu seçtiyseniz sizin kargo şirketinin ayağına gitmeniz beklenebilir.  Nasıl mı ? İşte detaylar…

Aras Kargo Eve İki Defa Gelmez

Kardeşim babamın doğum günü için bir internet sitesinden hediye alıp, Aras Kargo aracılığı ile eve gönderilmesini talep etmiş. Kendisi kargonun geleceği gün yurtdışında olduğu için babamın adı ile kargoyu talep etmiş. Kargo yetkilileri kargonun gelmesi gereken gün evde birileri olmasına rağmen kimseyi bulamadıklarını iddia edip doğum gününden bir gün sonra bizim kargoyu onların ayağına gidip almamızı talep ettiler. Bunun üzerine kargo şirketini arayıp annemin tüm gün evde olduğunu ve bir yanlışlık olduğunu söylesem de eve geldiklerinde ısrar edip kargoyu ikinci kez getirmeyeceklerini söylediler.

Oysaki meşhur Amerikalı yazar James M. Cain’in 1934 yılında yazdığı ve sinemaya da aktarılan meşhur romanında dediği gibi “Postacı Kapıyı İki Kere Çalar”. Ancak anladığım kadarıyla o günden bugüne kargo sektörü baya gelişmiş. Artık Aras Kargo sadece 1 kere çalıyor. Bir nevi ebe sende oynanıyor. Bir kere kapınıza deyip kargocu artık sensin deniyor. O da kapı gerçekten çalındıysa.

Aras Kargo’ya Sorular

Eve geldiklerinden büyük şüphe duyduğum Aras Kargo şirketi yetkililerine buradan birkaç sorum var?

 • Madem eve geldiniz, eve geldiğinize dair neden eve bir belge bırakmadınız? Ben sizin eve gelip bizi bulamadığınızdan nereden emin olabilirim?
 • Bilgisayar oyunlarında bile 3 şans varken, biz eve geldik yoktunuz bir daha da kargoyu evinize getirmeyiz nasıl bir mantık? İşiniz kargoları eve getirmek değil mi zaten? Yoksa asıl işiniz farklı bu sadece bir hobi mi sizin için?

Diğer Aras Kargo Mağdurları

Öte yandan internetten de baktığımda Aras Kargo mağduriyetlerinde bir ilki yaşamadığımı görüyorum. Bu adla birçok internet sitesi bile kurulmuş. Ben birkaç tanesini burada sizlerle paylaşayım. Gerisini siz de internetten rahatlıkla bulabilirsiniz.

http://araskargo.blogspot.com.tr/

http://www.netfotograf.com/forum/hayatin-icinden/bir-aras-kargo-klasigi-14865-3.html

http://www.risaleajans.com/gundem/iste-aras-kargonun-bilinmeyen-yuzu

 

23 YORUMLAR

 1. Adı kargo şirketi olup kargonuzu getirmemek için yaratıcılıkta sınır tanımayan bir şirkettir.
  İnternetten yapmış olduğum siparişim kargoya teslim edildikten sonra dört gün boyunca gelemeyince web sitelerindeki kargo takip bölümünü kontrol ettiğimde iki ayrı gün için şu yaratıcı mesajın girilmiş olduğunu gördüm:

  “Teslim edilmek üzere adrese götürülmüş ancak şubemizden alınacağı belirtilirek teslim edilememiştir”

  Sizin kargonuzu ikinci kez getiremeyeceklerini söyleyen Aras Kargo ne hikmetse bizim kargomuzu iki farklı günde getirmiş ama biz almamışız. Herhalde spor olsun diye kargo şubesine gitmeyi sevdiğimiz için kargoyu almadığımızı falan iddia edecekler.
  Ayrıca şubeden alacağımızı söylediğimiz gibi akıl sınırlarını zorlayan yaratıcılıkta bir iddiayı ortaya attıktan sonra kargomuzu ısrarla ikinci kez getirdiklerini ve yine aynı sonuçla karşılaştılarını söylemeleri de takdire şayan:)

 2. Ya sizin gibi bir firma olmaz olsun.Ne lanet bir firmasın sen ya.rezilliğiniz tavan yapmış durumda.Arabanıza logo basmış milleti sömüren bir firma.Lan birinize ulaşsam sövecem ona bile değmezsiniz.

