Ana sayfa Güncel Aras Kargo, Kargom Nerede? Şikayet Var…

Aras Kargo, Kargom Nerede? Şikayet Var…

1571
7

Dünyanın birçok ülkesinde internetten alışveriş yaptığınızda bir kargo şirketi aracılığı ile ürününüz evinize gönderilir. Türkiye’de de doğal olarak benzer bir hizmeti bekliyorsunuz. Ancak kargo şirketi olarak Aras Kargo’yu seçtiyseniz sizin kargo şirketinin ayağına gitmeniz beklenebilir.  Nasıl mı ? İşte detaylar…

Aras Kargo Eve İki Defa Gelmez

Kardeşim babamın doğum günü için bir internet sitesinden hediye alıp, Aras Kargo aracılığı ile eve gönderilmesini talep etmiş. Kendisi kargonun geleceği gün yurtdışında olduğu için babamın adı ile kargoyu talep etmiş. Kargo yetkilileri kargonun gelmesi gereken gün evde birileri olmasına rağmen kimseyi bulamadıklarını iddia edip doğum gününden bir gün sonra bizim kargoyu onların ayağına gidip almamızı talep ettiler. Bunun üzerine kargo şirketini arayıp annemin tüm gün evde olduğunu ve bir yanlışlık olduğunu söylesem de eve geldiklerinde ısrar edip kargoyu ikinci kez getirmeyeceklerini söylediler.

Oysaki meşhur Amerikalı yazar James M. Cain’in 1934 yılında yazdığı ve sinemaya da aktarılan meşhur romanında dediği gibi “Postacı Kapıyı İki Kere Çalar”. Ancak anladığım kadarıyla o günden bugüne kargo sektörü baya gelişmiş. Artık Aras Kargo sadece 1 kere çalıyor. Bir nevi ebe sende oynanıyor. Bir kere kapınıza deyip kargocu artık sensin deniyor. O da kapı gerçekten çalındıysa.

Aras Kargo’ya Sorular

Eve geldiklerinden büyük şüphe duyduğum Aras Kargo şirketi yetkililerine buradan birkaç sorum var?

 • Madem eve geldiniz, eve geldiğinize dair neden eve bir belge bırakmadınız? Ben sizin eve gelip bizi bulamadığınızdan nereden emin olabilirim?
 • Bilgisayar oyunlarında bile 3 şans varken, biz eve geldik yoktunuz bir daha da kargoyu evinize getirmeyiz nasıl bir mantık? İşiniz kargoları eve getirmek değil mi zaten? Yoksa asıl işiniz farklı bu sadece bir hobi mi sizin için?

Diğer Aras Kargo Mağdurları

Öte yandan internetten de baktığımda Aras Kargo mağduriyetlerinde bir ilki yaşamadığımı görüyorum. Bu adla birçok internet sitesi bile kurulmuş. Ben birkaç tanesini burada sizlerle paylaşayım. Gerisini siz de internetten rahatlıkla bulabilirsiniz.

http://araskargo.blogspot.com.tr/

http://www.netfotograf.com/forum/hayatin-icinden/bir-aras-kargo-klasigi-14865-3.html

http://www.risaleajans.com/gundem/iste-aras-kargonun-bilinmeyen-yuzu

 

7 YORUMLAR

 1. Adı kargo şirketi olup kargonuzu getirmemek için yaratıcılıkta sınır tanımayan bir şirkettir.
  İnternetten yapmış olduğum siparişim kargoya teslim edildikten sonra dört gün boyunca gelemeyince web sitelerindeki kargo takip bölümünü kontrol ettiğimde iki ayrı gün için şu yaratıcı mesajın girilmiş olduğunu gördüm:

  “Teslim edilmek üzere adrese götürülmüş ancak şubemizden alınacağı belirtilirek teslim edilememiştir”

  Sizin kargonuzu ikinci kez getiremeyeceklerini söyleyen Aras Kargo ne hikmetse bizim kargomuzu iki farklı günde getirmiş ama biz almamışız. Herhalde spor olsun diye kargo şubesine gitmeyi sevdiğimiz için kargoyu almadığımızı falan iddia edecekler.
  Ayrıca şubeden alacağımızı söylediğimiz gibi akıl sınırlarını zorlayan yaratıcılıkta bir iddiayı ortaya attıktan sonra kargomuzu ısrarla ikinci kez getirdiklerini ve yine aynı sonuçla karşılaştılarını söylemeleri de takdire şayan:)

 2. Ya sizin gibi bir firma olmaz olsun.Ne lanet bir firmasın sen ya.rezilliğiniz tavan yapmış durumda.Arabanıza logo basmış milleti sömüren bir firma.Lan birinize ulaşsam sövecem ona bile değmezsiniz.

 3. 7352560770113 KARGO TAKİP NUMARASI İLE GELMESİ GEREKEN KARGOM TARAFIMA TESLİM EDİLMEMEKTEDİR.İLGİLİ ŞUBEYE ULAŞAMADIĞIM GİBİ ÇAĞRI MERKEZİNİ ARADIĞIMDA KARGONUN NEREDE OLDUĞUNU BANA SÖYLENMEMEKTEDİR. KARGOMA ULAŞAMADIĞIM GİBİ BU KADAR SORUMSUZ BİR FİRMAYLA MUHATTAP OLMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUM. HEM ERZURUM TABYALAR ŞUBESİNDEN, HEM ÇAĞRI MERKEZİNDEN HEMDE SORUMSUZ FİRMADAN ŞİKAYETÇİYİM. ŞİKAYETİMİN DEĞERLENDİRİLMESİNİ VE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİM.

 4. 73……..113 KARGO TAKİP NUMARASI İLE GELMESİ GEREKEN KARGOM TARAFIMA TESLİM EDİLMEMEKTEDİR.İLGİLİ ŞUBEYE ULAŞAMADIĞIM GİBİ ÇAĞRI MERKEZİNİ ARADIĞIMDA KARGONUN NEREDE OLDUĞUNU BANA SÖYLENMEMEKTEDİR. KARGOMA ULAŞAMADIĞIM GİBİ BU KADAR SORUMSUZ BİR FİRMAYLA MUHATTAP OLMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUM. HEM ERZURUM TABYALAR ŞUBESİNDEN, HEM ÇAĞRI MERKEZİNDEN HEMDE SORUMSUZ FİRMADAN ŞİKAYETÇİYİM. ŞİKAYETİMİN DEĞERLENDİRİLMESİNİ VE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİM.

 5. Aras kargo çok yüksek ücret talep ediyor yani kargo adı altında hırsızlık yapıyor onun için aras kargoyla gönderim yapmadan önce 40 defa düşünün. …..

 6. merhabalar.aras kargo her kargomda bana evde olduğum halde evde bulunamadınız diye mesaj yolluyor.mesajda verilen numara da asla cevap vermiyor ya da meşgule atıyor.

 7. Aras kargo evde olduğum halde her seferinde evde bulunamadınız diye mesaj yolluyor.siteye girip kargomu sorguladığımda kargomun şubeye vardıktan hemen yarım saat sonra,ardından 2şer saat arayla 3 kez getirildiğini görüyorum.hayatınız yalan ben her seferinde şubeye gelip almak zorunda mıyım bu kargoları???

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here