 3. 7352560770113 KARGO TAKİP NUMARASI İLE GELMESİ GEREKEN KARGOM TARAFIMA TESLİM EDİLMEMEKTEDİR.İLGİLİ ŞUBEYE ULAŞAMADIĞIM GİBİ ÇAĞRI MERKEZİNİ ARADIĞIMDA KARGONUN NEREDE OLDUĞUNU BANA SÖYLENMEMEKTEDİR. KARGOMA ULAŞAMADIĞIM GİBİ BU KADAR SORUMSUZ BİR FİRMAYLA MUHATTAP OLMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUM. HEM ERZURUM TABYALAR ŞUBESİNDEN, HEM ÇAĞRI MERKEZİNDEN HEMDE SORUMSUZ FİRMADAN ŞİKAYETÇİYİM. ŞİKAYETİMİN DEĞERLENDİRİLMESİNİ VE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİM.

 4. 73……..113 KARGO TAKİP NUMARASI İLE GELMESİ GEREKEN KARGOM TARAFIMA TESLİM EDİLMEMEKTEDİR.İLGİLİ ŞUBEYE ULAŞAMADIĞIM GİBİ ÇAĞRI MERKEZİNİ ARADIĞIMDA KARGONUN NEREDE OLDUĞUNU BANA SÖYLENMEMEKTEDİR. KARGOMA ULAŞAMADIĞIM GİBİ BU KADAR SORUMSUZ BİR FİRMAYLA MUHATTAP OLMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUM. HEM ERZURUM TABYALAR ŞUBESİNDEN, HEM ÇAĞRI MERKEZİNDEN HEMDE SORUMSUZ FİRMADAN ŞİKAYETÇİYİM. ŞİKAYETİMİN DEĞERLENDİRİLMESİNİ VE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİM.

 5. Aras kargo çok yüksek ücret talep ediyor yani kargo adı altında hırsızlık yapıyor onun için aras kargoyla gönderim yapmadan önce 40 defa düşünün. …..

 6. merhabalar.aras kargo her kargomda bana evde olduğum halde evde bulunamadınız diye mesaj yolluyor.mesajda verilen numara da asla cevap vermiyor ya da meşgule atıyor.

 7. Aras kargo evde olduğum halde her seferinde evde bulunamadınız diye mesaj yolluyor.siteye girip kargomu sorguladığımda kargomun şubeye vardıktan hemen yarım saat sonra,ardından 2şer saat arayla 3 kez getirildiğini görüyorum.hayatınız yalan ben her seferinde şubeye gelip almak zorunda mıyım bu kargoları???

 8. Aras Kargo deyince alacağım üründen vazgeciyorum artık şubeyi arıyorum açan yok merkezi arıyorum çalmıyor bile bütün gün evde kargo bekledim isim var çıkamıyorum ama ne gelen var ne giden kargom teslimatta gözüküyor sonra şubeden alın bile deme zahmeti yok küçük bebeğim var gitmem çok zor resmen insanları mağdur ediyorsunuz

 9. Aras Kargo deyince aklıma hep negatif bir enerji geliyor, kuryeleri hep negatif anlaşamıyorsun. Müşteri ilişkileri de müşteri ile ilgilenmeyi bilmiyor. Eğer aras kargo ile çalışıyorlarsa hiç sipariş bile vermeyin. Sistemi de doğru dürüst çalışmıyor hep yolda gözüküyor.
  Yurtiçi kargo en iyisi onların üstüne kimseyi tanımam.

 10. Diğer kargo şirketinin 35 tl ye getirdiği bire bir aynı koliyi 155 tl ye getiren aras kargo verdiğim para haram olsun. Ticaretimin olduğu bütün firmaları arayıp bundan sonra aras kargoya verdikleri ürünleri teslim almayacağımı bildirdim.herkesede anlatıyorum güzel reklamınız oluyor. REklam Faturanızı nereye yollayim.

 11. 8157784889813 nolu kargoyu İzmir Mithat Paşa şubesinden 16.08.2018 tarihinde adrese teslim edilecekti gelen olmadı 17. 08.2018 tarihinde de kargo gelmedi haber yok mesaj atıp mesai saatleri içinde gelecek deniyor sonuç fiyasko müşteri hizmetlerini arıyorum bu seferde eve gelen olmadığı gibi şubeden alınacak notu düşülmüş denilince siğorta atıyor paranla rezil oluyorsun mağduriyetimin biran önce giderilmesi için ilgilenin lütfen

 12. Merhaba, N11 firmasından aldığım ürün aras kargo tarafından adresime gönderilmiştir ancak evde olmadığından dolayı hiç tanımadığım birisine teslim edilmiş olduğunu Kargo takipten ogrendigimde Kargo şubesini arayıp ürünü bana degil başkasına teslim etmişsiniz lütfen hatanızı düzeltin dediğimde kargo bizden çıkmıştır o sizin sorununuz tarzı umursamaz cevaplar aldım şubeye gittiğimde ürününüzü bugün elemanımız oradan teslim alıp ederse eder etmezse bilemem tarzı sözleriyle hatalarına devam etmiş olup ürününün hala elime geçmemesi üzerine aras kargo derince kocaeli şubesinin basta elanur hanim ve ferdi bey olmak uzere tüm elemanlarını şikayet ediyorum ve bimere kadar bunu devam ettireceğim böyle saygısızlık umursamazlik vizyonunuz olamaz

 13. sizin kadar sorumsuz bir firma hayatımda görmedim sorumsuz disiplinsiz saygısız çalışmak istemeyen bir firma teslimt şubesinde olan bir kargo neden teslim edilmez insanların işlerini aksatırsınız

 14. paraya mı doydunuz aç köpekler. Personelinden müdürüne kadar ……. gelmişini geçmişini… sizin gibi firmanında kargonunda…. bundan böyle ARAS KARGO ile gönderim yapanında alanında…. anlayan anlar.

 15. Ilgisizlik yalancılık diz boyu bir daha asla aras kargo ile işim olmayacak gerçekten bu kadar hileyle hurdayla donderdiginiz işler bir gün dilerim başınıza dert açar

 16. Bir ay içerisinde ikinci rezaleti yaşattılar ..Benim talebim olmadığı halde, ürünü kargodan gelip ben alacağım demişim.Yok adres yetersizmiş de edindikleri den aranıyor bile .7 Ekim’de aldığım ürün ayın 18 i oldu hâlâ gelmedi .Adres doğru olduğu halde Adana yerine Mersin’e ,oradan da Emirdağ Afyonkarahisar a geri gitmiş.180 TL ödeme yaptım şimdi ne olacak .Böyle kargo olmaz olsun sizi şikayet edecem

 17. Aras kargo 3 gündür kargom gelmedi aradığımda bana 3 günde geleceğini söylediler ama daha gelmedi aradığımda telefonlarida açmıyorlar 3 gündür kargom hala yolda diyor ve daha hala gelmedi

 18. Araş kargo kargo firmalarının içinde en kotusu kargo geç gelir muhattab bulamazsin telefonlar gün ici mesgul daha ne olsun bunlar kargo bekliyen biri için sonderece can sıkıcı en iyi şi ne bu firmayla caliscaksin ne canını sıkacaksın tavsiyem budur her kez işini yapsa ben ne diye yorum yapayım.

 19. Araş kargo kargo firmalarının içinde en kotusu kargo geç gelir muhattab bulamazsin telefonlar gün ici mesgul daha ne olsun bunlar kargo bekliyen biri için sonderece can sıkıcı en iyi şi ne bu firmayla caliscaksin ne canını sıkacaksın tavsiyem budur her kez işini yapsa ben ne diye yorum yapayım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here